Jump to content
8729

kod authinfo kiedy go udostępniać

Recommended Posts

Witam

sprzedałem kilka domen na allegro i nabywca poprosił mnie abym dał mu kody authinfo

a później on zapłaci czy to tak sie robi sprzedając domeny czy powinien on najpierw przelać pieniądze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej on powinien najpierw przeslac pieniadze.

 

bron boye, nie wydawaj kodu authinfo zanim nie stwierdzisz wplywu na konto..no chyba ze chcesz sie narazic na ewentualne straty ewentualnie dluga przeprawe procesowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Droga jest prosta.

 

1. Przelew za domeny

2. Ewentualny przelew za udostępnienie authinfo, ponieważ niektórzy rejestratorzy wydają authinfo po opłaceniu domeny na kolejny rok. Inni pobierają stałą kwotę za authinfo.

3. Pieniążki na koncie.

4. Udostępnienie authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Droga jest prosta.

 

1. Przelew za domeny

2. Ewentualny przelew za udostępnienie authinfo, ponieważ niektórzy rejestratorzy wydają authinfo po opłaceniu domeny na kolejny rok. Inni pobierają stałą kwotę za authinfo.

3. Pieniążki na koncie.

4. Udostępnienie authinfo.

 

Tak naprawde to authinfo bez potwierdzenia linku z maila abonenta jest malo przydatny.Bo przeciez transfer domeny musi byc zatwierdzony czy sie myle ? Kiedys czyli jakies 3 lata temu nie bylo potwierdzen i wowczas posiadanie kodu bylo rownoznaczne z mozliwosci przejecia domeny .

Ale oczywiscie powinna byc zasada najpierw kasa pozniej cesja domeny lub co w ostatecznosci umowa cywilnoprawna i faktura i pozniej modlitwa o to zeby kasa byla na koncie :P Oczywiscie w sytuacjach domen bardzo cennych (chociaz tych mnie rowniez) proponuje korzystanie z dowolnych ale sprawdzonych uslug typu escrow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki za odpowiedzi

 

teraz mam poważniejszy problem ponownie z tym samym kupującym

gdy sprzedawałem domeny napisałem w aukcji ze ich termin waznosci to 2007-11-10

 

a oplacić je trzeba 26 czyli juz za pare dni, dostałem pare dni temu te kody authinfo

i pisalem juz kilka maili kupującemu ze je mam i czy wogle będzie kupował te domeny a on wogle nie odpisuje i nie wpłaca pieniędzy

co mam w takiej sytuacji zrobić jeśli ich nie opłace to domeny przepadnął

a szkoda ich bo są warte 350 zł

a jak je opłace to jeszcze dołoże do tego interesu bo koleś się o nie upomnie i będe musial mu sprzedać

za wylicytowaną kwote, pozatym nie chce dostać negatywa lub być ciągany po sądach

co powinienem zrobić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×