Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

Opcje założone przez Dropped...

Recommended Posts

Pojawia się coraz więcej domen z gwiazdką (premium) na liście spadów w Dropped i często te opcje założone na kilka dni przed wygasaniem domeny... Czy to są opcje Dropped, które po przechwyceniu trafiają na aukcję? Jak w ogóle można sprawdzić czyja jest opcja? Jest jakieś who is opcji? :) Chyba usunięcia domen z opcjami z mailingu "Najciekawsze domeny do przechwycenia" nie doczekamy się...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak w ogóle można sprawdzić czyja jest opcja? Jest jakieś who is opcji? :) Chyba usunięcia domen z opcjami z mailingu "Najciekawsze domeny do przechwycenia" nie doczekamy się...

 

Dane uzyskującego opcję mogą zostać ujawnione wyłącznie na pisemny wniosek

zainteresowanego, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.

 

Musisz napisać do NASKU . (możesz przesłać faksem) .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli domena jest już usunięta to wystarczy ją wpisać w wyszukiwarce na dropped.pl i popatrzeć czy pojawi się z "gwiazdką", jak tak to opcja dropped.pl, a tak to nie stwierdzisz - możesz w sumie pisać wnioski jak sugeruje plachcik (bo whois dla właściciela opcji nie ma), ale jest moim zdaniem bez sensu trochę, taka wiedza się do niczego nie przydaje. :)

 

A dropped.pl to w ogóle ostatnio zakłada opcje na tak skrajne ninje, że szok - ja mogę wszystko zrozumieć, ale opcje premium na domenach

dzwonki--polifoniczne.pl i jestemsnobem.pl przerastają już moje pojmowanie. ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dropped.pl to w ogóle ostatnio zakłada opcje na tak skrajne ninje, że szok - ja mogę wszystko zrozumieć, ale opcje premium na domenach

dzwonki--polifoniczne.pl i jestemsnobem.pl przerastają już moje pojmowanie. :):)

No właśnie zauważyłem ten proceder i stąd ten temat... Wcześniej domeny z gwiazdką były naprawdę wysokiej jakości, że nawet nie zaznaczałem ich do przechwycenia bo wiedziałem, że będzie 50 chętnych i cena końcowa XXXX. Teraz taki szajs trafiam, że szok...

 

Swoją drogą czy można od Dropped odkupić opcję na domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istnieje jeszcze taka możliwość jak User premium i każdy użytkownik może wystawić tam swoją opcję i wtedy po realizacji opcji jest ona widoczna jako premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą czy można od Dropped odkupić opcję na domenę?

 

Jeśli to Twoja domena zarejestrowana w Dropped.pl i będziesz i tak przedłużał to możesz odkupić.

 

W innym przypadku nie - bo to każdy by chciał odkupić niektóre opcje, a już najlepiej te na domenach w 14 dnia wygasania, kiedy szansa na realizację opcji jest już bardzo bliska 100%. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorki za być może głupie pytania. Do tej pory nie interesowałem się opcjami (mam chyba 2, w tym 1 na moje nazwisko), ale zauważam powoli, że ten biznes staje się tak popularny, że zaczynają one odgrywać znaczącą rolę... Dzięki za pomoc!

 

Szkoda, że Dropped na liście spadów nie zaznacza jakoś, że dana opcja na domenę jest ich i w razie spadu oferuje pewny przechwyt lub aukcja prywatna...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że Dropped na liście spadów nie zaznacza jakoś, że dana opcja na domenę jest ich i w razie spadu oferuje pewny przechwyt lub aukcja prywatna...

 

Na liście spadów jest to przecież bardzo dobrze oznaczone.

 

Kłódka - padlock.png dropped.pl nie złapie jak domena wygaśnie (opcja założona nie przez dropped.pl)

Gwiazdka - star.png dropped.pl złapie jak domena wygaśnie lub aukcja (opcja założona przez dropped.pl)

 

Tylko po samym whois już nie poznasz, ale jak domena wygasa to dobrze widać na liście spadów, czy opcja jest dropped.pl czy nie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso masz pewność, że tak właśnie jest? Miejsce jest tylko na jeden znaczek graficzny... Jeżeli jest sobie wartościowa domena, przykłądowo trzyliterówka, więc Dropped uznaje, że domena jest premium oraz jest na nią założona zewnętrzna opcja (nie droppedowa) to masz pewność, że zawsze pokaże obrazek opcji, a nie premium?

Share this post


Link to post
Share on other sites
thomaso masz pewność, że tak właśnie jest? Miejsce jest tylko na jeden znaczek graficzny...

 

Mam pewność. Nie jest potrzebnych więcej miejsc, bo opcja może być założona albo przez Dropped.pl albo nie przez Dropped.pl, nie może być założona i nie założona jednocześnie przez Dropped.pl. :)

 

Jeżeli jest sobie wartościowa domena, przykłądowo trzyliterówka, więc Dropped uznaje, że domena jest premium oraz jest na nią założona zewnętrzna opcja (nie droppedowa) to masz pewność, że zawsze pokaże obrazek opcji, a nie premium?

 

Dropped.pl może oznaczyć gwiazdką trzyliterówkę wystawianą przez użytkownika (ale to na Aftermarket.pl, nie Dropped.pl), ale na liście spadów zawsze jest tak, że gwiazdka to domena Premium, a kłódka opcja kogoś innego.

 

Bez sensu zresztą by przecież było, żeby Dropped.pl wyróżnił gwiazdką domenę, której w ogóle nie przejmie, bo opcja nie jest jego. Domeny Premium (na liście spadów) z założenia są gwarantowanym przechwytem (o ile dana domena wygaśnie).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×