Jump to content
Sign in to follow this  
alpine5

Jak w najprostszy sposób wycisnąć maksymalny potencjał z domen z ruchem ?

Recommended Posts

Czytam ponad godzinę dział "Zarabianie na stronach", ale przyznam, że jak człowiek się nie zna na jakimś temacie, to niekiedy i tydzień czytania nie przyniesie efektów.

 

Gdyby ktoś chciał pomóc (a z pewnością taka wiedza w pigułce przydałaby się wielu osobom), to proszę o podpowiedzi w następujących kwestiach:

 

Uniesiony efektami testów domen, chciałbym zarejestrować kilka/kilkanaście sztuk spośród kilkuset przetestowanych. Powiedzmy dla zaokrąglenia, że 10 domen generuje 120-150 wejść dziennie. Zdaję sobie sprawę, że są osoby, których domeny mają po 200 wejść dziennie (jedna domena), ale dla mnie na początek mój wynik wydaje się niezły. Mając je na parkingu różnie to wygląda, ale nie oszukujmy się, sensownej kasy na tym się nie zrobi (chyba, że mam źle dobrane słowa kluczowe, źle zoptymalizowany layout et. - ale to sprawa może na osobny temat). Chciałbym w prosty sposób i małym nakładem sił (dla niektórych może się to wydawać zbyt bezczelne) zarobić na tym ruchu.

 

Wszystko odkrywam sam, więc jest mi trochę zawsze pod górkę, dlatego niekiedy staram się zapytać osoby bardziej obeznane w temacie.

 

Kiedyś wymyśliłem sobie, że gdybym miał kilka/kilkanaście czy kilkadziesiąt domen z ruchem, to wszystkie przekierowałbym na jedną stronę, na której widniałby prosty sklep internetowy (z jakimiś produktami - na tamtym etapie nie określałem jakimi), temat mi umarł, gdyż nie mam wiedzy w zakresie robienia stron, a i budżetu na początek nie mam (większość rozwiązań okazała się płatna).

 

Obecnie zastanawiam się nad zapełnieniem strony (na którą przekierowywałoby np. kilkanaście domen z ruchem) reklamami. Taką stronkę trzeba by oczywiście wykonać, może na bazie jakiegoś prostego szablonu bym sobie poradził. Tylko zastanawia mnie czy ma sens przekierowywanie ruchu z domen (literówek) o różnej tematyce (praca, bankowość/finanse, motoryzacja, czas wolny etc.) na jedną stronę, czy zbudować kilka stron i podpinać domeny z ruchem tematycznie ? Co z zawartością takiej strony (poza reklamami oczywiście), czy nie da się zrobić tak, żeby nie umieszczać wcale treści (lub niewiele), a tylko dać reklamy i coś tam zarobić ?

 

Jak widać temat jest bardzo obszerny, a ja jestem jakby w zerówce z tym wszystkim - skąd brać reklamy, programy partnerskie etc. to dla mnie czarna magia.

 

Pomożecie ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób ministronę i zapisz się do PP zbliżonego do nazwy domeny/tematyki jaką na stronie poruszasz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch ma wartość jak kieruje osobę która wpisała nazwę domeny w miejsce, którego szukała lub powiązane tematycznie. Na tym możesz coś zarobić. Natomiast jak masz literówkę ogłoszeń motoryzacyjnych to nie ma sensu kierować jej na stronę o kremach pod oczy na noc :)

Pewnie masz rozproszony tematycznie ruch więc możesz zaparkować domenę albo wynająć ruch komuś, kto potrzebuje akurat takiego. Kierowanie tego wszystkiego w 1 miejsce nie ma sensu. Z tego co piszesz, wilelkość ruchu też nie jest duża więc budowanie czegoś na tym się może nie zwrócić. Do tego to literówki to tym bardziej sprawa nierozwojowa i problematyczna do tego..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ruch ma wartość jak kieruje osobę która wpisała nazwę domeny w miejsce, którego szukała lub powiązane tematycznie. Na tym możesz coś zarobić. Natomiast jak masz literówkę ogłoszeń motoryzacyjnych to nie ma sensu kierować jej na stronę o kremach pod oczy na noc :)

Pewnie masz rozproszony tematycznie ruch więc możesz zaparkować domenę albo wynająć ruch komuś, kto potrzebuje akurat takiego. Kierowanie tego wszystkiego w 1 miejsce nie ma sensu. Z tego co piszesz, wilelkość ruchu też nie jest duża więc budowanie czegoś na tym się może nie zwrócić. Do tego to literówki to tym bardziej sprawa nierozwojowa i problematyczna do tego..

