Jump to content
Sign in to follow this  
Gutek

Skrypt do licytacji

Recommended Posts

Nie znalazłem nic w dziale narzędzi więc piszę tu.

 

Otóż, często spotykam się na aukcjach z sytuacją że kiedy próbuję podbić stawkę licytacji to użytownik, którego przebijam automatycznie podbija moją ofertę. Ktoś wie na czym to polega? Czy są do tego jakieś skrypty?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie znalazłem nic w dziale narzędzi więc piszę tu.

 

Otóż, często spotykam się na aukcjach z sytuacją że kiedy próbuję podbić stawkę licytacji to użytownik, którego przebijam automatycznie podbija moją ofertę. Ktoś wie na czym to polega? Czy są do tego jakieś skrypty?

po prostu wcześniej zaoferował większą stawkę niż Ty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten, którego starasz się przebić zalicytował dużo wyższą stawkę a Ty stopniowo poznajesz tę stawkę w miarę posuwania się małymi kroczkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Allegro to się nazywa "cena maksymalna" - jeżeli ktoś ustalił swoją cenę jako 500 zł to do tej kwoty nikt go nie będzie w stanie przebić, bo zawsze automat go przebije. A automat do przebijania jest wbudowany w samą aukcję, nie potrzeba żadnych skryptów.

 

Podobny automat mają m.in. dropped.pl, ebay, sedo, bo to jest dobre - ustalasz swój budżet na przedmiot np. 300 zł i jak cena końcowa będzie większa to nie kupisz, a jak mniejsza to zawsze kupisz, bo twoja kwota będzie najwyższa, nie musisz nawet wcale śledzić takiej aukcji. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie te podbijanie w ostatnich chwilach to największa bzdura i absurd allegro. Przecież dzięki temu że mamy normalnie trwającą aukcję mamy czas by podjąć właściwą decyzję ile chcemy na dany produkt przeznaczyć pieniędzy maksymalnie i taką ofertę możemy złożyć...Co to za różnica czy przed końcem aukcji, sami wprowadzamy się w manipulacje, typu ktoś dał więcej to i ja dam...a wtedy tak minute przed końcem można emocjonalnie podejść do aukcji i kupić coś zupełnie drożej niżbyśmy wcześniej sobie założyli.

 

Po drugie ja zawsze gdy widzę że oferta jest złożona na aukcji i cena jest podbita już mnie nie kusi tak jak nie ma ofert a cena jest niska. Tak więc licytując wcześniej odstraszamy nowych klientów bo cena jest wyższa... Naprawdę nie kapuję tego podbijania przed czasem... No dobra jeszcze trzecia sprawa, co z tego ze ktoś przed czasem będzie chciał podbić moją ofertę? Jeśli chce dać więcej to ok...mogłem wcześniej sam dać..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×