Jump to content
Sign in to follow this  
necik

Gdzie zarejestrować .us ?

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się gdzie Waszym zdaniem najlepiej zarejestrować domenę .us ?

Czy to prawda że aby zarejestrować taka domenę muszę spełnić jeden z warunków:

 

- właściciel może być mieszkańcem lub rezydentem Stanów Zjednoczonych lub pochodzić z tego kraju.

- właścicielem może być firma lub organizacja, która ma swój oddział lub siedzibę w jednym z 50 stanów lub na innych terytoriach należących do Stanów Zjednoczonych.

- właścicielem może być firma, która w rzeczywistości jest w Stanach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś czytałem że z zakupem nie ma problemu, jednak ponoć po jakimś czasie weryfikują niektóre domeny - dlatego chciałbym dowiedzieć się czy mieliście z czymś takim do czynienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby zarejestrować .us musisz zaznaczyć opcję, co uprawnia Cię do tej domeny. Jeśli jesteś Polakiem, to jedyną opcją jest zaznaczenie że prowadzisz dużą działalność handlową z USA i posiadasz tam jakieś "business presence". Domenę Ci zarejestrują ale losowo weryfikują domeny więc mogą Cię dziabnąć, choć nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo tego.

 

A w ogóle to mogę Ci coś zarejestrować na moją firmę :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co w sytuacji jeżeli kolega pojechał na wakacje do pracy w USA? Wiza wygasa mu w październiku.

Czy mogę na niego zarejestrować i w przyszłości nie będzie z tym problemów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem dokładnie, czy sam adres w USA wystarczy. Wydaje mi się że trzeba być obywatelem (no, chyba że kolega ma zieloną kartę...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×