Jump to content
Sign in to follow this  
Radek1980

Informacja o założeniu opcji na naszą domenę

Recommended Posts

Czy ktoś wie jak to wygląda dokładnie w Dropped.pl?

 

Kilka godzin temu z konta szwagra została założona opcja na moją domenę i do tej pory nie otrzymałem żadnego komunikatu, a sądziłem że przyjdzie od razu w przypadku domeny utrzymywanej w Dropped.pl, jak to jest?

 

Jest to dość istotna dla mnie kwestia, np. w przypadku gdy dana domena będzie za niedługo sprzedawana, to wolałbym otrzymać informację o założeniu opcji (przez szwagra :rolleyes: ), jak jestem jeszcze abonentem domeny niż jakby informacja została wysłana z tygodniowym opóźnieniem, gdy abonentem będzie już kupujący.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaka to różnica? Przecież dane zakładającego opcję nie są przekazywane abonentowi. Czyżbyś uważał swoje postępowanie za nieetyczne, skoro nie chcesz, by klient dowiedział się o opcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaka to różnica? Przecież dane zakładającego opcję nie są przekazywane abonentowi. Czyżbyś uważał swoje postępowanie za nieetyczne, skoro nie chcesz, by klient dowiedział się o opcji?

 

A co jest nieetyczne w tym, że wydaję swoje zarobione 32 zł na wykupienie prawa pierwokupu?

 

Jeżeli już tak bardzo chcesz odbiegać od sedna sprawy i tak Cię to ciekawi, to napiszę, że chodzi o zwykłe ograniczenie wiedzy pewnych osób nt. funkcjonowania rynku domen. Ta niewiedza ma w przyszłości zwiększać moje szanse na powrót domeny do mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jeżeli już tak bardzo chcesz odbiegać od sedna sprawy i tak Cię to ciekawi, to napiszę, że chodzi o zwykłe ograniczenie wiedzy pewnych osób nt. funkcjonowania rynku domen. Ta niewiedza ma w przyszłości zwiększać moje szanse na powrót domeny do mnie.

 

Jakież to polskie. Flaszkę ze szwagrem już wypiłeś?

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę wypróbować ten sposób- aktualnie sprzedaję jeden z posiadanych samochodów, może uda mi się ograniczyć wiedzę kupującego nt. ilości posiadanych do pojazdu kluczyków. Zwiększy to szanse powrotu auta do mnie :rolleyes: A gdyby jeszcze udało się go namówić na podpis in-blanco, to już w ogóle Ameryka!

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę wypróbować ten sposób- aktualnie sprzedaję jeden z posiadanych samochodów, może uda mi się ograniczyć wiedzę kupującego nt. ilości posiadanych do pojazdu kluczyków. Zwiększy to szanse powrotu auta do mnie :P A gdyby jeszcze udało się go namówić na podpis in-blanco, to już w ogóle Ameryka!

 

O ciekawy patent, muszę pogadać ze swoim szwagrem, szczególnie, ze do mnie jeszcze nie wróciła ani jedna sprzedana domena, a do szwagra ani jeden sprzedany samochód, na pewno wtedy coś robimy nie tak. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre :rolleyes:

W sumie poprawiliście mi Chłopaki humor na początku tygodnia, jest nieźle :P

 

@Anubis / @Cockney

Wielu usługodawców nie oferuje powiadamiania jeżeli na nazwę zostanie założona opcja, może Koledzy w czynie społecznym zaczną zalewać supporty tych usługodawców, że są działają nieetyczne i ograniczają wiedzę swoich klientów.

 

Dropped.pl ma to jako usługę dodatkową - ta usługa jest mi nie na rękę w pewnych szczególnych przypadkach z punktu widzenia biznesowego, mam do tego prawo.

Jeżeli Dropped.pl mi odpowie, że wysyła i powtarza taką informację raz na kwartał, to trudno nic mi do tego, nic z tym nie zrobię, ale jeżeli ta wiadomość jest wysyłana od razu po założeniu opcji, to ta wiedza jest moim know-how i mogę ją wykorzystywać :P

 

@Cockney

Przykłady z Księżyca

 

Edit:

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga, bo Koledzy @Anubis / @Cockney chyba tego nie zauważyli, w przykładzie który podałem w chwili gdy zakładana jest opcja to ja jestem abonentem domeny a zatem informacja o założeniu opcji należy do mnie!

 

Czy już jest dostatecznie zrozumiałe?

Edited by Radek1980

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę wypróbować ten sposób- aktualnie sprzedaję jeden z posiadanych samochodów, może uda mi się ograniczyć wiedzę kupującego nt. ilości posiadanych do pojazdu kluczyków. Zwiększy to szanse powrotu auta do mnie :rolleyes: A gdyby jeszcze udało się go namówić na podpis in-blanco, to już w ogóle Ameryka!

:P

 

Wracjąc do tematu co prawda nie jestem pracownikiem Dropped i nie mam dokładnej wiedzy jak to działa, ale mogę się domyślać, że powiadoienia są wysyłane w chwili (lub tego samego dnia hurtowo) sprawdzenia danych whois dla danej domeny. A moment samego sprawdzenia whois może być trudny do ustalenia. Prawdopodobnie działa tam jakiś automat, który kolejno odpytuje baze danych whois zarejestrowanych domen, przy czym z większym priorytetem odpytuje domeny dawno nie sprawdzone.

Myślę, że tak to działa - ja bym tak to zrobił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Radek1980

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

 

Chociaż po Twoim ostatnim poście wnoszę że wypiliście więcej niż jedną flaszkę i to dosyć nie dawno.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raz dziennie jest to weryfikowane. Do 24h powinieneś otrzymać informację o założeniu opcji.

Edited by Pine

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D

 

Wracjąc do tematu co prawda nie jestem pracownikiem Dropped i nie mam dokładnej wiedzy jak to działa, ale mogę się domyślać, że powiadoienia są wysyłane w chwili (lub tego samego dnia hurtowo) sprawdzenia danych whois dla danej domeny. A moment samego sprawdzenia whois może być trudny do ustalenia. Prawdopodobnie działa tam jakiś automat, który kolejno odpytuje baze danych whois zarejestrowanych domen, przy czym z większym priorytetem odpytuje domeny dawno nie sprawdzone.

Myślę, że tak to działa - ja bym tak to zrobił.

 

 

Kolega ma wg mnie rację, przychylam się do tej opinii, info o założeniu opcji na domenę - których otrzymałem przynajmniej kilkanaście - przychodzi RÓŻNIE - jeszcze nie udało mi się ustalić klucza - niemniej rzeczywiście coś z WHOISEM jest grane, niech ktoś z dropped się wypowie najlepiej

 

p.s. niemniej nie wiem czemu komentarze o etyczności/nieetyczności , Radek pyta o szczegóły techniczne przecież

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pine / @whiskyananas

Dzięki za próbę rozwiązania zagadki

 

Poniżej odpowiedź z supportu Dropped.pl

 

Informacja o założeniu opcji na daną domenę powinna dotrzeć do jej abonenta do kilku dni, automat skanuje domeny naszych użytkowników i wysyła do nich informację, jeśli wykryje opcję na domenie.

 

Niestety nie dowiedziałem się, czy skrypt odpytuje domeny np. w sobotę, czy kilka razy w tygodniu partiami ... może jeszcze dopytam

Edited by Radek1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×