Jump to content
WielkiSzu

Sedo.com - pytanie

Recommended Posts

Witam

Ostatnio znalazłem ciekawą ofertę kupna domeny z moim nazwiskiem na Sedo.com. Założylem konto, by dokonać zakupu, ale zanim wpłacę pieniądze chciałem dowiedzieć się czy po uzyskaniu własności (zapłata kartą kredytową) będę mógł swobodnie dokonać transfer na OVH.pl gdzie mam kilka innych domen? Czy będę mógł wskazać serwery dns na mój serwer? Czy zakupując domenę będę w czymś ograniczony?

 

Proszę o szybką pomoc, ponieważ mam tylko 5 dni na wpłatę pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Ostatnio znalazłem ciekawą ofertę kupna domeny z moim nazwiskiem na Sedo.com. Założylem konto, by dokonać zakupu, ale zanim wpłacę pieniądze chciałem dowiedzieć się czy po uzyskaniu własności (zapłata kartą kredytową) będę mógł swobodnie dokonać transfer na OVH.pl gdzie mam kilka innych domen? Czy będę mógł wskazać serwery dns na mój serwer? Czy zakupując domenę będę w czymś ograniczony?

 

Proszę o szybką pomoc, ponieważ mam tylko 5 dni na wpłatę pieniędzy.

Od brokera sedo.com otrzymasz kod autoryzujący domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Ostatnio znalazłem ciekawą ofertę kupna domeny z moim nazwiskiem na Sedo.com. Założylem konto, by dokonać zakupu, ale zanim wpłacę pieniądze chciałem dowiedzieć się czy po uzyskaniu własności (zapłata kartą kredytową) będę mógł swobodnie dokonać transfer na OVH.pl gdzie mam kilka innych domen? Czy będę mógł wskazać serwery dns na mój serwer? Czy zakupując domenę będę w czymś ograniczony?

 

Proszę o szybką pomoc, ponieważ mam tylko 5 dni na wpłatę pieniędzy.

 

Odpowiedz na pytania brzmi tak. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko już zapłaciłem ale prosze raz jeszcze o pomoc.

 

Co znaczy to:

svtgdd.jpg

 

i to:

no6m38.jpg

 

Czy musze jeszcze za coś płacić (VAT?) lub coś wypełniać?

Co to jest ten Technical Transfer Data/Technical Contact?

Edited by WielkiSzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze zdjęcie to opcje techniczne przy transferze, nazwa rejestratora docelowego w tym przypadku widać główny rejestr EU.

I wybór czy przy transferze będzie Ci pomagać asystent. Wybierz "no" jeśli nie, jeśli tak dajesz tam namiary na niego.

Oczywiście nie potrzebujesz żadnego asystenta zawsze można samemu sobie poradzić z transferem.

 

Drugi obrazek to po prostu, czy ktoś prowadzi Firmę i kraj pochodzenia stron transakcji.

Jeśli nie masz firmy no to chyba nie potrzebujesz FV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nie trzeba wypełniać danych technical assistant? Nie będzie to potrzebne, żeby dokonać transferu domeny? Ewentualnie jakie dane trzeba tam wpisać? Czy jeśli wybiorę "NO" muszę wypełniać pola poniżej?

 

Na stronie OVH jest napisane:

Transfer domeny .eu jest trochę inny. Nie wymaga wprowadzania kodu auth_info. Jedynie wymagana jest zgoda obecnego rejestratora i potwierdzenie transferu drogą mailową.

Aby transfer przebiegł prawidłowo:

Domena musi być aktywna;

Domena została zarejestrowana co najmniej 60 dni temu/ odnowiona co najmniej 45 dni temu;

Adresy email wskazane dla kontaktów domeny w bazie whois są prawidłowe;

Kontakty wskazane w bazie whois, a szczególnie właściciel domeny, zostali poinformowani o transferze;

Do daty wygaśnięcia usługi zostało więcej niż 60 dni (warunek konieczny jedynie dla niektórych operatorów). Zalecamy kontakt z operatorem domeny.

 

W przypadku odrzucenia transferu z powodu niezależnego od OVH, koszty transferu nie zostaną zwrócone.

Link: http://www.ovh.pl/produkty/transfer_domen.xml

Chcę przetransferować zakupioną domenę do OVH czy oprócz opłaty za transfer w OVH muszę za to płacić dodatkowo w SEDO?

Edited by WielkiSzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×