Jump to content
korneliusz.com

Dropped zyskuje na nieuczciwych licytujących.

Recommended Posts

Nicki zbanowanych osób są oznaczane w licytacjach jako przekreślone. Osoby te nie mogą składać ofert nowych w aukcji.

Pasowałoby jeszcze usnąć złożone przez nich oferty (w trwających aukcjach).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped nie zarabia pieniędzy na osobach nieopłacających aukcje (skoro ich nie opłacają, to my nie zarabiamy ani na prowizjach, ani na przechwytywaniu).

Dropped.pl zarabiało na przechwytywaniu w inny sposób.

 

W tej chwili wygląda to tak:

snap0020p.jpg

 

A wcześniej w kilku licytacjach po przechwyceniu domeny była podobna sytuacja, tyle, że ten user miał jako pierwszą ofertę 40zł, a ja żeby przechwycić domenę musiałem dać 50zł. Jak łatwo wyliczyć byłem stratny 30zł przez figuranta z ratingiem -XX na każdej tego typu aukcji prywatnej. Czy ktoś zwróci mi za to pieniądze? Nie. Być może ktoś powie, że to są małe pieniądze, ale grosz do grosza, nie byłem zapewne jedyny i mamy sporą sumę z niczego.

 

W tej chwili zmiany doprowadziły do tego, że nie jestem stratny pieniędzy, ale pozostała kwestia straty czasu 3 dni na aukcję prywatną, która zupełnie nie ma sensu, bo gość i tak nie może licytować, a domena mogłaby być już moja, a nóż w tym czasie zgłosiłby się KK...

 

PS. Być może powyższy problem nie dotyczył wielkich graczy, którzy są zorientowani tylko na domeny premium, ale takie płotki jak ja niestety na tym traciły :P

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy sprawa jest do końca jasna. Gdyż jeżeli mamy dwie osoby, z tym jedna ma rating minusowy, to domena trafia na aukcję, a wtedy trzeba przebić figuranta, co więcej pojawia się niedopracowany mechanizm dołączania do aukcji za parę groszy, i wtedy już jesteśmy pokrzywdzeni dwa razy. Tak więc osoby z minusowym ratingiem nie powinny mieć w ogóle możliwości dodawania domen do przechwycenia, inaczej proceder, choć w mniejszym stopniu będzie trwał dalej. Poza tym nikt nie chce przechwycić domeny i mieć w historii osobnika z minusowym ratingiem, bo taka domena po prostu wtedy ma mniejszą wartość. Tutaj nie tylko idzie o pieniądze, ale także o zasady i wiarygodność serwisu. Jeżeli osoba z minusowym ratingiem może dalej dodawać domeny do przechwycenia, to sprawę trzeba dokończyć.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy sprawa jest do końca jasna. Gdyż jeżeli mamy dwie osoby, z tym jedna ma rating minusowy, to domena trafia na aukcję, a wtedy trzeba przebić figuranta, co więcej pojawia się niedopracowany mechanizm dołączania do aukcji za parę groszy, i wtedy już jesteśmy pokrzywdzeni dwa razy. Tak więc osoby z minusowym ratingiem nie powinny mieć w ogóle możliwości dodawania domen do przechwycenia, inaczej proceder, choć w mniejszym stopniu będzie trwał dalej. Poza tym nikt nie chce przechwycić domeny i mieć w historii osobnika z minusowym ratingiem, bo taka domena po prostu wtedy ma mniejszą wartość. Tutaj nie tylko idzie o pieniądze, ale także o zasady i wiarygodność serwisu. Jeżeli osoba z minusowym ratingiem może dalej dodawać domeny do przechwycenia, to sprawę trzeba dokończyć.

Tak jak napisałem powyżej - system został zmodyfikowany tak, że figurant z ujemnym ratingiem nigdy nie będzie miał pierwsze oferty w aukcji, więc nie trzeba go przebijać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×