Jump to content
Sign in to follow this  
fandomen

Co radzicie?

Recommended Posts

Mam takie pytanko.

 

Biorąc pod uwagę pozycjonowanie, ruch z wyszukiwarek, jaka metoda jest lepsza...postawienie jednego mocniejszego serwisu który będzie podzielony na pod dziedziny, czy lepiej postawić kilka stron dla pod dziedzin, na oddzielnych domenach. Tak sobie myślę że w przypadku drugim każda strona będzie miała nowe Meta, tytuł strony i choćby to może być lepiej działające na wyszukiwarki. Po za tym można linkować strony, ale tu okazuje się że Page Rank ma znikome znaczenie na pozycjonowanie.

 

Nie ukrywam że postawienie jednego mocnego serwisu bardziej mi się podoba pod względem estetycznym i sentymentalnym, miałbym jednego rodzynka i tylko nim się zajmował, chodź wolę praktyczność i realizację celu, tylko czy opcja druga (wiele stron) będzie praktycznie lepszym rozwiązaniem, czy to tylko moje przypuszczenia? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

*choć i kilka błędów stylistycznych :)

 

 

Ja bym się skupił na jednym serwisie. Jak będzie w miarę rozwinięty możesz próbować sił z nowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym się skupił na jednym serwisie.
Zgadzam sie.

Tylko tak, że "każda strona będzie miała nowe Meta, tytuł strony".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna domena. Potem możesz pomyśleć o subdomenach dla poszczególnych działów...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka domen - przy znudzeniu ktoryms projektem, mozna to sprzedac .. Dzialu raczej nie sprzedasz. Fakt - wiecej z tym roboty i wieksze wydatki, ale jak to sie mawia "co jest do wszystkiego, jest do niczego".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć fandomen,

A co to konkretnie będą za serwisy? Nic nie napisałeś o tym.

Bo jeśli to statyczne strony z kilkoma / kilkunastoma / kilkudziesięcioma podstronami, to lepiej (pod względem pozycjonowania) zdecydować się na osobne domeny lub ewentualnie subdomeny. Wtedy na domenie "głównej" byłby albo najważniejszy z Twoich serwisów, albo spis, zestawienie wszystkich serwisów na subdomenach (lub jeszcze coś innego).

Lecz jeśli np. myślisz o blogu / blogach, to zdecydowanie radziłbym Ci 1 serwis. Bo np. na 10 blogach nie będziesz w stanie regularnie pisać. A na jednym blogu - z pewnością tak, nawet w wielu tematach (np. 1 wpis na 3 dni, każdy w kolejnym dziale).

 

Pod kątem pozycjonowania każdy kij ma... kilka końców:

- osobne serwisy na osobnych domenach a nawet subdomenach możesz osobno pozycjonować (zdobywać linki)

- z mojego doświadczenia wynika, że linkowanie serwisów zbieżnych tematycznie, które znajdują się na subdomenach jednej domeny - fajnie działa, szczególnie na korzyść "głównej domeny"

- rozbudowany serwis (czyli wersja ze skupieniem się na 1 domenie i 1 serwisie) można: doskonale polinkować wewnętrznie i zoptymalizować każdą podstronę pod "długi ogon" (log tail - czyli frazy kluczowe rzadko poszukiwane, ale mające małą konkurencję w Google)

 

Zatem sam musisz podjąć decyzję, co będzie najlepsze w Twoim przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo jeśli to statyczne strony z kilkoma / kilkunastoma / kilkudziesięcioma podstronami, to lepiej (pod względem pozycjonowania) zdecydować się na osobne domeny lub ewentualnie subdomeny.

Jak ma to związek z pozycjonowaniem. Google przecież traktuje każdy dokument osobno?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli postawie na subdomenach i powiedzmy jakaś dostanie bana lub filtr to czy to może zagrozić domenie głównej, jeśli tak to w jakim stopniu? Powiedzmy mam 20 subdomen ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli postawie na subdomenach i powiedzmy jakaś dostanie bana lub filtr to czy to może zagrozić domenie głównej, jeśli tak to w jakim stopniu? Powiedzmy mam 20 subdomen ....

Jak postawisz śmieci to wszystko poleci :ph34r: Ale to w ekstremalnym przypadku, np. 20 jednakowych spamów na subdomenach, żadnej wartościowej treści na głównej. Dostaniesz bana ręcznie od QT. W przypadku filtra na subdomeny raczej nie dotknie to głównej (nie spotkałem się).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×