Jump to content
scav

Gdzie kupić domeny fr?

Recommended Posts

Witam, odgrzewam temat, bo mam pytanie.

Czy domena .fr po zarejestrowaniu jest jakoś weryfikowana? Czy przychodzi jakaś korespondencja drogą listową? Czy w przypadku transferu domeny dochodzi do jakiegokolwiek kontaktu zwykłą pocztą na adres podany przy rejestracji? Stracił ktoś domenę .fr w przypadku podania "mylnego" adresu zamieszania w Francji? Zaznaczam, że pytam o praktykę a nie o teorię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbijam :)

 

czy eurodns zarejestruje domenę francuska na polskim adresie,

bo właśnie przepuściło mnie do zapłaty i nie wiem czy jak wpłacę pieniądze to mi ją zarejestruje,

pominąłem opcję aktualizowania francuskiego adresu.

 

pozdrawiam

szymon

Share this post


Link to post
Share on other sites
na Polskim adresie niestety nie zarejestrujesz Fr,

Pojawiły się teraz sprzeczne informacje. Czy Twoja odpowiedź dotyczy EuroDNS, czy też innych rejestratorów? W innym wątku @umberto powiedział, że AZ jest rezydentem za swoich klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

rejestratorzy maja tzw. trustee kontakt - czyli konta we francji, ktory pelni funkcję kontaktu administracyjnego lub technicznego ( jak w przypadku Denic - domen de ) - podobnie jest w przypadku domen fr - eurodns tak Ci zarejestruje - tak tez zarejestruje az.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasady rejestracji każdego TLD są z założenia jednakowe u wszystkich rejestratorów. Jeśli zamierzacie rejestrować w .FR typosy lub inne nazwy kolidujące prawnie ze znakami handlowymi, nazwami firm etc., z góry odradzam, gdyż rejestr jest "przewrażliwiony", delikatnie mówiąc. (na marginesie, po co komu takie domeny... dla marnego revenue? nie warto jak sądzę).

Adresy dla kontaktów wybierane z Google też są kiepskim pomysłem.

.FR jest bardzo restrykcyjne i nie wynika to z dobrej woli lub jej braku rejestratorów, ale rejestru. Ale jeśli spełniacie wymagania formalne, zapraszam do rejestracji i po rabaty jeśli trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla marnego revenue? nie warto jak sądzę

50 - 300€ na msc na jednej domenie może nie jednego skusić, ale nie nazwał bym tego małym rev,

i też trzeba dodać, że nie jeden miał problemy z FRkami

 

ps.

wcześniej chodziło mi o eurodns, wydawało mi się, że nie dają swojego adresu dla FR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, oczywiście sprawdzałem...wykorzystane.

 

to nie są vouchery jednorazowego użytku. Są one ważne do podanej przy nich daty. Jak mogą być wykorzystane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że przez chwile robię się trochę jak Dosia;) ale znacie może trustee kontakt który powinienem wpisać przy rejestracji domen .fr w EuroDNS? Nigdzie u nich na stronie tego nie znalazłem, a support nie odpowiada:/

 

Pozdrawiam,

 

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc na opis restrykcji przy rejestracji rożnych końcówek w Eurodns, przy FR nie piszą nic o tym, że dają swój kontakt przy rejestracji, w przeciwieństwie do ".de" i ".it" gdzie taki zapis jest. także wniosek dość oczywisty.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×