Jump to content
Sign in to follow this  
pshemec

amazonia.pl

Recommended Posts

Kiedyś na domenie Amazonia.pl mieścił się sklep internetowy. Na tej domenie nie ma sensu prowadzić strony o tym regionie Ameryki południowej. Jedyne możliwe przeznaczenie, to sklep internetowy. Wątpię, aby jakiś klient dał więcej niż kilkaset złotych. A nazwać tak sklep internetowy, to nie jest jakieś szczęśliwe, o klienta może być bardzo trudno. Ta domena nie bez powodu zmieniała właścicieli. Po prostu nazwa ma się nijak, do tematyki serwisu lub sklepu, jaki można na tej domenie prowadzić.

 

Moim zdaniem niezbyt szczęśliwa domena. Bo wyobraźmy sobie, co by miało na niej być, na pewno nieopłacalny jest serwis o Amazonii, regionie w Ameryce południowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś na domenie Amazonia.pl mieścił się sklep internetowy. Na tej domenie nie ma sensu prowadzić strony o tym regionie Ameryki południowej. Jedyne możliwe przeznaczenie, to sklep internetowy. Wątpię, aby jakiś klient dał więcej niż kilkaset złotych. A nazwać tak sklep internetowy, to nie jest jakieś szczęśliwe, o klienta może być bardzo trudno. Ta domena nie bez powodu zmieniała właścicieli. Po prostu nazwa ma się nijak, do tematyki serwisu lub sklepu, jaki można na tej domenie prowadzić.

 

Moim zdaniem niezbyt szczęśliwa domena. Bo wyobraźmy sobie, co by miało na niej być, na pewno nieopłacalny jest serwis o Amazonii, regionie w Ameryce południowej.

 

Czytasz czasem treść swoich wypowiedzi nim klikniesz "Napisz"?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bartxx86 napisał:

 

Czytasz czasem treść swoich wypowiedzi nim klikniesz "Napisz"?

 

 

Tak, w mojej opinii Amazonia jest regionem w Ameryce południowej, jeśli się mylę, sprostujcie.

 

phsemec napisał - spróbujcie chociaż ocenić. Jeśli bartxx86 jesteś innego zdania niż ja, z racji doświadczenia, pisz śmiało - warte jest tysiące, nie baw się w zgadywanki i przekomarzania z innymi forowiczami, tylko pisz jasno, ile twoim zdaniem, doświadczonego domainera jest warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że kupiłem ją z myślą postawienia portalu podróżniczego - indywidualne oferty, wyprawy w nieznane - takie klimaty.

 

Sklep internetowy jakoś mi tutaj nie leży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Icebreaker, ja nie jestem jakiś biegły w wycenach domen, nawet prosiłem, że lepiej byłoby zmienić mojego nicka na Webmaster1. A avatar oznacza, że uczę się pozycjonowania SEO.

 

phsemec - faktycznie, to nie jest szczęsliwa nazwa dla sklepu internetowego - a z myślą o portalu podróżniczym, nie będzie łatwo spieniężyć.

 

Ale nazwa jest taka, że prawdopodobnie sprzedasz, pytanie tylko, za ile.

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Icebreaker, ja nie jestem jakiś biegły w wycenach domen, nawet prosiłem, że lepiej byłoby zmienić mojego nicka na Webmaster1. A avatar oznacza, że uczę się pozycjonowania SEO.

 

Tak więc po co się wypowiadasz? Jak bym potrzebował np porady prawnika to nie szedłbym do przekupki sprzedającej jajka na rynku, tylko poszedłbym do prawnika.

 

Tak samo tutaj osoby zamieszczające jakieś prośby o wyceny swoich domen nie chcą wyceny kogoś od pozycjonowania - nie to forum. A chcą poznać wartościowe zdanie osób które mają już trochę do czynienia z domenami.