 

A jeśli mam ruch rzędu 1000 uu dziennie i domenę związaną z rozrywką (kino, teatr) to gdzie proponowałbyś ją skierować lub jak go zagospodarować? Szukaliśmy PP jednak żaden nawet pośrednio związany z tą tematyką nam nie wpadł w oko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Bez pracy nie ma kołaczy

2) Zastanów się nad tym w jakich dziedzinach jesteś mocny

3) Postaw serwis - blog - dzieląc się swoją wiedzą z innymi

4) Kupuj domeny tematyczne - pod projekt

5) Przekieruj ruch tematyczny na projekt

6) Bądź systematyczny i konsekwentny w swoim działaniu

7) projekt musi sprawiać Ci przyjemność

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jestem zbyt wygodny, ale przed chwilą przyszło mi do głowy pewne rozwiązanie (zaraz się okaże, że wymyśliłem komuś sposób na biznes :) ):

 

Na mój rozum powinni być w internecie dostępni brokerzy programów partnerskich i firm oferujących płatne banery i inne formy reklamy.

 

Człowiek posiadający domeny z ruchem (różnym i o różnej tematyce) a nie mający specjalnie pojęcia o budowaniu stron etc., zgłaszałby się do takiego brokera, który przekazywałby gotową mini stronkę z jakąś drobną zawartością odpowiednią do tematyki, prosty panel do zarządzania (przede wszystkim wyboru) reklamami na takiej stronie, statystyk, rozliczeń itp.

 

Taki właściciel (abonent) domen w jednym miejscu (u jednego brokera) wybrałby sobie np. 4 wzory mini stron, gdyż ruch ze swoich kilkunastu/kilkudziesięciu domen dzieli według swojej wiedzy na 4 tematy (np. bankowość, motoryzacja, nieruchomości i film), poustawiałby sobie wszystko na tych mini stronach, a przede wszystkim dobrał reklamy wedle uznania, którymi wypełni stronę (np. na stronę o tematyce motoryzacyjnej miałby do wyboru kilkanaście autosalonów, które chciałyby zapłacić drobną opłatę za reklamowanie ich firmy + np. kilka branżowych portali motoryzacyjnych + kilka firm oferujących ubezpieczenie OC/AC + jakieś inne), odpalił mini stronę, przekierował na nią domeny z ruchem...raz dziennie sprawdził konto na poszczególnych stronach (lub w jakimś panelu administracyjnym, gdzie były by podłączone wszystkie) i liczył kasę :D

 

Marzenia ?

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może jestem zbyt wygodny, ale przed chwilą przyszło mi do głowy pewne rozwiązanie (zaraz się okaże, że wymyśliłem komuś sposób na biznes :) ):

 

Na mój rozum powinni być w internecie dostępni brokerzy programów partnerskich i firm oferujących płatne banery i inne formy reklamy.

 

Nie jesteś zbyt odkrywczy ;)LINK jak widać są już ludzie, którzy postanowili zacząć sobie werbować ludzi do swojej struktury :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jesteś zbyt odkrywczy :DLINK jak widać są już ludzie, którzy postanowili zacząć sobie werbować ludzi do swojej struktury :)

Eee...to chyba nie jest podobne do tego co opisałem. Przejrzałem z grubsza i na mój chłopski rozum, to musiałbym zarejestrować się w każdym (lub wybranych przeze mnie) programie partnerskim rekomendowanym na ich stronie, następnie powstawiać reklamy na stworzoną przez siebie stronę internetową (jeśli za dużo reklam i o rozbieżnej tematyce, to robi mi się wtedy śmietnik) lub na kilka stron internetowych zgodnie z tematyką poszczególnych programów partnerskich (wtedy pozostaje kwestia czasu oraz umiejętności zrobienia takich stron)...tylko gdzie tu rola/zarobek dla właściciela tej strony, którą zaprezentowałeś (no może poza podsuwaniem właśnie za pośrednictwem tej strony listy programów partnerskich godnych polecenia).

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eee...to chyba nie jest podobne do tego co opisałem. Przejrzałem z grubsza i na mój chłopski rozum, to musiałbym zarejestrować się w każdym (lub wybranych przeze mnie) programie partnerskim rekomendowanym na ich stronie, następnie powstawiać reklamy na stworzoną przez siebie stronę internetową (jeśli za dużo reklam i o rozbieżnej tematyce, to robi mi się wtedy śmietnik) lub na kilka stron internetowych zgodnie z tematyką poszczególnych programów partnerskich (wtedy pozostaje kwestia czasu oraz umiejętności zrobienia takich stron)...tylko gdzie tu rola/zarobek dla właściciela tej strony, którą zaprezentowałeś (no może poza podsuwaniem właśnie za pośrednictwem tej strony listy programów partnerskich godnych polecenia).

