Jump to content
Sign in to follow this  
app

Domeny a podatki i Urząd Skarbowy. - artykuł.

Recommended Posts

Ogólnie, wynika z tego, że domenę można wliczyć w koszty dopiero po jej sprzedaży.

Więc domeny, które np. puścimy nie mogły być zaliczone w koszty ;)

---

Bardziej mnie martwi eksport usług zwolniony z VAT do firmy w USA - Domain Aftermarket, LLC.

Czy ktoś z domainerów będący VAT-owcem miał kontrolę skarbową?

Jak się tłumaczyliście z przelewu europejskiego a kupującym z USA?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie, wynika z tego, że domenę można wliczyć w koszty dopiero po jej sprzedaży.

Albo kiedy zarabiamy pierwszy 0.01 PLN na parkingu - wtedy już domena generuje przychód ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co zrozumiałem to osoba fizyczna jak sprzedaje domenę to nie płaci żadnego podatku?

 

A kupująca osoba również nie płaci PCC?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie, wynika z tego, że domenę można wliczyć w koszty dopiero po jej sprzedaży.

Więc domeny, które np. puścimy nie mogły być zaliczone w koszty ;)

[...]

tez tak to zrozumiałem

 

Z tego co zrozumiałem to osoba fizyczna jak sprzedaje domenę to nie płaci żadnego podatku?

A kupująca osoba również nie płaci PCC?

należy zakwalifikować na gruncie PIT jako ?przychód z innych źródeł?
możliwość zaliczenia tego wydatku do podatkowych kosztów uzyskania przychodów. W pierwszej kolejności oczywiście wydatek taki powinien spełniać podstawowy warunek, czyli poniesienie w celu uzyskania przychodów (art. 22 ust. 1 ustawy o PIT i art. 15 ust. 1 ustawy o CIT).

 

 

ps:

banki podobnie:

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finans...ch,1528574,4141

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten artykuł to interpretacja jednego z (w nawiasie) specjalistów podatkowych. Ja się nią nie przejmuję i działam normalnie jak "Pan Bóg przykazał": kupuję coś na firmę, otrzymuję fakturę/rachunek, wpisuje do księgi w odpowiednią rubrykę jako koszty. Nie ważne czy są to domeny, czy papier do drukarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten artykuł to interpretacja jednego z (w nawiasie) specjalistów podatkowych. Ja się nią nie przejmuję i działam normalnie jak "Pan Bóg przykazał": kupuję coś na firmę, otrzymuję fakturę/rachunek, wpisuje do księgi w odpowiednią rubrykę jako koszty. Nie ważne czy są to domeny, czy papier do drukarki.

 

Dokladnie! Po pierwsze to nie dac sie zwariowac!! Ja rowniez wpisuje domey jako koszty i tyle moze sie przyczepic skarbowka. jesli ktos ma pecha, to skarbowka moze sie przyczepic nawet do samego bycia podatnika, ale na szczescie takich skarbowek jest coraz mniej...

 

Firma ma generowac rowniez straty a nie tylko zyski! Jesli jakis urzednik uwaza inaczej, to zawsze prosze o wykladnie, badz paragraf, ze firma ma generowac jedynie zyski. Poza tym w Polsce przyjelo sie, ze US to wyrocznia. A tak nie jest!ktos kto trzesie portkami, a przy tym jest imbecylem i wierzy we wszystko co "pudelki" pisza, to zrobi tak, jak jest napisane na jakims bzdurnym portalu.

 

Odchodzac od tematu - wczoraj spotkalem sie z zatawarzajaca sytuacja, jak znajoma opowiedziala, ze jej syn (obywatel USA, posiadajacy majatek w PL) dostal rachunek z Enionu na 20 tys zl!!!! I o dziwo - ZAPLACIL!!! Gdzie ta butnosc i wiara w prawnikow?! A chodzilo o to, ze jakis pajac, powiedzal, ze gosciu mial licznik nie na ta taryfe co potrzeba... Po czym zaklad energetyczny wystawil korekte... No pardon, ale ja, nawet o 200zl bym sie sadzil...

 

Powyzszy przyklad wskazuje, ze nie warto wierzyc we wszystko co jakis pajac napisze na jakims blogu/stronie internetowej.

 

 

Nie dajmy sie zwiariowac!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo kiedy zarabiamy pierwszy 0.01 PLN na parkingu - wtedy już domena generuje przychód ;)

A co wtedy gdy jesteś niżej progu wypłaty?

Może i domena wygenerowała 0.01 ale płatności i faktury na to nie masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
skarbowego nei obchodzi że jestes ponizej progu ;) grutn ze masz przychód i/lub strate

A jak wykazany? Skanem z parkingu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już od samego początku nie sugeruję się tego typu artykułami bo co rusz w sieci i w prasie różne interpretacje możemy znaleźć i za parę chwil ktoś podrzuci coś "nowego"...

 

Moja księgowa temat przestudiowała wnikliwie, porad zasięgaliśmy u kilku źródeł; w końcu przy sprzecznych interpretacjach wyciągnęliśmy od naczelnika US właściwego mojej DG coś w rodzaju decyzji/opinii dot. sposobu ewidencji sprzedaży i kosztów zw. z domenami :] Ale od razu podkreślę: co urząd to inna interpretacja więc polecam umówić się na konsultacje w US, właściwym dla danego podmiotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]podkreślę: co urząd to inna interpretacja więc polecam umówić się na konsultacje w US, właściwym dla danego podmiotu.

i to jest chore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy aby biuro rachunkowe rozliczało wszystkie faktury.

 

Ja przynajmniej nie mam już z tym problemu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już od samego początku nie sugeruję się tego typu artykułami bo co rusz w sieci i w prasie różne interpretacje możemy znaleźć i za parę chwil ktoś podrzuci coś "nowego"...

 

Moja księgowa temat przestudiowała wnikliwie, porad zasięgaliśmy u kilku źródeł; w końcu przy sprzecznych interpretacjach wyciągnęliśmy od naczelnika US właściwego mojej DG coś w rodzaju decyzji/opinii dot. sposobu ewidencji sprzedaży i kosztów zw. z domenami :] Ale od razu podkreślę: co urząd to inna interpretacja więc polecam umówić się na konsultacje w US, właściwym dla danego podmiotu.

 

i jaka była interpretacja?

że możesz zaraz po kupnie wrzucić w koszty na podstawie faktury?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×