Jump to content
Sign in to follow this  
z223

program partnerski allegro a nip

Recommended Posts

Witam, chciałbym polecać usługi allegro jako osoba prywatna, nie posiadam nip i nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej. Mam pytanie. Fragment regulaminu programu partnerskiego:

 

5. Do pierwszej faktury lub do pierwszego rachunku przesyłanego na adres QXL:

 

b. Partner niebędący przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej dołącza:

i. oświadczenie, że nie jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej,

ii. potwierdzenie zarejestrowania Partnera jako podatnika podatku od towarów i usług - w przypadku podatników VAT czynnych lub

iii. oświadczenie, że Partner nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym - w przypadku Partnerów zwolnionych z VAT;

 

Załączenie wyżej wskazanych dokumentów jest warunkiem dokonania wypłaty na rzecz Partnera.

 

Nie jestem również póki co podatnikiem VAT, więc mam pytanie jak powinny wyglądać takie oświadczenia?

 

Planuję to wszystko pouzupełniać, ale póki co nie posiadam NIP-u, więc proszę o pomoc, bo pewnie to pytanie to dla was "pestka" :ph34r:

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, chciałbym polecać usługi allegro jako osoba prywatna, nie posiadam nip i nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej. Mam pytanie. Fragment regulaminu programu partnerskiego:

 

 

 

Nie jestem również póki co podatnikiem VAT, więc mam pytanie jak powinny wyglądać takie oświadczenia?

 

Planuję to wszystko pouzupełniać, ale póki co nie posiadam NIP-u, więc proszę o pomoc, bo pewnie to pytanie to dla was "pestka" :ph34r:

 

poproś o NIP w urzędzie mista i tak będzie ci potrzebny jak zaczniesz pracować

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawde bardzo bym chciał dostać NIP, niestety mam taką sytuację że chciałbym tego uniknąć, oczywiście mam ukończone 18 lat, ale powód jest inny, długo by tłumaczyć...

 

Poza tym to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Czekam na inną. Pozdrawiam.

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to?! Przecież pisze:

 

b. Partner niebędący przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej dołącza:

(...)

iii. oświadczenie, że Partner nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym - w przypadku Partnerów zwolnionych z VAT;

(...)

 

Załączenie wyżej wskazanych dokumentów jest warunkiem dokonania wypłaty na rzecz Partnera.

 

Więc pytanie jak powinno wyglądać takie oświadczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×