Jump to content
Sign in to follow this  
Gouranga01

Z nazwa.pl na az.pl

Recommended Posts

Witam,

 

Mam 3 domeny zarejestrowane na nazwa.pl przy czym jedna jest biz a dwie pl. Co jest wymagane abym mógł całkowicie 'wyzwolić' się z nazwa.pl na rzecz az.pl? Słyszałem że NetArt robi pewne problemy stąd ten niepokój. Wysłałem już do nich prośbę o AuthCode i authinfo, ale póki co zero odpowiedzi. W każdym razie, mógłby ktoś krok po kroku wyjaśnić jak przejść przez tą całą procedurę? Szczególnie chciałbym aby odpowiadający zwrócił uwagę na:

 

* Czy konieczne będzie coś wysyłanie listownie, czy wystarczy wyraźne zdjęcie dokumentu z moim podpisem?

* Czy jeśli ktoś z Was wstawiłby tutaj pusty wniosek to będzie przez nich akceptowalny

* Najpierw dokonanie cesji

 

No i ogólnie jak tego dokonać, najlepiej dobrze wypunktowane :).

 

Pozdrawiam Was, świeży użytkownik di.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FAQ w nazwa.pl jest dobrze opracowany:

http://nazwa.pl/pomoc-jak-uzyskac-authinfo...e-w-netart.html

 

aczkolwiek procedury zawiłe i czasochłonne. My tu nic nie przyspieszymy.

 

Mogę tylko dodać i podpowiedzieć:

Po uzyskaniu tych kodów (jak przyjdą pocztą) nie musisz robić cesji skoro domeny nadal będą Twoje. Załóż konto w az.pl na Twoje dane i przetransferuj za pomocą tychże kodów.

 

Być może zanim uzyskasz te kody będziesz musiał przedłużyć abonamenty tych domen o kolejny rok (w przypadku .biz na pewno).

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, wygląda na to, że jeśli chodzi o transfer to muszę się liczyć z opłaceniem każdej domeny... No cóż, pozostaje mi sprzedać te domeny będąc dalej na nazwa.pl. Mam nadzieję, że z tym nie robią problemów gdy ktoś się zgłosi przez np. e-mail?

 

Dokończę teraz punkt z cesją, który koślawie rozpocząłem w pierwszym poście: dokonując transakcji z drugą osobą, w jakiej kolejności powinienem jej przekazać domenę? Najpierw cesja, potem transfer, na odwrót, a może nie ma żadnej różnicy?

 

Pozdrawiam.

 

edit: Po krótkich przemyśleniach zdałem sobie sprawę, że sprzedaż domeny też będzie się wiązała z transferem domeny, więc i tak będę musiał zapłacić za przedłużenie... Mam nadzieję, że się mylę?

Edited by Gouranga01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze inne wyjście - założenie opcji na te domeny i czekanie aż wygasną, jeżeli przechwycenie uda się, to koszty będą mniejsze niż opłacenie domen w nazwa.pl. Przynajmniej w kwestii .pl, bo w przypadku .biz nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×