Jump to content
Sign in to follow this  
lis1981

słowa kluczowe oraz dziwny komunikat

Recommended Posts

Czy w rubryce mogę wpisać jedno słowo kluczowe czy mogę więcej. Jeśli wpiszę np "kredyt mieszkaniowy" dajmy np dla domeny kredyty.pl to czy dana osoba ma szansę trafić jeśli wpisze całą frazę w wyszukiwarce czy też jedno z tych słów??

żeby dokładniej wyjaśnić czy dla domeny autka.pl dla słowa kluczowego mogę wpisać "części handel samochody leasing"

 

Problem drugi wrzuciłem domenę do testów a na dropped.pl wyskakuje mi komunikat "wystąpił błąd podczas pobierania danych z serwera NameDrive

 

Error 109 : domain not found

i faktycznie na name drive nie widzę tej domeny.

i dostałem maila "Domena odwrocona.pl, którą dodałeś do parkingu NameDrive w serwisie AfterMarket.pl, nie może być zaparkowana.

 

Serwis NameDrive zablokował domenę zgodnie z własnym regulaminem; powodem były wcześniejsze skargi reklamodawców.

 

O co chodzi?? czy mogę takie rzeczy sprawdzać wcześniej czy to znaczy że domena miała bana a ja to przeoczyłem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w rubryce mogę wpisać jedno słowo kluczowe czy mogę więcej. Jeśli wpiszę np "kredyt mieszkaniowy" dajmy np dla domeny kredyty.pl to czy dana osoba ma szansę trafić jeśli wpisze całą frazę w wyszukiwarce czy też jedno z tych słów??

żeby dokładniej wyjaśnić czy dla domeny autka.pl dla słowa kluczowego mogę wpisać "części handel samochody leasing"

 

 

a co z tym problemem?:wub: pomoże ktoś?

Edited by lis1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz dodać kilka słów kluczowych oddzielając spacją, wtedy spacja liczy się jak LUB np. "części handel samochody leasing" to części lub handel lub samochody lub leasing i te cztery słowa kluczowe będą. Słowa kluczowe kompletnie nie mają wpływu na wyniki wyszukiwarki np. jeśli na dowolnej zaparkowanej domenie wpiszesz w wyszukiwarce "majtki" to dostaniesz reklamy o majtkach. :wub:

 

Słowa kliuczowe mają tylko wpływ na reklamy pojawiające się od razu po wejściu na zaparkowaną domenę i dodatkowe sugerowane kategorie powiązane ze słowami kluczowymi tzw. "Szukanie efektywne", pojawiające się w niektórych szablonach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego tematu, chciałbym się podłączyć z pytaniem o słowa kluczowe. czasem podane słowo kluczowe pojawia się na żółtym polu, zamiast na zielonym. co to oznacza? sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że w pewnych przypadkach kolor z żółtego na zielony zmienił się samoistnie po kilku tygodniach.

 

i jeszcze jedno: jaka ilość wpisanych słów kluczowych do odpowiedniego pola jest optymalna? jedno? dwa? cztery?

Share this post


Link to post
Share on other sites
żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego tematu, chciałbym się podłączyć z pytaniem o słowa kluczowe. czasem podane słowo kluczowe pojawia się na żółtym polu, zamiast na zielonym. co to oznacza? sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że w pewnych przypadkach kolor z żółtego na zielony zmienił się samoistnie po kilku tygodniach.

 

i jeszcze jedno: jaka ilość wpisanych słów kluczowych do odpowiedniego pola jest optymalna? jedno? dwa? cztery?

 

1. Wszystkie słowa są sprawdzane i akceptowane ręcznie (przez pracownika parkingu), żeby nie było nadużyć, żółte oznacza, że oczekuje na akceptację przez pracownika. Czerwone to odrzucone.

 

2. Zależy, ale dobrze wrzucić więcej niż jedno słowo kluczowe (oczywiście też nie można przesadzać trzy-cztery to raczej racjonalnie), bo jak zabraknie reklam dla słowa kluczowego to wyświetli się jakaś zastępcza jedna tania reklama lub nawet wcale i wtedy nie będzie kliknięć lub będą za magiczną stawkę 0.01, która zaokrągli się w dół do zera.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zależy, ale dobrze wrzucić więcej niż jedno słowo kluczowe (oczywiście też nie można przesadzać trzy-cztery to raczej racjonalnie), bo jak zabraknie reklam dla słowa kluczowego to wyświetli się jakaś zastępcza jedna tania reklama lub nawet wcale i wtedy nie będzie kliknięć lub będą za magiczną stawkę 0.01, która zaokrągli się w dół do zera.

Kurcze, ja mam w każdym przypadku ustawione minimum 3-4 słowa kluczowe, a w większości to nawet 6-7, myślisz, że optymalnie jest około 4-ech, czy nie ma reguły i zależy np. od tematyki ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurcze, ja mam w każdym przypadku ustawione minimum 3-4 słowa kluczowe, a w większości to nawet 6-7, myślisz, że optymalnie jest około 4-ech, czy nie ma reguły i zależy np. od tematyki ?

 

Sebastian

alpine5

 

Nie ma takiego optimum, ale zauważyłem, że im mniej ustawisz słów kluczowych tym bardziej kontrolujesz tymi słowami kluczowymi, jaka tematyka reklam się wyświetla. Jak dasz dużo słów kluczowych to z ich połączeń wychodzą reklamy najczęściej "obok" głównej tematyki wynikającej z domeny i klikalność mocno spada wtedy.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×