Jump to content
xyz

Zakłopotanie nowicjusza

Recommended Posts

Witam ,

 

Jako pierwsze pragnę nadmienić że jestem nowicjuszem w handlu domenami.

 

Posiadam wiele domen które traktuje jako inwestycję lub są to domeny przeznaczone dla konkretnych działających serwisów.

Wszystkie domeny rejestrowałem w serwisach : az.pl , nazwa.pl , home.pl w promocji typu domena za 0 - 9.99 złoty :-)

Część domen jest stara i opłacam je co roku w tych serwisach , a część jest nowa i nie była jeszcze pierwszy raz opłacona aczkolwiek wkrótce będę musiał to zrobić :-)

 

Koszt odnowienia domeny to około 100-120 PLN , chcę zredukować koszt odnawiania domen.

Poczytałem troszkę forum i jeśli dobrze zrozumiałem to mogę mój plan zrealizować za pomocą "opcji" na przykład w serwisie typu dropped.pl :-)

Mam jednak kilka pytań :

 

1. Jeśli dobrze rozumie to w przypadku gdy nikt nie założył opcji na moje domeny , w serwisie dropped.pl mogę sam założyć opcję na swoje domeny , wtedy po wygaśnięciu domen w serwisach az , nazwa , home , zostaną one dla mnie przechwycone ze 100% gwarancją :-)?

 

2. Dokonać sytuacji z punktu (1.) mogę w Rejestruj Domeny / Załóż opcję ?

 

3. Opcję można zakładać tylko na nie swoje domeny , a jedyny przypadek gdy można założyć opcję na swoją domenę to przy zmianie providera który taką domenę utrzymuje ?

 

4. W związku z pytaniem (3.) rozumie że za rok na domeny które już są w dropped nie będę mógł ponownie założyć opcji :-)?

 

Przed trafieniem na wasze forum nie miałem pojęcia o skali na jaką odbywa się handel domenami.

Prywatne skrypty , serwisy aukcyjne domen , specjalne portale dedykowane do przechwytywania domen - piękna sprawa i żałuje że nie zainteresowałem się tym wcześniej. Cały sens i procedura spodobała mi się na tyle że chciałbym zostać tu na dłużej oraz troszkę zainwestować ;-)

W związku z tym chciałbym rozwiać kilka swoich wątpliwości :

 

B1. Przechwytywanie w dropped to nic innego jak złożenie opcji na domenę z tym że przez dropped i następnie przekazanie jej klientowi. A w przypadku gdy kilka osób skorzysta z tej usługi dla tej samej domeny wtedy dropped rejestruje domenę a następnie wystawia na aukcje gdzie użytkownicy mogą o nią zawalczyć :-)?

 

B2. Wcześniej proceder opcji na domenę nie był popularny ponieważ kosztował więcej niż odnowienie domeny , teraz jest odwrotnie ?

 

Pozdrawiam ,

xyz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ,

Witamy w naszej sekcie...

 

Jako pierwsze pragnę nadmienić że jestem nowicjuszem w handlu domenami.

 

Posiadam wiele domen które traktuje jako inwestycję lub są to domeny przeznaczone dla konkretnych działających serwisów.

Wszystkie domeny rejestrowałem w serwisach : az.pl , nazwa.pl , home.pl w promocji typu domena za 0 - 9.99 złoty :-)

Część domen jest stara i opłacam je co roku w tych serwisach , a część jest nowa i nie była jeszcze pierwszy raz opłacona aczkolwiek wkrótce będę musiał to zrobić :-)

 

Koszt odnowienia domeny to około 100-120 PLN , chcę zredukować koszt odnawiania domen.

Poczytałem troszkę forum i jeśli dobrze zrozumiałem to mogę mój plan zrealizować za pomocą "opcji" na przykład w serwisie typu dropped.pl :-)

Możesz też przenieść domeny do nowego/nowych operatorów za pomocą authinfo... jest to bezpieczniejsze, ale droższe.

 

Mam jednak kilka pytań :

 

1. Jeśli dobrze rozumie to w przypadku gdy nikt nie założył opcji na moje domeny , w serwisie dropped.pl mogę sam założyć opcję na swoje domeny , wtedy po wygaśnięciu domen w serwisach az , nazwa , home , zostaną one dla mnie przechwycone ze 100% gwarancją :-)?

