Jump to content
Sign in to follow this  
klopikxda

Czy można wystawić na AM domeny innego użytkownika ?

Recommended Posts

Ciekawi mnie, czy można wystawić na AM domeny innego użytkownika ?

 

Sprawa prosta - mam kilka domen (czyt. bardzo dużo) które chciałbym umieścić na AM w portfoliu

innego użytkownika i w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Czy AM zezwala na coś takiego ?

2. Czy (jeśli powyższe jest możliwe) moje domeny muszą zostać przesłane do dropped.pl ?

3. Jak wygląda procedura dodawania domen do AM.

 

Na wszelki wypadek dodałem ofertę w di.pl w Ogłoszeniach.

 

Ale proszę o odp. na powyższe.

 

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad1

Nie wiem czy Aftermarket na to zezwala.

Technicznie jest to możliwe aby inny użytkownik dodał Twoje domeny na AM, niemniej nie wiem czy ktoś się zdecyduje na coś takiego, ponieważ sprzedaż takich domen będzie szła na jego konto i to on będzie musiał się rozliczyć z tych sprzedaży z urzędem skarbowym.

 

Ad2

Najprościej to sam zarejestruj się na Aftermarket. Domen nie musisz transferować do Dropped.

 

Ad3

Domeny rejestrowane w Dropped automatycznie są dodawane do Twojego portfolio, zaznacza się które domeny chce się wystawić na sprzedaż, pozostałe nie są widoczne na giełdzie domen.

Domeny zarejestrowane u innych rejestratorów można dodać do swojego portfolio poprzez opcję import domen. Opcja ta nie powoduje transferu domen do Dropped, jedynie pozwala na wystawienie ich na giełdzie. W przypadku sprzedaży domen spoza Dropped.pl, jesteś zobowiązany dostarczyć kod AuthInfo w ciągu 7 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja i tak dodam.

 

Ad.3:

 

Domen zarejestrowanych w dropped.pl nie dałoby się tak sprzedawać, ale jeśli domeny są zarejestrowane w home.pl to każda dowolna osoba mogłaby je dodać do swojego konta, bo nie ma żadnego sprawdzania własności itd. sprzedawca musi tylko poprawnie wykonać transfer takiej domeny.

 

Popatrz tylko na to, klopixda co by się stało w momencie sprzedaży. W momencie, gdy kupujący by kupił domenę rozpocząłby się transfer Escrow, który by potrwał tylko 7 dni bez możliwości przedłużenia i i w tym czasie musiałaby być dokonana cesja lub przekazany kod authinfo. I teraz sprzedawca, który by umieszczał Twoje domeny w swoim portfolio byłby niejako skazany na Twoją łaskę i niełaskę, że na pewno klikniesz link (który by przyszedł do Ciebie, nie do niego), dostarczysz authinfo czy przeprowadzisz cesję. Jeśli nie wyrobiłbyś się w terminie to temu sprzedawcy zminusowałoby konto o karę, naliczyłoby niesprzedaną domenę do ratingu itd. Nie za bardzo to partnerski układ. :lol:

 

Tak więc umieszczanie domen w cudzych publicznych portfoliach - jak najbardziej TAK (sam umieszczam i jest to dobra sprawa), transakcję można dogadać, przedłużyć, potem spokojnie się rozliczyć ze sprzedaży. Umieszczanie domen w cudzych portfoliach na zautomatyzowanych giełdach domen - jak najbardziej NIE, żaden sprzedawca się nie zgodzi, żeby ponieść takie ryzyko. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:ph34r:

 

Co racja to racja.

 

Przed chwilą dogadałem sprawę kodu Authinfo z konsultantem w home.pl (kurcze, mają prze.... - w niedzielę o 3 rano siedziec w robocie)

i teraz wiem już wszystko na ten temat .

 

Thomaso - dzięki za info - masz rację, a ja uderzam do rejestracji w AM

 

Big Thanks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×