Jump to content
Sign in to follow this  
thenaturat

domena wygasla, a reklama w google wykupiona

Recommended Posts

Wiem, ze moze specow od reklamy kontekstowej tu za duzo nie ma, ale jest za to pewien dylemat:

 

Ktos powie, ze ruch pewnie spada z nieba

 

 

nie znam sie za bardzo na Google Adsense ani Adwords, dopiero zamierzam sprobowac, ale znalazlem taka ciekawa sytuacje...Kilka dni temu (nie wiem, moze 2 moze 5) musiala wygasnac pewna domena .pl . Pisze "musiala", bo jeszcze poltora tygodnia temu jak sprawdzalem to domena dzialala.

 

Ale jak wpisze pewna fraze w google (a wlasciwie na czetry rozne frazy), to reklama kierujaca na ta strone nadal sie pokazuje (i to zarowno z boku jak i do gory nad wynikami wyszukiwania)...

 

Czy oplaca sie chapnac taka domene (w koncu rejestracja tez troche kosztuje) i albo umiescic na niej adsense albo zamiescic wielkie logo i przekierowac na jedna ze swoich stron? Czy jak ktos sie zorientuje, to ma mozliwosc zmiany w panelu srodkow finansowych i skierowania jej dla innej domeny?

 

Najgorsze jest, ze nie wiadomo, czy reklama ta jest oplacana z gory czy z dolu.

 

Co o tym myslicie? Czy ktos potem ewentualnie moze zglaszac jakies roszczenia do mnie? Zawsze moge powiedziec, ze nie wiedzialem

 

Traktowac to jako szczesliwy los czy raczej jako pewna niezrecznosc?

 

PS dodam tylko, ze domena ta nalezala do firmy, ktora ma dwie swoje domeny (.pl i .com.pl) silnie wypozycjonowane, ale tej wygaslej domeny wlasciwie nie pozycjonowali (choc jest ona oczywiscie w Google), tylko poswiecili ja na reklame i przekierowanie na wypozycjopnowana domene .pl tej firmy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, ze moze specow od reklamy kontekstowej tu za duzo nie ma, ale jest za to pewien dylemat:

 

 

Najgorsze jest, ze nie wiadomo, czy reklama ta jest oplacana z gory czy z dolu.

 

Nie korzytalem nigdy z rekalm w google ale na moja glowe jesli przy takiej ilosci klientow takim rynku i tego typu usluga byla by platana "z dolu" to zaczyloby to tylko tyle ze wiecej kasy na amerykanskiej gieldzie bybyly warte akcje firmy windykacyjnej ktora obsluguje Google niz samej szukarki :P

Tak wiec ja nie wierze w oplacanie czegos takiego z dolu ale nie mam pewnosci i jest to tylko moje przypuszczenie oparte na realiach zycia i porwadzenia malego biznesu ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×