Jump to content
Sign in to follow this  
Domeny_Wroclaw

Błąd Escrow

Recommended Posts

Pisałem do supportu jednak nie podjęliście żadnych kroków.

Od kiedy kupujący może zaakceptować ofertę sprzedającego i zainicjować Escrow ?

Negocjowałem cenę jednej z moich domen - nic nie akceptowałem, a w transakcjach widzę zainicjowany Escrow :)

Ktoś mi wytłumaczy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież na Sedo też tak jest, że wysyłając ofertę musisz się liczyć z tym, że może ona być wiążąca po obu stronach np. takie negocjacje:

 

klient 100

ty 3000

klient 1000

ty 1500

 

klient akceptuje i rozpoczyna Escrow, bo uzyskał od Ciebie ofertę 1500 zł, na którą się zgodziłeś wysyłając mu ją. :) Jeśli coś takiego masz na myśli to na pewno nie błąd, skoro tak jest na innej giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież na Sedo też tak jest, że wysyłając ofertę musisz się liczyć z tym, że może ona być wiążąca po obu stronach np. takie negocjacje:

 

klient 100

ty 3000

klient 1000

ty 1500

 

klient akceptuje i rozpoczyna Escrow, bo uzyskał od Ciebie ofertę 1500 zł, na którą się zgodziłeś wysyłając mu ją. :blink: Jeśli coś takiego masz na myśli to na pewno nie błąd, skoro tak jest na innej giełdzie.

Kilka tygodni temu słyszałem, że na AM każdą ofertę musi zaakceptować sprzedający :blink:

Chodziło o to, że jako sprzedający po kilku dniach możesz zmienić zdanie co do kwoty, a kupujący może ją w dowolnym momencie zaakceptować.

Temat był poruszany na forum... no nic, nauczka na przyszłość.

 

//zauważ, że na AM sprzedający nie ma możliwości wycofania oferty.

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
//zauważ, że na AM sprzedający nie ma możliwości wycofania oferty.

 

Kontroofertę możesz przecież w każdej chwili wycofać, jeśli się rozmyślisz, ale tylko do czasu, kiedy zaakceptuje ją kupujący, może o to chodziło. :blink: Wygląda to jakoś tak:

 

ofertac.jpg

 

I teraz jeśli nabywca zaakceptowałby taką ofertę (w co w sumie delikatnie wątpię przy tej domenie) to już rozpoczyna się Escrow, a jeśli wycofasz / zdążysz wycofać jako sprzedawca to kontrooferta staje się nieważna. Jak dasz omyłkowo kontroofertę 10 zł czy coś na dobrą domenę to jasna sprawa, że ktoś zaakceptuje po sekundzie / dwóch, ja bym zaakceptował od razu. ;-)

 

Chyba, że były jakieś zmiany, tak na pewno było przez długi czas, bo w sumie dropped.pl ostatnio trochę przesadza ze zmianami, szczególnie, że nie ma żadnego dziennika zmian itd. i nie zawsze idzie nadążyć.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×