Jump to content
Sign in to follow this  
Perseusz

operaty.pl

Recommended Posts

Ponieważ zaczynam dopiero się rozeznawać w tym biznesie, to pozwolę sobie w najbliższym czasie na kilka próśb o wycenę.

 

Te operaty.pl.

Ile może zapłacić klient końcowy?

 

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkurencja niewielka, specjalnych nakładów na pozycjonowanie i tworzenie marki w tej branży nie widać. Nawet Adwordsa żadnego na horyzoncie nie widać.

 

Domena bardzo fajna, ale może być ciężko z kupującym - niereformowalna branża. Niskie X.XXX może być jeszcze realne dla end usera, ale ciężko będzie go znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co mialoby stanac pod operaty.pl?

 

W zależności od branży, której dotyczą operaty:

- katalog rzeczoznawców sporządzających operaty z określonej branży lub wielu branż,

- oferta konkretnego rzeczoznawcy lub firmy sporządzającej operaty (mało pracy duża kasa).

 

Szczególnie popularne są operaty szacunkowe dla nieruchomości - wystawiane przy każdym kredycie hipotecznym zazwyczaj na zlecenie banku ale też na polecenie firmy/spółki jeśli nieruchomość jest środkiem trwałym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konkurencja niewielka...

 

Do czasu, gdy nieruchomości szły jak ciepłe bułki to była nisza rynkowa.

Naroiło się wtedy rzeczoznawców od operatów szacunkowych (wystarczy tylko kurs i egzamin państwowy), a teraz rynek przysiadł i pewnie konkurencja się wzbudzi jeśli się jeszcze nie wzbudziła.

 

Od 10 lat zajmuję się m.in. marketingiem internetowym i zauważyłem jedną regułę. Zawsze jak gospodarka siadała to marketing internetowy zbierał żniwa. Pewnie podobnie musi być z rynkiem domen? Potwierdzą to starzy domainerzy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potencjał branży fajny ale sposób sprzedaży usług nie zachęca do korzystania z internetu. Firmy oferujące przygotowanie operatów starają się nawiązać współpracę z bankami, pośrednikami kredytowymi i biurami nieruchomości. Nie szukają na własną rękę skoro pan agent/pośrednik/bankowiec podaje kontakt do człowieka, który zrobi to najtaniej i tak, że bank zaakceptuje jego wycenę.

 

Ja sam dwukrotnie zamawiałem operat i nigdy nie musiałem szukać:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakieś bajki są. Operaty robi się ręcznie wraz z podpisem. Tak jest w geodezji i nieruchomościach, a nie usługach przez internet. Wszystkie operaty są zatwierdzane własnoręcznym podpisem przez kierownika danego ośrodka geodezyjnego ( co tyczy się też nieruchomości). Nie wiem co ta domena może mieć wspólnego z szkicowaniem i wykonywaniem operatów pomiarowych i co pod nią może być. Nie jarzę tej domeny.

 

Reg Fee proszę państwa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do czasu, gdy nieruchomości szły jak ciepłe bułki to była nisza rynkowa.

Naroiło się wtedy rzeczoznawców od operatów szacunkowych (wystarczy tylko kurs i egzamin państwowy), a teraz rynek przysiadł i pewnie konkurencja się wzbudzi jeśli się jeszcze nie wzbudziła.

 

Od 10 lat zajmuję się m.in. marketingiem internetowym i zauważyłem jedną regułę. Zawsze jak gospodarka siadała to marketing internetowy zbierał żniwa. Pewnie podobnie musi być z rynkiem domen? Potwierdzą to starzy domainerzy?

 

przyrost ilości rzeczoznawców jest raczej równomierny, co jest spowodowane trudnym egzaminem

 

co do samej domeny, to wedlug mnie taka sobie ... - slowo "operaty" raczej nie jest często używane przez osoby spoza branzy - klient raczej uzyje slowa "wyceny"

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakieś bajki są. Operaty robi się ręcznie wraz z podpisem. Tak jest w geodezji i nieruchomościach, a nie usługach przez internet. Wszystkie operaty są zatwierdzane własnoręcznym podpisem przez kierownika danego ośrodka geodezyjnego ( co tyczy się też nieruchomości). Nie wiem co ta domena może mieć wspólnego z szkicowaniem i wykonywaniem operatów pomiarowych i co pod nią może być. Nie jarzę tej domeny.

