Jump to content
Sign in to follow this  
seba756

neptune.pl

Recommended Posts

neptune.pl

 

Witam,

 

Proszę o opinie na temat powyższej domeny, wiem że to nie saturn.pl, ale była wolna więc zarejestrowałem. Na razie nie widzę zbyt wiele firm, które mogły by się tą domeną zainteresować, czy Waszym zdaniem domena nadaje się na branding?

Jeżeli tak to jakie zastosowanie dla niej widzicie oprócz nazwy dla szprotek lub portalu o planetach?

 

Dzięki za wszelkie komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy całej swojej - na pierwszy rzut oka - komercyjności tej domeny, bo wszelkie frazy kojarzące się z gwiazdami, planetami, mitologią, itp. są bardzo chętnie przygarniane przez biznes, to ta domena ma jakąś skazę - powiedzmy językową.

 

Tytułowe słowo jest w języku angielskim i pech chce, że wymawia się je po polsku mniej więcej tak jak polski odpowiednik. Podając adres można powiedzieć po angielsku, co jak wspomniałem zabrzmi jak po polsku, można powiedzieć po polsku, czyli "nep-tu-ne" co będzie robiło średnio dobre wrażenie. Oczywiście zawsze można dodać, że jest "e" na końcu, ale to już taka proteza z punktu widzenia marketingu.

 

Nie przekreślam tej domeny, tym bardziej, że obok kontekstu planetarno-mitologicznego ma jeszcze dobre skojarzenie morsko-oceaniczne. Podejrzewam, że ma duże szanse na KK. Jednak kiedy/komu/za ile naprawdę ciężko powiedzieć. Ja będąc marketingowcem jakiegoś projektu z powodów wyżej opisanych nie zdecydowałbym się na taki brand, ale ... w Polsce jest tylu różnych marketingowców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×