Jump to content
Sign in to follow this  
rati20

domena z "euro2012"

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Posiadam domenę zawierającą słowo "euro2012". zarezerwowałem ją nie będąc świadomym, że jest to nazwa zastrzeżona przez organizatora mistrzostw. W świetle prawa nikt poza organizatorem nie jest uprawniony do dysponowania tą nazwą i zabronione jest czerpanie jakichkolwiek korzyści z używania takiej nazwy. Pojawiają się pytania o oszacowanie ryzyka ewentualnych roszczeń organizatora wobec mnie, w przypadku wystawienia takiej domeny na sprzedaż, czy chociażby zamieszczenia na niej reklam; i drugie, czy ktoś w ogóle będzie chętny na zakup takiej "obciążonej" domeny. Wobec powyższego myślałem o takim rozwiązaniu: na portalu aukcyjnym wystawiam aukcję przedmiotu lub usługi luźno związanej z mistrzostwami czy piłką nożną, a jako dodatek, zaznaczając, że jest to poza ofertą, dołączam swoją domenę... Minusem takiego rozwiązania będzie mała liczba wyświetleń, bo aukcja de facto będzie w innej kategorii niż powinna być...

 

Z góry bardzo dziękuję za sugestie i podpowiedzi.

Edited by rati20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprawdzie nie podałeś nazwy domeny (to by bardzo ułatwiło dyskusję), ale zgaduję, że nie jest to euro2012.pl ani euro2012.eu - a skoro nie to szkoda w ogóle zachodu na zajmowanie się tą domeną. Prawdopodobnie jest warta 0 PLN i bardzo bardzo ciężko będzie znaleźć na nią kupca. Najlepiej jej po prostu nie przedłużaj.

 

 

(Chyba, że ta domena to faktycznie jakaś perełka - wtedy musisz wyprowadzić mnie z błędu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na aukcjach znalazłem kilka domen zawierających słowa "euro2012"

euro2012shop.pl - 2000zł

euro2012info.org - 1000zł

euro2012cars.com - 6000zł

 

Nie wydaje mi się, żeby ktoś kupił którąś z tych domen za takie pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pojawiają się pytania o oszacowanie ryzyka ewentualnych roszczeń organizatora wobec mnie, w przypadku wystawienia takiej domeny na sprzedaż,

Musieli by mieć armie adwokatów

 

Nie wydaje mi się, żeby ktoś kupił którąś z tych domen za takie pieniądze.

 

za takie ani inne pieniądze , jezeli widzisz sprzedane podobne domeny za takie pieniądze to jest to na pewno ustawiane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×