Jump to content
pixxxxel

Keyword discovery- pytanie

Recommended Posts

Keyword Discovery dostepne na http://nichebotclassic.com

KD wiele razy było wspominane na forum jednak niewiele osób wie co to za narzędzie. Jest to nic innego jak odpowiednik Overture Yahoo czyli dane ile razy dana fraza zostala wpisana do wyszukiwarki w ciagu ostatniego roku. Keyword Discovery dotyczy jednak wyszukiwarki która jest nam bardziej znana na polskim rynku - Google. Dzieki niemu możemy z wielką dokładnością sprawdzić jaki ruch może mieć rejestrowana przez nas domena żeby ograniczyć do minimum liczbe naszych "wpadek". Działanie jest bardzo proste. Wpisujemy adres domeny ktora nas interesuje (i jest wolna) w pole "Keywords" i patrzymy na liczbe ktora wyswietla sie pod polem "count". Z doswiadczenia moge powiedzieć ze jeśli wynosi ona powyzej 50 to domena jest warta rejestracji i jej ruch bedzie wynosil srednio od kilkudziesieciu wejsc dziennie. Wszystko polega na tym, ze ludzie wpisuja czasami omylkowo adresy stron do wyszukiwarki zamiast do przegladarki. W ten sposob mozemy wyszukiwac oplacalne literowki.

 

Przykład z sytuacji która miała miejsce:

Cel - szukamy opłacalnej literówki allegro.

Gromadzimy liste wolnych literówek allegro.pl i sprawdzamy każdą w nichebotclassic pod kątem Keyword Discovery. Niestety wiekszosc dobrych literowek jest juz zajetych wiec szukamy bardziej ekstremalnych pomyłek. Sprawdzamy np. allegra.pl i jest! Count 47. Domena po zarejestrowaniu faktycznie ma opłacalny ruch - 100 uq / dzien i 30 euro miesiecznie. Jej wartosc to około 500 euro.

 

Oto inne przyklady liczby wyszukiwań w KD przekładające sie na ruch:

CYTAT

ontet.pl - Count 8 - 100 uq /dzien

allagro.pl - Count 12 - ~80 uq /dzien

freesex.pl - Count 93 - ~50 uq /dzien - typein

sexo2.pl - Count 746 - ~1000 uq /dzien

allero.pl - Count 22 - ~800 uq /dzien

torenty.pl - Count 91 - ~700 uq /dzien

 

 

Przyklad wolnych domen z potencjalnym ruchem wyszukanej podczas pisania tego artykulu:

sonnyericsson.pl - KD 14

cartonnetwork.hu - KD 20

cartonetwork.fr - KD 7

cartonetwork.es - KD 8

 

 

Jak widac istnieje wielkie zróżnicowanie w przekładzie KD na ruch. Czasami opłaca sie rejestrować domeny z "countem" 8 a czasami nie opłaca z count 44 - 89.com.pl. Jednak w przypadku domen z KD powyzej 50 ruch bedzie napewno i moze byc calkiem spory.

 

o co chodzi w tym poradniku .. jesli wejde na stronke http://nichebotclassic.com i wpisze w wyszukiwarke adres w ten sposób allero.pl kub inny wg wzoru nazwa.com lub nazwa.pl to wyskakuje zero wyników.... jak więc autorowi wyskakuja te county??

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wlasnie, jak sprawdzic KD dla keyworda z konkretnym rozszerzeniem np .pl? W artykule są przykladowe strony podane ale po prostu nie wiem jak sprawdzic ich KD ze wzgledu na rozszerzenia. Ale caly artykul byl bardzo dobry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podnoszę temat bo szukałam właśnie odpowiedzi na to pytanie.

Zarejestrowałam się już dawno i odpuściłam bo stwierdziłam że nie działa. Wpisuję na próbę te frazy i nic, po prostu strona się odświeża. Jakieś tajemnice do zdradzenia :ph34r: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×