Jump to content
Sign in to follow this  
maike777

Nazwiska z X-fator, mam talent itd

Recommended Posts

Witam,

 

sądzicie, że warto kupować domeny imion i nazwisk osob wystepujacych w programach typu x-factor czy mam talent, ktore dobrze sie zapowiadaja?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy korzystając z cenydomen zauważyłeś by którakolwiek domena tego typu się sprzedała? Nawet MamedKhalidov.pl poszła za 300zł, oszczędź sobie pieniędzy i czasu (na oglądanie tego chłamu).

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak ale np mysle ze majac domene jak ewafarna.pl lud edytagorniak.pl mozna byloby zarobic, a one tez zaczynaly w takich programach...
I to ma być argument? Przemysł muzyczny nie ma w PL pieniążków na opłacanie domen "artystów" po n-dziesiąt tysięcy, Edyta sama sobie tą domenę odkupiła i to nie rok po zostaniu sławną, koreańczyk dusił ten adres pięć lat.

 

Ja jestem na nie, bo nie dość że trudno zarobić to lepiej podjąć nazwę zespołu typu Kombi.pl zamiast SlawomirLosowski.pl, ale powodzenia z tym w 2011r.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to dlaczego Edyt Gorniak zaplacila 50 tys za swoje imie i nawisko ? ;)

 

Przecież nie zapłaciła za .pl tylko za .com (wcześniej miała już .pl), poza tym zapłaciła tylko dlatego, że miał ją zakochany w niej fan i dla szumu w mediach (transakcja została mocno nagłośniona, ale mimo to nawet nie wiadomo czy była to prawdziwa kwota, bo transakcja nie odbyła się np. na żadnej z giełd typu Sedo):

 

http://www.pudelek.pl/artykul/31221/gornia...e_50_tysiecy/3/

 

Zresztą domenowemu spekulantowi by przecież nie zapłaciła tylko nasłała na niego swoich prawników. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a com to juz nie cybersqauting?

 

Każda końcówka.

 

Tylko cybersquatting to wtedy, kiedy rejestrujesz domenę tylko po to, żeby ją odsprzedać (a dokładnie o tym piszesz pytając, czy można na tym zarobić), a edytagorniak.com została jednak pierwotnie zarejestrowana pod fanowski serwis, z którego właściciel nie czerpał korzyści nawet (nie było reklam) a nie "na handel".

 

Gdyby Edyta Górniak zechciała odebrać tę domenę edytagorniak.com drogą prawną to w sumie też miałaby bardzo duże szanse tego dokonać (oczywiście gdyby abonent nie nazywał się też Edyta Górniak, bo jednak taka szansa też istnieje), stąd rejestracja takich domen to zawsze jest jakieś częściowe ryzyko dla abonenta, ale każdy ponosi własne.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×