Jump to content
Sign in to follow this  
Aisha

Jakie konsekwencje można wyciągnąć od nieuczciwego kontrahenta?

Recommended Posts

Witam, mam pytanie. W skrócie przedstawię całą sytuację. Jestem na etapie sprzedawania domeny. Z tym, że dostałam od kontrahenta podpisaną umowę, w której zaznaczone było, że wpłata nastąpi do 7 dni od daty sporządzenia umowy. Umowę dostałam w połowie listopada, ale data sporządzenia umowy to 10 września i pod tą datą podpisał się kontrahent. Wynika to z niedopatrzenia kontrahenta, który drukował umowę ponownie i nie zmienił daty, ponieważ zawiniła poczta i trzeba było wysłać umowę drugi raz. Do tej chwili nie doczekałam się przelewu. Na maile wogóle nie raczy odpowiadać. Dzwoniłam kilka razy, zapewniano mnie, że zostało to przekazane do księgowości itp. Po ponad tygodniu dzwoniłam ponownie i kontrahent zapewnił mnie, że przelew wyszedł, a jeżeli nie to on to zrobi. Od tego czasu minęły prawie dwa tygodnie i pieniążków jak nie było tak nie ma. Kwota jest rzędu kilkuset złotych. I tu mam pytanie. Jakie konsekwencje mogę wyciągnąć od takiego kupca? Zaznaczam, że w umowie nie było nic o karnych odsetkach itp. jedynie, że "w sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedz mu, że jak ci nie odda to pójhdziesz do komornika/firmy windykacyjnej

 

Myślałam żeby postraszyć windykatorem lub sądem, ale wolałabym załatwić to jakoś mniej brutalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałam żeby postraszyć windykatorem lub sądem, ale wolałabym załatwić to jakoś mniej brutalnie.

Mniej brutlnie to możesz sie jeszcze do niego osobiście pofatygować, ale to raczej wyjdzie drożej niż postraszenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba nie przekazywać domeny, póki pieniądze nie znajdą się na Twoim koncie. Inaczej można się bawić w ściganie dłużników... Znajdź na sieci "przedsądowe wezwanie do zapłaty" i wyślij mu. Lepsza metoda to ciągłe wydzwanianie. W pewnym momencie facet zrozumie, że ta kwota to kwota jego spokoju. Jak będzie uparty dzwoń z różnych numerów, o różnych porach, znajdź jego domowy itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po za tym jesli nie masz na pismie jego stanowiska to w zasadzie nic nie zrobisz a tak przynjamniej wyslesz ze zwrotka polecony z wezwaniem przedprocesowym i bedziesz mial papier, ze dostal ... a potem w zasadzie mozesz zrobic yto inaczej zapakowac wszystko na drukarce ladnie poukladac i pozaznaczac ... zastanowyc sie co dac do protokolu i udac sie na policje lub do prokuratury zlorzyc zeznania bo to w zasadzie mozna podciahgnac pod oszustwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×