Jump to content
Sign in to follow this  
Anna Kur

ACTA, PIPA, SOPA – o co w tym chodzi?

Recommended Posts

Witam

 

 

Serdecznie zachęcam do przeczytania artykułu dotyczącego

blokowania stron internetowych podejrzanych o naruszenie praw autorskich,

oraz zapoznania się z projektami ACTA, PIPA, SOPA.

 

Link do artykułu znajduje się poniżej:

 

 

http://aznews.pl/2012/01/acta-pipa-sopa-...o-w-tym-chodzi/

 

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

Anna Kur

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Link do artykułu znajduje się poniżej:

 

...

 

Pozdrawiam Serdecznie

Anna Kur

Dyrektor AZ.pl

 

Prosze o niepublikowanie linkow do stron rozsiewajacych malware.

AZnews od jakiegos czasu jest regularnie hackowane i rozprzestrzenia malware poprzez drive by infection.

Jeden z powodow: nieaktualna wersja wordpressu, podatna na ataki.

 

Publikujac tutaj te linki naraza pani uzytkownikow na zawiruszenie ich komputerow.

Wg obowiazujacego obecnie prawa odpowiada Pani za szkody tym spowodowane.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze o niepublikowanie linkow do stron rozsiewajacych malware.

AZnews od jakiegos czasu jest regularnie hackowane i rozprzestrzenia malware poprzez drive by infection.

Jeden z powodow: nieaktualna wersja wordpressu, podatna na ataki.

 

Publikujac tutaj te linki naraza pani uzytkownikow na zawiruszenie ich komputerow.

Wg obowiazujacego obecnie prawa odpowiada Pani za szkody tym spowodowane.

 

Dziękujemy za zgłoszenie problemu, proszę jednak o informację czy masz coś konkretnego na myśli (jeśli tak to poproszę link) czy piszesz, bo tak uważasz?

 

Dokonaliśmy sprawdzenia portalu AZnews i nie stwierdziliśmy występowania zagrożeń, w tym malware. Dotychczas też nikt nie zgłaszał nam wystąpienia takiego problemu.

 

Prosimy więc o podanie konkretów ? zrzut ekranu lub informacja kiedy i jaki malware został zidentyfikowany oraz jakie oprogramowanie zostało użyte do skanowania, najlepiej na mój adres mailowy sylwester at gmail

 

Sylwester Kozak

AZnews.pl

Edited by skozak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękujemy za zgłoszenie problemu, proszę jednak o informację czy masz coś konkretnego na myśli (jeśli tak to poproszę link) czy piszesz, bo tak uważasz?

 

Dokonaliśmy sprawdzenia portalu AZnews i nie stwierdziliśmy występowania zagrożeń, w tym malware. Dotychczas też nikt nie zgłaszał nam wystąpienia takiego problemu.

 

Prosimy więc o podanie konkretów ? zrzut ekranu lub informacja kiedy i jaki malware został zidentyfikowany oraz jakie oprogramowanie zostało użyte do skanowania, najlepiej na mój adres mailowy sylwester at gmail

 

Sylwester Kozak

AZnews.pl

 

Zostalem zainfekowany juz 3 razy po wejsciu na aznews.pl!!!

 

Za pierwszym razem, pare miesiecy temu, nie robilem screenshotow, bo bylem zajety ratowaniem komputera. chyba mi pan wybaczy.

potem pare miesiecy miesiecy nie wchodzilem na aznews.pl, bo z doswiadczenia wiem, ze zwykle serwisy usuwaja malware, ale nie usuwaja przyczyny i sa hakowane ponownie. Potem znow mnie pokusilo:

 

Przy drugim i trzecim razie po kliknieciu na link opublikowany przez endrju jakies 2-3 tygodnie temu, moj antywirus go od razu wykryl i skasowal.

 

Przeskanowalem wowczas wasza strone przez securi.net i securi.net tez wykazalo malware. Nie pamietam jakie.

 

Od tamtego czasu nie klikam juz na linki do was.

 

Macie przestarzala wersje Wordpress, to pewnie przyczyna klopotow:

http://sitecheck.sucuri.net/results/http://aznews.pl/

 

Mysle ze nieopublikowanie faktu zostania zhakowanym i rozsiewanie malware jest juz moralnie naganne.

Natomiast zaprzeczanie tego faktu jest po prostu skandalem!