 

 

Jeśli chodzi o domenę jest bardzo fajna. Krótka, generyczna, jedno słowo. Nadaje się zarówno na nowy brand (biura podróży głównie, wycieczki etc ) jak również jako przewodnik po tego typu mało popularnych miejscach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Icebreaker napisał:

 

Tak więc po co się wypowiadasz? Jak bym potrzebował np porady prawnika to nie szedłbym do przekupki sprzedającej jajka na rynku, tylko poszedłbym do prawnika.

 

 

Chłopak poprosił choć o spróbowanie wyceny - a jakby nie ja, w tym temacie na bank nadal nie padłaby ani jedna odpowiedź - a moja wycena "kilkaset zł" może nie być daleka od prawdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna domena. Polacy jeżdżą coraz dalej a rejon Amazonii to naprawdę duże wyzwanie i gwarantowane przygody.

Domenka uniwersalna bo może pod nią stanąć cokolwiek np. zajazd, hotel, sklep, forum, etc. Oczekiwałbym przynajmniej średnio-niskiego xxxx.

 

PS. Zastanowił bym się nad księgarnią ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. Zastanowił bym się nad księgarnią ;)

 

Patrząc na to jak skończyła Amazonka.pl i totalitarne zapędy Amazon.com to byłby mocno ryzykowny pomysł, ta nazwa Amazonia.pl też bardzo podobna. :)

 

Sama domena fajna, ale ja bym tam widział bardziej coś w kierunku biura podróży / wycieczek itd. A wycena podobna jak wyżej - kilka tysięcy zł.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

@master17

 

Po Twoich wypowiedziach wnioskuję że takie serwisy jak facebook, twiter itp. nie miałyby prawa istnieć (bo to przecież nic konkretnego nie oznacza i ludzie tych fraz nie wklepują do googla), a co dopiero morele.net (przecież to roślina a tu rtv i agd).

 

Co do domeny to uważam podobnie jak thomaso. Swoją drogą uważam że to fajna nazwa na jakiś sklep ogrodniczy lub np. survival.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portal, sklep hippiczny, podróżniczy dla amatorek wycieczek w siodle, czyli... Amazonek - w tym kierunku bym poszedł.

Nazwa znana, kojarzona z ogromnym obszarem dziewiczej dżungli. Innymi słowy: wypoczynek aktywny, obcowanie z dziką i odludną fauną i florą.

Pomysł jest - teraz tylko trzeba chętnego, który ten pomysł przyswoi i zakupi domenę.

No niestety domainerzy mają swoje wizje domen - klienci swoje a giełdy handlują tylko "suchymi" nazwami domen.

Wątpię także aby domainer (abonent tejże domeny) zrealizował ów czy inny pomysł.

Jak znam życie powstanie jakaś mini stronka z pierdołami (nikomu niepotrzebnymi) o Amazonii.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portal, sklep hippiczny, podróżniczy dla amatorek wycieczek w siodle, czyli... Amazonek - w tym kierunku bym poszedł.

Nazwa znana, kojarzona z ogromnym obszarem dziewiczej dżungli. Innymi słowy: wypoczynek aktywny, obcowanie z dziką i odludną fauną i florą.

Pomysł jest - teraz tylko trzeba chętnego, który ten pomysł przyswoi i zakupi domenę.

No niestety domainerzy mają swoje wizje domen - klienci swoje a giełdy handlują tylko "suchymi" nazwami domen.

Wątpię także aby domainer (abonent tejże domeny) zrealizował ów czy inny pomysł.

Jak znam życie powstanie jakaś mini stronka z pierdołami (nikomu niepotrzebnymi) o Amazonii.

 

Dokładnie tak jak piszesz, nie jest problemem dla mnie stworzenie mini strony na WP, a nawet jakiegoś większego portalu turystycznego z takimi ofertami.

Problemem może być ( zapewne czasochłonnym ) przyzwoite spieniężenie tego.

 

 

Patrząc na to jak skończyła Amazonka.pl i totalitarne zapędy Amazon.com to byłby mocno ryzykowny pomysł, ta nazwa Amazonia.pl też bardzo podobna. :)

 

Księgarni on-line nie będę robił, ale pomysł ciekawy , choć ciutkę ryzykowny :)

 

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×