Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

Problem: Co z transferem po odnowieniu?

Recommended Posts

Odnowilem domene w Aftermarket. Dostalem potwierdzenie, ze odnowiona, ale WHOIS stoi jak byk, tylko data ostatniej modyfikacji sie zmienila.

 

Niby domeny maja byc fizycznie przedluzane w momencie osiagniecia konca okresu rozliczeniowego, ale...

 

Ale ja chce ta domene przeniesc do innego rejestratora, a pierwotny termin wygasniecia nie zostal jeszcze osiagniety i przynajmniej whois pokazuje jeszcze stara date konca okresu rozliczeniowego.

 

I teraz: Czy Aftermarket gwarantuje mi, ze ta domena zostanie u tego innego rejestratora przedluzona, kiedy pierwotny okres rozliczeniowy sie skonczy? Przeciez ja zaplacilem za przedluzenie!

 

Prosze tutaj o wiazaca deklaracje Aftermarket.

 

Poza tym prosze o wiazaca odpowiedz na pytanie:

Czy po potwierdzeniu przez Aftermarket przedluzenia domeny i aktualizacji daty ostatniej modyfikacji w WHOIS w NASK jest zaznaczane, ze domena ma zostac odnowiona przez NASK i dzieje sie to wtedy automatycznie bez dalszego udzialu Aftermarket, czy to Aftermarket odnawia te domene w ostatniej chwili? Jakie warunki musza byc spelnione by takie odnowienie sie powiodlo?

 

Oba pytania sa powiazane, bo jesli domeny sa przedluzane przez NASK tylko jesli konto Prepaid Aftermarketu jest dodatnie, to jak to sie ma do przedluzenia przedluzonej finansowo ale nie fizycznie domeny po przeniesieniu do innego rejestratora? Czy wtedy nowy rejestrator musi oplacic jej przedluzenie? Co jesli konto preipaid Aftermarketu bedzie zerowe/ujemne? Kto informuje mnie, ze domena nie zostala przedluzona mimo oplacenia?

 

Prosze o jednoznaczne wyjasnienie tych kwestii, bo po ostatnich wydarzeniach chce miec pewnosc, ze nie moze dojsc do "zgubienia domen".

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to w przypadku transferu do innego rejestratora środki pobrane za przedłużenie są zwracane a domena nie zostaje przedłużona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuje za te odpowiedz, choc jest ona bardzo minimalistyczna.

 

Co z odpowiedzia na drugie pytanie?

Po czesci uzyskalem ja w miedzyczasie z innego zrodla, ale gdzie sa jasne slowa Aftermarket?

 

Prosze wiec o jasna, konkretna i wiazaca odpowiedz na nastepujace pytanie:

 

W jaki sposob zostaje powiadomiony jako wlasciciel domeny, ktora przedluzylem, jesli w momencie zakonczenia okresu rozliczeniowego danej domeny na koncie prepaid Aftermarket w NASK nie ma srodkow i wystapi blad, czyli domena nie zostanie przedluzona? Kto, kiedy i w jaki sposob mnie o tym powiadamia: NASK czy Aftermarket?

 

Czy tez musze utrzymujac powiedzmy 1000 domen w aftermarket i oplacajac je regularnie oprocz tego pilnowac kazdej czy aby napewno Aftermarket ja przedluzyl w NASK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Czy tez musze utrzymujac powiedzmy 1000 domen w aftermarket i oplacajac je regularnie oprocz tego pilnowac kazdej czy aby napewno Aftermarket ja przedluzyl w NASK?

 

musisz....niestety

Share this post


Link to post
Share on other sites

musisz....niestety

 

Jesli tak jest:

 

Nie sadze, zeby Aftermarket stac bylo oplacic ta moja bezsensownie wykonana prace, najwyrazniej niezbedna do nadzorowania poprawnosci dzialania serwisu albo alternatywnie zaplacic mi wartosc domen, ktore w ten sposob zostana stracone.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli tak jest:

 

Nie sadze, zeby Aftermarket stac bylo oplacic ta moja bezsensownie wykonana prace, najwyrazniej niezbedna do nadzorowania poprawnosci dzialania serwisu albo alternatywnie zaplacic mi wartosc domen, ktore w ten sposob zostana stracone.

 

Incydentalnie się zgadzam z Twoimi wypowiedziami. Teraz jest taki moment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×