Jump to content
Sign in to follow this  
PeJot

Domena po zakończeniu okresu rozliczeniowego

Recommended Posts

Witam.

 

Dzisiaj wyczaiłem domenkę która wg. WHOIS jest w stanie "po zakończeniu okresu rozliczeniowego". Jest również napisane, że nie ma na nią opcji. W związku z tym mam pytanie. Co się z taką domeną będzie dziać teraz? Wiem, że domena pozostaje w takim stanie przez 15 dni i w tym czasie może ją właściciel przedłużyć (?). Czy w tym momencie jest możliwość założenia opcji? Jak to wygląda, bo trochę mi się to wszystko myli.

Pozdrawiam,

PJ.

 

Eh...trochę się pośpieszyłem z tym tematem, bo niżej jest podobny. Przepraszam za fatygę i proszę o usunięcie.

Edited by PeJot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu masz odpowiedź na swoje pytanie: (punkt 1)

 

Źródło: Pomoc dropped.pl

 

Dlaczego nie mogę założyć opcji?

Opcję można założyć tylko na domenę, która jest aktualnie zarejestrowana. Najczęstsze przyczyny, dla których nie da się założyć opcji, to:

 

1. Domena wygasa po rejestracji (nie została opłacona na kolejny rok). W tym okresie nie można juz założyć opcji.

2. Domena ma już założoną opcję.

3. Domena jest dopiero zarezerwowana lub testowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jest jakaś szansa na zdobycie takiej domeny? Trzeba liczyć na to, że ktoś jej nie odnowi i dopiero wtedy prędko ją rejestrować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jest jakaś szansa na zdobycie takiej domeny? Trzeba liczyć na to, że ktoś jej nie odnowi i dopiero wtedy prędko ją rejestrować?

Dać do przechwycenia.

 

"Przechwytywanie domen jest to operacja szybkiej rejestracji domeny, która nie została przedłużona przez właściciela na kolejny rok, i w rezultacie została zwolniona. Przechwytywanie to ponowna rejestracja takiej domeny w ułamku sekund od jej zwolnienia...

" żródło Dropped.pl

 

Są 2 możliwości:

 

1. domena zostanie odnowiona przez właściciela (czyli będzie jego na kolejny rok jego)

2. domena nie zostanie odnowiona przez właściciela

 

2.1 Jeśli tylko Ty dasz ją do przechwycenia, to będzie Twoja

2.2 Jesli jeszcze ktoś da ją do przechwycenia, to będzie już tylko licytacja między Wami (osobami, które dały do przechwycenia), kto wygra, tego będzie ta domena

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz wszystko rozumiem :) Dzięki wielkie za wytłumaczenie. Muszę częściej tu zaglądać.

 

Pozdrawiam,

PJ.

Edited by PeJot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×