Jump to content
baza-domen

procesory.pl

Recommended Posts

Na pewno na jakiś portal, tudzież sklep komputerowy.

 

xxx ;) uważam

 

Za tyle to sam mogę kupić.

Przy zainteresowaniu klienta co najmniej wysokie x xxx (a nawet więcej)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Domena z tych które sprzedają się wysoko jedynie na aukcjach D2D. Na KK skłonnego zapłacić jakąkolwiek kwotę gwarantującą zwrot z inwestycji bym nie liczył.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie mentalność osób "wyceniających" domeny na forum, które mówia że można celować w 4 nawet 5 "iksów" kiedykolwiek sprzedała domene w podobnym przedziale cenowym? Czy kierują się wyłącznie swoim "widzimisiem"

 

Jak dla mnie domena BARDZO KONKRETNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie mentalność osób "wyceniających" domeny na forum, które mówia że można celować w 4 nawet 5 "iksów" kiedykolwiek sprzedała domene w podobnym przedziale cenowym? Czy kierują się wyłącznie swoim "widzimisiem"

 

Jak dla mnie domena BARDZO KONKRETNA

 

A Ty czym się kierujesz przy wycenach domen?

 

Domena jest rzeczywiście konkretna i tzw. generyk, i w ogóle, ale jak bym ją miał i chciał zagospodarować, to nie wiedziałbym co tam postawić. Sklep z procesorami? Przecież raczej się ich nie sprzedaje samych na rynku. Porównywarkę procesorów? Kiedy by mi to zwróciło 7K? Chyba najlepiej by było sprzedać jednak producentowi, który jednak wolałby pewnie l.p. a nie l.m. Może warto poczekać jeszcze kilka lat by ktoś konkretny się zainteresował. Zastanawiam się czy było dużo zapytań o nią...

 

Powodzenia w sprzedaży

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiona za 3,5 do sprzedania za 7 ;) Widzę w tym pewną logikę.

Troszkę siedzę w branży i mogę powiedzieć że w Polsce nie produkuje się innych procesorów niż takie do obsługi prostszej elektroniki - np. układy 8051 firmy Digital Core Design. Rynek jest zmonopolizowany i skoncentrowany w FABach z czego żaden w Polsce, na tego generyka nie ma tutaj ani jednego bezpośredniego KK. Mamy producenta pamięci - Wilk Elektronik z marką GoodRam i oni pewnie chcieli by domenę pamięci.pl bo inwestują w reklamę/internet ale to zupełnie inny sektor.

Co do sklepów to obecna marża na elektronikę wynosi około 3-4%. Ciężko z tego związać koniec z końcem a co dopiero wymyślać że dało by się przeżyć z tak wąskiej tematyki jak procesory.

Nie widzę tutaj wielkiej sprzedaży i IMHO była to bardzo nietrafiona inwestycja, a kwota licytacji kompletnie przerosła moje wyobrażenia gdy obserwowałem aukcję.

Co innego domena procesor.pl do której można znaleźć zastosowanie na brand, ta może być warta powyżej XX XXX.

 

palenie, 5 poprawka gwarantuje wolność słowa ;) To co napisane na forum to tylko rada a nie przykazanie którego trzeba się trzymać. Domeny tak w ogóle są warte tyle co koszt ich nabycia i następnie utrzymania, każda kwota większa to tylko dobre życzenie właściciela.

Edited by Adelard
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa fajna.

Siedziałem parę lat w branży komputerowej i wątpię żeby ktoś ( KK ) kupił ją za oczekiwaną przez Was cenę.

 

BTW... . nie wysyłajcie spamu po skrzynkach bo narobicie sobie kłopotu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiona za 3,5 do sprzedania za 7 ;) Widzę w tym pewną logikę.

 

Dziękuje wszystkim za wszelakie opinie. To była jedna z pierwszych domen jakie zakupiliśmy. Mam nadzieję że ktoś będzie ją potrzebował ;)

Moim zdaniem pierwsza wtopa (jeśli była kupiona rzeczywiście za 3,5k PLN). Bardzo trudno będzie odzyskać te pieniądze.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×