Jump to content
Sign in to follow this  
lewho85

Hosting OVH

Recommended Posts

Witam,

 

zastanawiam sie nad skorzystaniem z oferty hostingowej firmy OVH. Konkretnie chodzi o dedyki. Czy jest ktos kto korzystal z oferty serwerow dedykowanych OVH?

 

Jesli tak, prosze napisac swoje opinie i spostrzezenia na ten temat, bede wdzieczny.

 

 

Pozdro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

czesc,

obecnie administruje kilkoma serwerami z OVH, a administrowalem juz chyba wszystkie serie;).

Support moglby byc lepszy, ostatnio maja dosc zniechecajaca do testow polityke cenowa. Dosc rzadkie pady i problemy z routingiem (chociaz ostatnio byly). Wszystko zalezy do czego Ci ten serwer jest potrzebny, ale jesli ma to byc rozwiazanie tanie to przejdzie. W podobnych cenach jest jeszcze hetzner.de, ktory ostatnio goni ovh, lecz przez ostatnie kilkanascie(!) tygodni ma duzy ping do tpsa, co niektorym przeszkadza

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVH oferuje usługi na dobrym poziomie, ale mają trochę ciężkie zasady i słaby support.

 

a ) Ciężko coś załatwić z supportem, wszystko to szablon

b ) Raz mi zablokowali serwer (dedykowany) w trakcie trwania umowy, zerwali umowę i nawet plików nie chcieli oddać.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko zalezy do czego Ci ten serwer jest potrzebny, ale jesli ma to byc rozwiazanie tanie to przejdzie.

No wiadomo, ze jak najtansze rozwiazanie :) ale bardziej niz o cene chodzi mi o jakosc. Bede rozkrecal portal i potrzebuje serwera, ktory na poczatek udzwignie 50-100 tys. odslon/miesiac bez wiekszych problemow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OVH oferuje usługi na dobrym poziomie, ale mają trochę ciężkie zasady i słaby support.

 

a ) Ciężko coś załatwić z supportem, wszystko to szablon

b ) Raz mi zablokowali serwer (dedykowany) w trakcie trwania umowy, zerwali umowę i nawet plików nie chcieli oddać.

 

No to juz hardcore i troche mnie zniecheca ta opcja.

 

Znacie jakas dobra firme z dedykami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to nie tak, że blokują za byle co. Był wykorzystywany pod darmowy hosting i ktoś wrzucił jakieś dziadostwo.

Jeżeli tylko do prywatnego użytku to nie powinno być problemów. Po prostu nie opłaca się na tym stawiać nic poważnego, bo mogą zablokować i jest koniec rozmowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wiadomo, ze jak najtansze rozwiazanie :) ale bardziej niz o cene chodzi mi o jakosc. Bede rozkrecal portal i potrzebuje serwera, ktory na poczatek udzwignie 50-100 tys. odslon/miesiac bez wiekszych problemow.

W Twoim przypadku, na poczatku, postawilbym na ovh.

A co do blokowania to jesli uzytkownicy lamia prawo/regulamin no to niestety trzeba sie liczyc z nieprzyjemnosciami i jest to norma takze u innych. Ja takich akcji w ovh nie mialem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Twoim przypadku, na poczatku, postawilbym na ovh.

 

Ktory najlepiej wybrac? Nie znam sie na parametrach, wiec prosze o porade. Z gory dzieki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interson :P to fakt też tak kiedyś miałem ... nawet nie oddali plików ... a block nie wiadomo za co, chyba za ojczyznę :)

 

Osobiście dedyki i hostingi polecam tylko z jednej firmy ... linuxpl.com

Porządna firma... nic dodać, nic ująć :P

 

 

Janek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Interson :) to fakt też tak kiedyś miałem ... nawet nie oddali plików ... a block nie wiadomo za co, chyba za ojczyznę :P

 

Osobiście dedyki i hostingi polecam tylko z jednej firmy ... linuxpl.com

Porządna firma... nic dodać, nic ująć :P

 

 

Janek.

 

Rzeczywiscie maja ciekawa oferte. Dzieki za ten namiar :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie nie lubię OVH - mają chorą tendencję do skrajnych zmian ofert .... Sądzę, że się kończą finansowo po tym co ostatnio zrobili.

 

Ale mimo to mam tam kilka serwerów - tylko robię często i gęsto backupy do innej serwerowni.

 

Odnośnie blokowania serwerów za nielegalne pliki - póki co dostawałem tylko maile z prośbą o usunięcie tego i tego i po skasowaniu spokój - czyli jest OK.

 

Support w miarę OK, ale za to od najważniejszych spraw związanych z łączami i routingiem jest tylko jeden człowiek. Ostatnio jak sobie oglądał relacje sportowe, to awaria łącz do Polski trwała kilka godzin, a on sobie na forum wypisywał wrażenia....Oczywiście jak tylko się zorientował co się dzieje, to zabrał sie do roboty i naprawił od razu..... żenada

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×