 

Sebastian

alpine5

 

Zapisując się do danego PP za pośrednictwem tej strony robisz to pewnie za pomocą linków tej osoby i ona później zarabia % od Twoich zysków. Tak mi się wydaje, ja w ten temat dopiero "wchodzę" więc proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń przez osobę, która ma większe doświadczenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jeśli mam ruch rzędu 1000 uu dziennie i domenę związaną z rozrywką (kino, teatr) to gdzie proponowałbyś ją skierować lub jak go zagospodarować? Szukaliśmy PP jednak żaden nawet pośrednio związany z tą tematyką nam nie wpadł w oko...

Może jakiś portal tematyczny będzie zainteresowany, można też stworzyć coś swojego i przekerować ten ruch literówkowy na porządną domenę choćby blog z recenzjami. Może coś z Adsense zarobi może coś się z tego urodzi fajnego jeśli oczywiście macie kogoś kto lubi kino, teatr i by się wyżywał tak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może jakiś portal tematyczny będzie zainteresowany, można też stworzyć coś swojego i przekerować ten ruch literówkowy na porządną domenę choćby blog z recenzjami. Może coś z Adsense zarobi może coś się z tego urodzi fajnego jeśli oczywiście macie kogoś kto lubi kino, teatr i by się wyżywał tak :)

 

Sęk w tym, że to nie jest literówka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już Ci @alpine5 dawno mówiłem, żebyś "chwycił" za pióro i pisał felietony, poradniki.

Mówię to już drugi raz a to znak, że powinieneś się nad tym zastanowić.

Masz "lekkie" pióro, do pisania bloga niewiele potrzeba. Pisz recenzje, własne spostrzeżenia, mininowele.

Po kilku tekstach znajdziesz dla siebie niszę.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robienie przekierowań ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy istnieje logiczne powiązanie pomiędzy tym czego szukają ludzie generujący ruch na domenie i tym co znajduje się na stronie, na którą ona przekierowuje.

 

Prostym zabiegiem jest stworzenie ministron dla wybranych domen. Każda z nich z pewnością zarobi coś na reklamach kontekstowych/programach partnerskich, jedna mniej druga więcej - po roku możesz przeanalizować, których domen nie opłaca się przedłużać - bo nie są w stanie zarobić choćby na przedłużenie, a które zarabiają na siebie i na kilka innych - te ministrony warto rozwijać lub przekształcić w serwisy. Zarobienie 50zł na ministronie to wcale nie jest taki problem - wystarczy dziennie zarobić około 14 groszy. Oczywiście najtrudniejsze są początki, gdy ruch z wyszukiwarek jest praktycznie zerowy, ale pocieszające jest to, że z czasem może być tylko lepiej. Zarobki na takich ministronach wahają się w granicach od 0,01€ do nawet kilku € za jedno kliknięcie. Decydującym czynnikiem jest branża, w której działamy. I tak dla przykładu: najmniejsze stawki uzyskamy przy reklamowaniu dzwonków na komórki itp., a największe w finansach i budownictwie.

 

Sukces w internecie jest iloczynem kilku czynników, m.in. pomysłu, pracy w niego włożonej i pieniędzy. Jeśli chcesz wykluczyć któryś z czynników musisz spotęgować inny. W Twoim przypadku chcąc wykluczyć wkład finansowy musisz sam zadbać o stworzenie takiej ministrony następnie o teksty dla niej, drobne zabiegi SEO, promocje w internecie i wiele innych czynników.

 

@Bartxx86

Masz rację - część odsyłaczy na tamtej stronie to tak zwane ref linki, gwarantujące polecającemu procent od Twoich zarobków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sęk w tym, że to nie jest literówka :D

Więc przechwycona? Postawić ministronę w tematyce to jeszcze i PR wróci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc przechwycona? Postawić ministronę w tematyce to jeszcze i PR wróci :D

 

Dokładnie, przechwycona :) właśnie nad tym pracujemy już ;)

 

A propos PR, myślałem, że niemożliwe jest odzyskanie raz już utraconego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, przechwycona :) właśnie nad tym pracujemy już :D

 

A propos PR, myślałem, że niemożliwe jest odzyskanie raz już utraconego.

Przechwyciłem w tamtym roku domenę po serwisie z PR3 (który się zdewaluował do zera), parking się nie sprawdził, postawiłem bloga w tematyce i niebawem wrócił PR3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×