Jump to content
Sign in to follow this  
mlm

W mojej domenie zarejestrowanej w dropped istnieje inny inny użytkownik w danych whois

Recommended Posts

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tutaj chodzi ???

 

 

Zarejestrowałem poprzez serwis aftermarket 1 lipca domenę Czapka*eu

 

Jeszcze tego samego dnia sprawdziłem i domena przekierowywała prawidłowo na mój serwis, czyli SkladnicaDomen*pl

 

Oto link do sprzedaży: http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=1254070

 

Jakież było moje zdziwienie gdy przed chwilą wpisałem sobie w internet Czapka*eu i co widzę ???

 

Domena przekierowuje na serwis sedo a w danych whois widnieje inny user...

 

O co tutaj chodzi ????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tą chwile domena nie jest Twoja, sprawdz w historii finansow czy masz zwrot oplaty za tą domene........pewnie nie mieli kasy w eurid, i jej nie zarejestrowali.

 

Domena jest zarejestrowana w az.pl

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tą chwile domena nie jest Twoja, sprawdz w historii finansow czy masz zwrot oplaty za tą domene........pewnie nie mieli kasy w eurid, i jej nie zarejestrowali.

 

Domena jest zarejestrowana w az.pl

 

A jak wytłumaczysz fakt, że domena jest teraz wystawiona na giełdzie aftermarket z mojego konta i dodatkowo przed chwilą wysłałem wiadomość do sprzedającego i przyszła odpowiedź na mój email ?

 

Kasę na koncie miałem w chwili rejestracji domeny a więc tym bardziej nie wiem o co chodzi...

 

 

Przed chwilą sprawdziłem historię finansową i co widać:

 

Żadnego zwrotu nie mam za tą domenę a rejestracja nastapiła w tej dokładnie dacie:

 

2012-07-01 18:11:41

 

natomiast dane aktualne whois pokazują, że aktualny użytkownik istniejący w bazie whois zarejestrował ją o godz. 2012-07-01 18:42

 

Czy ktoś wie o co chodzi tutaj ???

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze byc traktowana jako domena zewnetrzna, wtedy wiadomosc przyjdzie do Ciebie

 

zmien DNSY, np. na ns1.premium.pl jesli bedzie blad, to nie jest Twoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem teraz zmienić dns i jest komunikat, że domena nie należy do mnie tylko ja się pytam dlaczego, skoro jako pierwszy ją zarejestrowałem i nie mam w operacjach finansowych zwrotu za rejestrację ?

 

oto komunikat jaki się wyświetla:

 

Error #29999: Nie można wykonać operacji (Object status prohibits operation [2304] Domain [czapka] does not belong to you)

 

PS:

 

1 lipca zaraz po rejestracji sprawdzałem i dane whois w tej domenie były wpisane jako moje więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego teraz- domena nie należy do mnie...

 

W dodatku od wczoraj jakiś łoś obserwuje tą domenę :o

 

Qurcze, zaraz chyba naprawdę zacznę sprawdzać wszystkie moje domeny zarejestrowane w dropped na jakie serwisy przekierowują... :unsure:

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

polecam kontakt@dropped.pl

 

ale jedyne co dostaniesz to zwrot oplaty, i byc moze jakis maly bonus...

pocieszę Cie , mi znikaly domen PL ktore mialem przez rok, oplacilem je, dostalem emaila o przedluzeniu, a mimo to spadły, i ktos inny je rejestrowal/zlapal

 

takie są skutki nowego mechanizmu odnawiania domen PL, no ale ty rejestrowales EU, wiec inny skrypt nawalil.....

 

 

 

a w historii AM masz oplate za rejestracje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, opłata za rejestrację została pobrana...

 

Pokazuje: - 20 zł

 

Normalnie cuda, wianki się dzieją- nie myślałem, że w ogóle może taka sytuacja się wydarzyć... :(:unsure: teraz szkoda mi tej domeny ... :( :( :(

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polskie generyki (poza najlepszymi) są nic nie warte w końcówce .eu, IMHO dobrze się stało że odzyskasz te środki.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam podobną sytuację z domeną Pl, czekam obecnie na info od supportu AM

 

I co... ? Dostałeś jakąkolwiek odpowiedź od dropped ?

 

Ja, kilka dni temu napisałem emaila do supportu, kiedy dokładnie mogę spodziewać się odpowiedzi odnośnie rozwiązania mojej sprawy i do dnia dzisiejszego- cisza...

 

Nie mogę doczekać się żadnej odpowiedzi, niestety...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co... ? Dostałeś jakąkolwiek odpowiedź od dropped ?

 

Ja, kilka dni temu napisałem emaila do supportu, kiedy dokładnie mogę spodziewać się odpowiedzi odnośnie rozwiązania mojej sprawy i do dnia dzisiejszego- cisza...

 

Nie mogę doczekać się żadnej odpowiedzi, niestety...

 

Nie dostałem jeszcze konkretnej (finalnej) odpowiedzi ale muszę powiedzieć, że otrzymałem kilka listów w odpowiedzi, za każdym razem kiedy upominałem się co dzieje się w mojej sprawie, support nie milczy, nie "unika" moich ticketów.

 

Jestem przygotowany na różne rozwiązania zaistniałej sytuacji i czekam teraz jedynie jeszcze na stanowisko AM, myślę, że osoby odpowiedzialne za tickety AM potrzebują trochę czasu na "ogarnięcie" tego bałaganu, który ostatnimi czasy zagościł w AM

 

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim,

 

piszę ten post bo chciałbym uczulić Was w temacie przedłużania domen w AM, otóż kilkanaście dni temu wygasła moja domena, której przedłużenie opłaciłem w AM i zarejestrowana została przez innego użytkownika, na wyjaśnienia w tej sprawie nadal czekam, natomiast dziś sprawdziłem inne domeny i zauważyłem, że kolejna wygasła i nie została przedłużona w momencie wygaśnięcia...napisałem Ticketa w tej sprawie do AM mam nadzieję, że zdążą zareagować bo na domenę jest założona opcja...

 

Moja uwaga, sprawdzajcie domeny, które posiadacie w AM bo być może z powodu jakiegoś błedu czy niedopatrzenia mogą zostać "zapomniane" i wygasną i to bez waszej wiedzy ponieważ mail kontaktowy został zmieniony z Waszego (tak było w moim przypadku) w danych kontaktowych dla domeny na domains@dropped.pl w związku z tym informacja o wygaśnięciu domeny do Was nie dotrze...

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim wysokich sprzedaży!

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacząłem ten temat, to też napiszę jak się skończyła sprawa z domeną Czapka.eu

 

Przed chwilą dostałem od pracownika aftermarket jeszcze jedne przeprosiny za zaistniałą sytuację i bonus w wysokości 300zł na zakup domen.

 

Ps:

Dobre jest to, że zarząd potrafi poczuć się do winy i przynajmniej w części zrekompensować- chwilowe, mam nadzieję "niedogodności"...

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×