Formalnie nie możesz... praktycznie możesz... zasadniczo nie można zakładać opcji na własne domeny jeśli chce się być całkowicie w zgodzie z przepisami i regulaminami.

 

2. Dokonać sytuacji z punktu (1.) mogę w Rejestruj Domeny / Załóż opcję ?

Tak.

 

3. Opcję można zakładać tylko na nie swoje domeny , a jedyny przypadek gdy można założyć opcję na swoją domenę to przy zmianie providera który taką domenę utrzymuje ?

Jak wyżej...

 

4. W związku z pytaniem (3.) rozumie że za rok na domeny które już są w dropped nie będę mógł ponownie założyć opcji :-)?

Będziesz mógł u innego operatora u którego nie masz tej domeny...

 

Przed trafieniem na wasze forum nie miałem pojęcia o skali na jaką odbywa się handel domenami.

Prywatne skrypty , serwisy aukcyjne domen , specjalne portale dedykowane do przechwytywania domen - piękna sprawa i żałuje że nie zainteresowałem się tym wcześniej.

Nie jesteś pierwszy, który żałuje, że w '95 czy '97 nie kupił seks.pl czy mp3.pl

 

Cały sens i procedura spodobała mi się na tyle że chciałbym zostać tu na dłużej oraz troszkę zainwestować ;-)

Życzymy powodzenia!

W związku z tym chciałbym rozwiać kilka swoich wątpliwości :

B1. Przechwytywanie w dropped to nic innego jak złożenie opcji na domenę z tym że przez dropped i następnie przekazanie jej klientowi. A w przypadku gdy kilka osób skorzysta z tej usługi dla tej samej domeny wtedy dropped rejestruje domenę a następnie wystawia na aukcje gdzie użytkownicy mogą o nią zawalczyć :-)?

Tak, takie jest ryzyko opcji...

B2. Wcześniej proceder opcji na domenę nie był popularny ponieważ kosztował więcej niż odnowienie domeny , teraz jest odwrotnie ?

 

Ogólnie rzecz biorąc tak...

 

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, takie jest ryzyko opcji...

 

Miałeś na myśli ryzyko przechwytywania prawda :-)?

Przy opcjach jeśli dobrze rozumie nie ma żadnego ryzyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałeś na myśli ryzyko przechwytywania prawda :-)?

Przy opcjach jeśli dobrze rozumie nie ma żadnego ryzyka.

Tak, tylko musisz pamiętać, że jeśli pod domeną działa serwis to będzie on niedostępny przez jakiś czas. Ja bym na Twoim miejscu założył opcje na te domeny z home.pl / nazwa.pl, a te z az.pl przetransferował za pomocą Authinfo np. do Dropped.pl, czy też PPD.pl - cena odnowienia będzie dużo niższa niż u tych trzech rejestratorów wyżej (~ 50 PLN za odnowienie jednej domeny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy na forum, jedyna wada z tymi opcjami to to, że dana domena będzie nieaktywna przez okres wygasania, czyli jakieś 14 dni :blink: Oczywiście zakładając na domenę opcję, masz 100% pewności że złapiesz ją po nieopłaceniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałeś na myśli ryzyko przechwytywania prawda :-)?

Przy opcjach jeśli dobrze rozumie nie ma żadnego ryzyka.

Dokładnie... moja pomyłka.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady.

Domeny(pod które podpięte są strony) dla których mam dostępny w tych serwisach kod authinfo przetransferuję do dropped :-)

Natomiast dla domen które traktuje jako inwestycja i nic pod nie podpięte nie jest wykonam opcję ( chociaż w kilku przypadkach ktoś mnie ubiegł więc je też przetransferuje) :-)

 

Mam jednak kolejne pytanie , przeszukałem forum , stronę na dropped i nie widzę rozwiązania.

Jak w dropped jako osoba fizyczna mogę ukryć swoje dane znajdujące sie w whois ?

 

Pozdrawiam ,

xyz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak w dropped jako osoba fizyczna mogę ukryć swoje dane znajdujące sie w whois ?

 

Menu

Zarządzanie domenami -> Dane do rejestracji domen -> klikasz na istniejący profil (jeżeli jest założony na osobę fizyczną, jeżeli nie to tworzysz nowy profil na osobę fizyczną) -> odznaczasz checkbox 'Dane widoczne we WHOIS '

 

W domenach ustawiasz ten nowy profil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×