Jump to content
Sign in to follow this  
radekk

sąd arbitrażowy

Recommended Posts

Witam, czy domena przykładowo ciąg trzech liter np: pnz.pl, jeżeli nazwa pnz jest zarejestrowana w wipo jako znak towarowy (przykładowo na auta, maszyny, opony , ogłoszenia motoryzacyjne). A ja zarejestruję sobie domenę pmz.pl i pmz.com.pl i założę na nich forum z nagłówkiem "państwo młodzi zaręczeni" o tematyce ślubnej, czyli z wątkami dotyczącymi wszystkiego z organizacją ślubu, to czy taka domena jest do odebrania w sądzie arbitrażowym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, czy domena przykładowo ciąg trzech liter np: pnz.pl, jeżeli nazwa pnz jest zarejestrowana w wipo jako znak towarowy (przykładowo na auta, maszyny, opony , ogłoszenia motoryzacyjne). A ja zarejestruję sobie domenę pmz.pl i pmz.com.pl i założę na nich forum z nagłówkiem "państwo młodzi zaręczeni" o tematyce ślubnej, czyli z wątkami dotyczącymi wszystkiego z organizacją ślubu, to czy taka domena jest do odebrania w sądzie arbitrażowym?

 

Sprostowanie:

 

Witam, czy domena przykładowo ciąg trzech liter np: PMZ.PL, jeżeli nazwa PMZ jest zarejestrowana w wipo jako znak towarowy (przykładowo na auta, maszyny, opony , ogłoszenia motoryzacyjne). A ja zarejestruję sobie domenę pmz.pl i pmz.com.pl i założę na nich forum z nagłówkiem "państwo młodzi zaręczeni" o tematyce ślubnej, czyli z wątkami dotyczącymi wszystkiego z organizacją ślubu, to czy taka domena jest do odebrania w sądzie arbitrażowym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
poczytaj więcej ten dział...

odp. w tym przypadku nie, ochrona dotyczy konkretnych kategorii

 

no bo tak:

zarzut działania w złej wierze odpada, bo miałem potrzebę wewnętrzną założenia forum o takiej tematyce

zarzut czerpania korzyści z czyjegoś znaku odpada, bo nie umieszczam na forum reklam i nie zarabiam na czyim znaku towarowym

zarzut nieuczciwej konkurencji też odpada, bo strona jest o całkowicie innej tematyce jak znak towarowy

czy przychodzą komuś do głowy inne możliwe zarzuty?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli sie bedziesz trzymal tego co zalozyles to domena raczej nie do odebrania.

 

a jeśli domena będzie na domenie pmz.pl i pmz.com.pl to czy zarejestrowanie dwóch domen może być podstawą do dociekania iż zrobiłem to celowo? zakładam , że ciąg liter pmz nie jest żadnym słowem występującym w słowniku

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jeśli domena będzie na domenie pmz.pl i pmz.com.pl to czy zarejestrowanie dwóch domen może być podstawą do dociekania iż zrobiłem to celowo? zakładam , że ciąg liter pmz nie jest żadnym słowem występującym w słowniku

chodzi o to czy zarejestrowanie dwóch domen może być podstawą do świadomego blokowania firmy w celu stworzenia strony z własną marką?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprostowanie:

 

Witam, czy domena przykładowo ciąg trzech liter np: PMZ.PL, jeżeli nazwa PMZ jest zarejestrowana w wipo jako znak towarowy (przykładowo na auta, maszyny, opony , ogłoszenia motoryzacyjne). A ja zarejestruję sobie domenę pmz.pl i pmz.com.pl i założę na nich forum z nagłówkiem "państwo młodzi zaręczeni" o tematyce ślubnej, czyli z wątkami dotyczącymi wszystkiego z organizacją ślubu, to czy taka domena jest do odebrania w sądzie arbitrażowym?

 

A to chodzi naprawdę o domenę trzyliterową czy domena, o której jest mowa jest dłuższa?

 

Wydaje mi się, że to może mieć znaczenie, bo np. domena trzyliterowa może być rozwinięciem wielu skrótów i dużo trudniej jest udowodnić, że narusza czyjeś prawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś osobą fizyczną ( zawsze mnie bawi to określenie ) to odpada też zarzut nieuczciwej konkurencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli jesteś osobą fizyczną ( zawsze mnie bawi to określenie ) to odpada też zarzut nieuczciwej konkurencji...

 

chodzi o domenę trzyliterową. Żeby uprościć wątek, opisałem przypadek polskiej domeny. Mi jednak chodzi o domenę zagraniczną, kraju europejskiego. Rozumiem, że sądy arbitrażowe na całym świecie w związku z znakami towarowymi zarejestrowanymi w wipo, kierują się na podstawie porozumienia madryckiego tymi samymi zasadami. Co jeśli będąc obcokrajowcem zarejestruję w innym kraju takie domeny, i sworzę to forum w lokalnym języku. To , że jestem obcokrajowcem może mieć jakieś znaczenie? Przecież mogę mieć potrzebę założenia takiego forum np po hiszpańsku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestruj IBM, czyli I'm Back, Mom. Serwis o powrotach nastolatków do domu w sobotni wieczór. :-)

 

Porównując Twoje pytanie choćby ze sprawą GMAIL wydaje się, że nie powinieneś mieć powodów do obaw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja zarejestruję sobie domenę pmz.pl i pmz.com.pl i założę na nich forum z nagłówkiem "państwo młodzi zaręczeni" o tematyce ślubnej, czyli z wątkami dotyczącymi wszystkiego z organizacją ślubu, to czy taka domena jest do odebrania w sądzie arbitrażowym?

Nie.

 

Pamiętaj jeszcze, że w "wspaniałym" polskim prawem, druga strona nie ma szansy odzyskać domeny, jeśli nie zgodzisz się na sąd arbitrażowy (domena będzie skasowane i potem dropped/az/premium przechwytuje - więc firma, które naprawdę chce mieć domeny powinno zapłacić).

 

PS: Mam domeny, z które 2 razy nie zgodziłem się na sąd arbitrażowy, i 2 razy przechwyciłem , ale jeden rok w międzyczasie ktoś inne miał...

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

gmail.pl nie udało się odebrać.. to 3 lit tym bardziej :lol:

 

jedynie uważaj na to, jakie reklamy są wyświetlane na domenie i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestruj IBM, czyli I'm Back, Mom. Serwis o powrotach nastolatków do domu w sobotni wieczór. :-)

 

Porównując Twoje pytanie choćby ze sprawą GMAIL wydaje się, że nie powinieneś mieć powodów do obaw.

domeny IBM już zarejestrowane na całym świecie :lol: także nie dam rady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×