 

Reg Fee proszę państwa

 

A co ma do tego internet? Domów też nie buduje się przez internet, a są w internecie strony deweloperów i katalogi ofert mieszkań i domów. Strona może zawierać ofertę firmy albo katalog branżowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakieś bajki są. Operaty robi się ręcznie wraz z podpisem. Tak jest w geodezji i nieruchomościach, a nie usługach przez internet. Wszystkie operaty są zatwierdzane własnoręcznym podpisem przez kierownika danego ośrodka geodezyjnego ( co tyczy się też nieruchomości). Nie wiem co ta domena może mieć wspólnego z szkicowaniem i wykonywaniem operatów pomiarowych i co pod nią może być. Nie jarzę tej domeny.

 

Reg Fee proszę państwa

 

No mam nadzieję, że to był żart ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam dwukrotnie zamawiałem operat i nigdy nie musiałem szukać:-)

 

To w jaki sposób dotarłeś do firmy albo osoby?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co ma do tego internet? Domów też nie buduje się przez internet, a są w internecie strony deweloperów i katalogi ofert mieszkań i domów. Strona może zawierać ofertę firmy albo katalog branżowy.

Pleciesz trzy po trzy. I co ma to wspólnego z operatami pomiarowymi?

Będą tam umieszczane operaty z pomiarów geodezyjnych, wraz z wyciągiem zagospodarowania gruntów? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pleciesz trzy po trzy. I co ma to wspólnego z operatami pomiarowymi?

Będą tam umieszczane operaty z pomiarów geodezyjnych, wraz z wyciągiem zagospodarowania gruntów? ;)

 

"Operaty" to usługa sporządzania operatów, a nie gotowy produkt do zamieszczenia na stronie internetowej i kupienia ;)

 

Chyba, że wolisz domenę "sporzadzanieoperatow.pl" + IDN. Jednak doświadczenie życiowe pokazuje, że określenia skrótowe lepiej nadają się na adresy domenowe. Czyli przykładowo "wyceny.pl" to skrócone określenie "sporządzanie wycen" i dlatego będzie lepsze od "sprzadzaniewycen.pl".

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Operaty" to usługa sporządzania operatów, a nie gotowy produkt do zamieszczenia na stronie internetowej i kupienia :lol:

 

Chyba, że wolisz domenę "sporzadzanieoperatow.pl" + IDN. Jednak doświadczenie życiowe pokazuje, że określenia skrótowe lepiej nadają się na adresy domenowe. Czyli przykładowo "wyceny.pl" to skrócone określenie "sporządzanie wycen" i dlatego będzie lepsze od "sprzadzaniewycen.pl".

 

zrob sonde i przekonasz sie co ludzie rozumieja pod slowem operaty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pleciesz trzy po trzy. I co ma to wspólnego z operatami pomiarowymi?

Stawiasz kategoryczne tezy bez głębszego zrozumienia tematu. Żeś się uczepił operatów pomiarowych. A co z operatami szacunkowymi nieruchomości?

Mniej więcej po tym wnoszę, że żartujesz.

 

To w jaki sposób dotarłeś do firmy albo osoby?

Raz polecił mi go konsultant w pośrednika finansowego, a drugi raz załatwiła mi operat agencja nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raz polecił mi go konsultant w pośrednika finansowego, a drugi raz załatwiła mi operat agencja nieruchomości.

 

Czyli to raczej obszar B2B.

Dzięki za wskazówki.

Tak, czy siak - poniżej 4k nie oddam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Operaty" to usługa sporządzania operatów, a nie gotowy produkt do zamieszczenia na stronie internetowej i kupienia :lol:

Ale ja wiem co to są operaty, bo ich w życiu zrobiłem w cholerę. Operaty może zrobić tylko ten który wykonuje pomiar i to nie jest usługa którą może ktoś sobie zrobić na www. Rozumiesz? Jak już Ci pisałem operat musi przejść kilka podpisów osób które są do tego uprawnione i nie robi się tego na stronie operaty.pl. Taka jest konstrukcja tej całej zabawy. Rozumiesz? Dlatego się zapytałem co chcesz zrobić na tej domenie, bo jak dla mnie to może być tylko ogólnopolski wyciąg pomiarowo-operatowy. :)

Niszowe, bo niszowe, ale może komuś się przyda. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... to nie jest usługa którą może ktoś sobie zrobić na www....

