Jump to content
ak47

własna firma

Recommended Posts

Witam. Mam do was pytanie (szukałem i nie znalazłem odpowiedzi... może źle szukałem). Mam kilka domen jako osoba prywatna ale chciałem założyć firmę sprzedającą domeny. Potrzebne mi są jakieś pozwolenie ?? Jakie dokumenty powinienem posiadać ?? Jak się będę musiał rozliczać ?? Czy kupując domeny u rejestratorów płace cenę netto czy brutto ? Jakby ktoś mi rozjaśnił trochę niejasności to bym był wdzięczny. Może ma ktoś jakiś link do artykułu z odpowiedziami na moje pytania.

Mam nadzieje ,że ktoś mi udzieli odpowiedzi. Pozdrawiam ! Ak47

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw znajdź dobrą księgową i popytaj co i jak. Rejestracja firmy jest prosta i ona powinna Ci pomóc. Pozwoleń nie potrzebujesz. Płacisz cenę brutto, a podatek odliczasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw znajdź dobrą księgową i popytaj co i jak. Rejestracja firmy jest prosta i ona powinna Ci pomóc. Pozwoleń nie potrzebujesz. Płacisz cenę brutto, a podatek odliczasz.

 

Zalozenie firmy kosztuje :

100 zl wpis do ewidencji dzialanosci

ok 50zl pieczatka

 

trwa to ok 3 dni:

1 dzien wpis DG

2 dzien odbierasz regon,

na trzeci dzien jak ci ksiegowa szybko przygotuje papiery do skarbowki vat, nip1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedys Michał z Dropped.pl obiecal ze napisze poradnik jak stworzyc firme w Delaware(usa) od podstaw i zawrze tam wszystkie wazne informacje :P

 

Osobiscie z checia bym sie dowiedzial jak to wyglada ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedys Michał z Dropped.pl obiecal ze napisze poradnik jak stworzyc firme w Delaware(usa) od podstaw i zawrze tam wszystkie wazne informacje :P

 

Osobiscie z checia bym sie dowiedzial jak to wyglada ;P

A więc czekamy.... może kiedyś napisze ;D

Ps. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×