Jump to content
Sign in to follow this  
Saint

Pomoc dla dzieciaków z Rodzinnego Domu Dziecka w Łodzi

Recommended Posts

To już drugi rok kiedy wraz z grupą znajomych pomagamy w pozyskaniu środków tj. 1% z podatku na Rodzinny Dom Dziecka w Łodzi prowadzony przez moich znajomych, którzy fantastycznie opiekują się liczną gromadką dzieciaków. W zeszłym roku między innymi dzięki akcji pozycjonerów w tym mojej kupiliśmy domenę 1procent.net.pl na której zamieściliśmy wszystkie niezbędne informacje oraz skrypt do automatycznego generowania druku przelewu. W tym roku przepisy się zmieniły i strona też ulegnie zmianie (w ciągu kilku godzin). Muszę także dodać, że w zeszłym roku zebrano ok. 10 tys. pieniążków, które zostały wykorzystane na remont domu, w którym mieści się dom dziecka, a który został przekazany przez miasto w fatalnym stanie. W zeszłym roku wszystko było robione na łapu capu i trochę się spóźniliśmy dlatego w tym roku postanowiłem, że akcje rozpoczniemy nieco wcześniej i może pieniążków będzie trochę więcej. W tym miejscu miałbym do Was wszystkich wielką prośbę abyście w miarę możliwość przekierowali na stronę www.1procent.net.pl domeny, które nie przynoszą wam dochodu lub nie mają jakiegoś specjalnego ruchu czy też domeny, których nie używacie. Do przedstawicieli rejestratorów mam też pytanie czy nie można by zrobić przekierowań na stronę domen, w których nie utworzono dnsów jeśli klienci się na to zgodzą w podobny sposób jak to ma miejsce w przypadku "pajacyka" w active24.pl tu też duży uśmiech do Daniela czy u Was by była taka możliwość? Na koniec prośba do Was wszystkich o odpisanie podatku na ten dom dziecka w swoich rozliczeniach podatkowych - lada chwila powinny być zaktualizowane dane - każda złotówka się liczy, a także w przypadku spraw sądowych czy to cywilnych czy to karnych jeśli chcecie przekazać tytułem odszkodowania zasądzoną kwotę na jakąś działalność charytatywną to myślę, że idealnym będzie ten dom dziecka, wiem też że niektórzy odstępują domeny w taki sposób różnym podmiotą, że te dokonują wpłaty "na dom dziecka" więc ze swojej strony proszę jeśli będziecie mieli taką okazję o przekazanie tej kwoty na ten dom dziecka.

 

Na koniec dodam, że znam realia domów dziecka z praktycznej strony w sensie takim, że swojego czasu aktywnie udzielałem się w pomocy dla wielu placówek i jestem absolutnie pewien, że jedynym i najlepszym rozwiązaniem problemu przepełnionych placówek wychowawczych są rodzinne domy dziecka i nie chodzi u o takie domy jak szeroko "reklamowane" wioski SOS bo tu "rodzina" składa się z mamy i dzieci co jest absurdem, chodzi o pełne rodziny zastępcze składające się z opiekunów obojga płci, którzy poświęcają wszystko aby wychować dzieci znajdujące się pod ich opieką lub opiekować się nimi i starać się doprowadzić do takiego stanu, w którym rodzice będą mogli ponownie korzystać ze swoich praw, a dzieci będą szczęśliwe bo bo trzeba powiedzieć sobie wprost, że problem sierot praktycznie jest marginalny, a przeważającą większość stanowi problem alkoholizmu, przemocy lub porzucenia i wszystkie te problemy się ze sobą krzyżują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno mi wyrazić wdzięczność, ale jedna osoba z forum okazała się bardzo hojna i przekazała dość dużą kwotę pieniążków, która zapewne bardzo się przyda. Dodam, że osoba ta przesłała tę kwotę przez PayPal na moje konto, a jak tylko przelew z PayPal dotrze na moje konto bankowe wypłacę ją i przekaże osobiście bądź na konto fundacji. Jeśli ktoś jeszcze ma życzenie podarować jakąś kwotę na ten zbożny cel zapraszam na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×