 

Nastepny raz jak dostane malware z waszego serwera zrobie screenshot i wysle wam z rachunkiem za prace i szkody. Wtedy bedzie chyba sprawa jasna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szewc w dziurawych butach chodzi. Jeżeli rzeczywiście to pisze Alexis jest prawdą po prostu przestaniemy korzystać z usług AZ:>

Pozdrawiam

ORES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szewc w dziurawych butach chodzi. Jeżeli rzeczywiście to pisze Alexis jest prawdą po prostu przestaniemy korzystać z usług AZ:>

Pozdrawiam

ORES

 

Ja mowie o blogu aznews.pl, na az.pl nigdy nie widzialem takich problemow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zostalem zainfekowany juz 3 razy po wejsciu na aznews.pl!!!

/.../

Mysle ze nieopublikowanie faktu zostania zhakowanym i rozsiewanie malware jest juz moralnie naganne.

Natomiast zaprzeczanie tego faktu jest po prostu skandalem!

 

Nastepny raz jak dostane malware z waszego serwera zrobie screenshot i wysle wam z rachunkiem za prace i szkody. Wtedy bedzie chyba sprawa jasna?

 

Powołujesz się na stronę http://sitecheck.sucuri.net/results/http://aznews.pl/

Tam widzę, że strona jest Verified Clean i Not Blacklisted. Sprawdzałem też m.in. na http://www.siteadvisor.com/sites/aznews.pl – wszystko OK.

 

post-2429-1327689429_thumb.png

 

Zakładając, że mówisz prawdę to wytłumacz mi proszę jak to możliwe, że:

1) Google nie blokuje domeny w przeglądarce i wynikach wyszukiwania

2) W jaki sposób cały ten malware czy inny syf zniknął z AZnews.pl – bo teraz nie ma.

 

Tak więc w tym przypadku jednak będę stać na stanowisku, że przyczyną Twoich kłopotów było coś innego.

 

Chciałbym podkreślić, że bezpieczeństwo naszych Czytelników jest kluczowe. Jeśli coś zauważycie, że jest nie tak to najprościej wystarczy dać nam znać.

 

spokojnego weekendu

 

Sylwester Kozak

AZnews.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno źródło:

http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=aznews.pl

 

 

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny aznews.pl?

Ta witryna nie jest obecnie uznawana za podejrzaną.

 

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni ta witryna nie była odwiedzana przez Google.

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna aznews.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

 

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jeszcze jedno źródło:

http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=aznews.pl

 

 

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny aznews.pl?

Ta witryna nie jest obecnie uznawana za podejrzaną.

 

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni ta witryna nie była odwiedzana przez Google.

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna aznews.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

 

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

 

Nie wiem, czy chce pan z nas tu wszystkich zrobic glupkow?

Skoro w ciagu ostatnich 90 dni crawler google nie odwiedzil aznews.pl, to jak mogl na niej stwierdzic malware?

Niech pan lepiej zarzada od swoich adminow, zeby panu prawnie wiazaco odpowiedzieli na pytanie, czy od poczatku roku 2011 byly problemy z malware na serwerze aznews.pl i czy takowe usuwali, tudziez przeprowadzali update wordpress, by usunac malware (bo nieraz to pomaga).

Powoli zaczyna mnie to naprawde draznic, zamiast przeprowadzic update z przestarzalej wersji wordpress (obecnie 3.1.1) na aktualna, tak jak nakazuje securicheck i utwardzic serwer, zeby utrudnic wejscie hakerom, to zajmuje sie pan wynajdowaniem alibi i zaprzeczaniem faktom. przypomina mi to zachowanie rzadu przed podpisaniem acta.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powoli zaczyna mnie to naprawde draznic, zamiast przeprowadzic update z przestarzalej wersji wordpress (obecnie 3.1.1) na aktualna, tak jak nakazuje securicheck i utwardzic serwer, zeby utrudnic wejscie hakerom, to zajmuje sie pan wynajdowaniem alibi i zaprzeczaniem faktom. przypomina mi to zachowanie rzadu przed podpisaniem acta.

 

Przecież AZnews.pl korzysta z najnowszej wersji Wordpressa, aktualizacja była robiona na początku tygodnia.

Z mojej strony EOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież AZnews.pl korzysta z najnowszej wersji Wordpressa, aktualizacja była robiona na początku tygodnia.

Z mojej strony EOT.

 

Rozumiem, że po poniedziałkowym wpisie Alexis'a ?

 

AZnews od jakiegos czasu jest regularnie hackowane i rozprzestrzenia malware poprzez drive by infection.

Jeden z powodow: nieaktualna wersja wordpressu, podatna na ataki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cała afera o jeden spamerski wpis z reklamą viagry

 

 

a mnie się artykuł spodobał ;) i żadnego syfa nie złapałem, chociaż klikałem na link z drżeniem "palca" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×