 

No ale co się uparłeś, że to ma być robione na www?

Jak widzisz domenę "domy.pl" to też myślisz, że to ninja, bo nikt nie zbuduje domu w przeglądrace.

A domena "wypoczynek.pl" to totalna wtopa, bo jak można spędzić wakacje on-line...

Proszę, daj szybko link do swoich domen :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 10 lat zajmuję się m.in. marketingiem internetowym i zauważyłem jedną regułę. Zawsze jak gospodarka siadała to marketing internetowy zbierał żniwa.

 

Oczywiście zawsze.

To znaczy w czasie ostatniego wielkiego kryzysu w latach 20-tych ubiegłego wieku też.

Też marketing internetowy zbierał żniwa. :lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co słyszałem - wpadło jednym uchem, wypadło drugim, to bizuter zna się trochę na geodezji i na domainingu. :lol: Ja to bym jego zdania tak od razu nie skreślał. A co do domeny o jedna z takich, które wydają się wartościowe do czasu poszukiwań klienta końcowego, wtedy często się okazuje, że on woli prowadzić interesy w przysłowiowym "realu", a stronę ma z nazwiskiem lub nazwą firmy i taka mu starcza. No albo nie ma i nie potrzebuje.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te operaty.pl.

Ile może zapłacić klient końcowy?

 

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Tyle ile wyrzeźbisz. :lol:

Edited by bizuter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Operaty może zrobić tylko ten który wykonuje pomiar i to nie jest usługa którą może ktoś sobie zrobić na www. Rozumiesz?

 

O i tu się mylisz. Przykład z życia - kupowałem kilka lat temu mieszkanie na zasadzie "dziury w ziemi". Wykonanie operatu szacunkowego, na podstawie którego uzyskałem finansowanie odbyło się na podstawie zdjęć okolic tej dziury, które sam wysłałem wykonującemu operat mailem. Dodatkowo dostarczyłem opis techniczny lokalu, który stanowił załącznik do umowy sprzedaży. Na tej podstawie oraz na podstawie średnich cen nieruchomości w okolicy został sporządzony operat szacunkowy:-) A jednak można!!!

 

Ja się odłączam od dyskusji bo zeszła na tematy geodezyjno-pomiarowe, a tu bizutera nie zagnę :lol:

Edited by mwasilewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście zawsze.

To znaczy w czasie ostatniego wielkiego kryzysu w latach 20-tych ubiegłego wieku też.

Też marketing internetowy zbierał żniwa. :lol::)

 

Pewnie nie pamiętasz, ale Miller wygrał wybory właśnie po jednym z takich dołków gospodarczych.

Pamiętam z okreu minionych 12 lat ze dwie takie sytuacje, gdy nakręcała się spirala chwilowego blokowania płynności finansowej firm. Trwało to zazwyczaj 2-3 miesiące i wracało później do normy. Mówiło się wówczas, że to czas, gdy "nikt nikomu nie płaci". Teraz jeszcze do tego nie doszło. Więc nie jest jeszcze tak źle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O i tu się mylisz. Przykład z życia - kupowałem kilka lat temu mieszkanie na zasadzie "dziury w ziemi". Wykonanie operatu szacunkowego, na podstawie którego uzyskałem finansowanie odbyło się na podstawie zdjęć okolic tej dziury, które sam wysłałem wykonującemu operat mailem. Dodatkowo dostarczyłem opis techniczny lokalu, który stanowił załącznik do umowy sprzedaży. Na tej podstawie oraz na podstawie średnich cen nieruchomości w okolicy został sporządzony operat szacunkowy:-) A jednak można!!!

 

Ja się odłączam od dyskusji bo zeszła na tematy geodezyjno-pomiarowe, a tu bizutera nie zagnę :lol:

Spoko, tylko jak kupujesz mieszkanie to chyba nie na zasadzie "dziury w ziemi", bo wątpię że zdjęcia tej dziury były zdjęciem mieszkania. To raczej były zdjęcia z miejsca przyszłego "domu".

Dajcie mi już spać!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×