Jump to content
creator

Zmiana rejestratora a zmiana dnsów itp

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zmienić rejestratora jednej z moich domen. Czy jeżeli przetransferuję dajmy na to domenę od AZ.PL do droppeda to czy przez czas kiedy domena będzie się przenosić DNSY się nie zmienią i czy nie będzie przerwy w dostawie? Zależy mi na tym bo utrzymuję na tej domenie maila w google apps i otrzymuję dziesiątki maili na godzinę i nie mogę żadnego utracić w trakcie przenoszenia.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana rejestratora (transfer domeny) nie wpływa na delegację. Dnsy pozostają bez zmian - chyba że sam zdecydujesz o zmianie :-)

 

Ps. W trakcie transferu domena funkcjonuje normalnie i bez przerwy (o ile nie przenosisz jej po ekspiracji;-))

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W trakcie transferu domena funkcjonuje normalnie i bez przerwy (o ile nie przenosisz jej po ekspiracji;-))

 

Ale chyba nie da się przenosić domeny po ekspiracji? Słyszałem, że .pl nie można przenosić na ileśtam dni przed końcem ważności?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chyba nie da się przenosić domeny po ekspiracji? Słyszałem, że .pl nie można przenosić na ileśtam dni przed końcem ważności?

 

Da się, ale tylko pod warunkiem, że od razu przedłużasz wraz z transferem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny nie możesz przenieść na 6 dni przed ekspiracją, ale po ekspiracji już możesz, jednak wyłącznie z jednoczesnym odnowieniem (jak wspomniał kolega powyżej). Powinien taką możliwość udostępniać każdy rejestrator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując, czy dobrze myślę: mogę zażądać wydania authinfo, następnie nie przedłużyć domeny, zacznie ona wygasać i np. dwa dni od zniknięcia domeny w sieci mogę zlecić transfer z przedłużeniem tej spadającej domeny w innej firmie? Który rejestrator to umożliwia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] np. dwa dni od zniknięcia domeny w sieci mogę zlecić transfer z przedłużeniem tej spadającej domeny w innej firmie? [...]

 

Przy czym odradzałabym transfery w ostatnim momencie (np. 2 dni przed spadem), ponieważ ryzykujesz, że:

- przelew za odnowienie może nie zdążyć się zaksięgować

- mail z potwierdzeniem transferu odbije się o system antyspamowy twojego dostawcy poczty

- Twój dostawca poczty może mieć awarię, która objawiać się będzie opóźnieniami w dostarczaniu wiadomości

- w ostatniej chwili okaże się, że adres e-mail wpisany w danych Abonenta jest nieaktualny

- nowemu rejestratorowi zabraknie środków na koncie prepaid w NASK ;)

etc.

 

Od momentu wygaśnięcia domeny masz 15 dni na jej odnowienie - nie zostawiaj ewentualnego transferu (z odnowieniem) na ostatnią chwilę :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×