Jump to content
Sign in to follow this  
Wos Jarosław

dosadnie.pl nielegalne.pl e-termy.pl owocowa.pl

Recommended Posts

dosadnie.pl

Komu i za ile taką domenę można zaproponować ?

nielegalne.pl

Komu i za ile taką domenę można zaproponować ?

e-termy.pl

Komu i za ile taką domenę można zaproponować ?

owocowa.pl

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciężkie typy jak dla mnie nie mam bladego pojęcia, kto mógłby zostać kk dla Twoich domen.. co niby miałoby się znajdować pod adresem strony nielegalne.pl ?? nielegalne rzeczy?? wchodzić w konflikt z prawem?? no chyba, że jakaś totalna abstrakcja albo spis rzeczy nielegalnych w PL . nie mam innego pomysłu.

Najbardziej chyba z tych wszystkich podoba mi się owocowa.pl, może jakaś herbaciarnia, wydaje mi się, że musiałbyś powalczyć w tym wypadku o klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosadnie.pl

nielegalne.pl

e-termy.pl

owocowa.pl

 

Żadna domena mi się nie podoba. Zestaw mało przyszłościowy: przysłówek, dwa przymiotniki (do tego bardzo mało komercyjne) i niezły keyword, ale w kompletnie nieodpowiednim do treści przedrostku "e" i to jeszcze z myślnikiem.

 

Jednak skłoniły mnie do napisania tego postu pytania: "komu i za ile taką domenę można zaproponować?

Właśnie podstawowe pytanie "KOMU?" powinno zapadać na etapie zakupu/rejestracji domeny. Przy rejestracji jest komfortowy 2-tygodniowy okres na sprawdzenie komu taka domena może się przydać. Przy zakupie na giełdzie taki okres jest dużo krótszy, ale mimo wszystko można sprawdzić (wujek G., różne katalogi branżowe, itp.) czy jest dużo potencjalnych KK dla danej domeny.

 

Myślę, że większość dawanego do wyceny - przepraszam za wyrażenie - badziewia, jest tymże badziewiem z braku zadanego sobie wcześniej pytania: "KOMU to może być potrzebne?". Wszystko uzupełnione często komentarzem autora wątku typu: "sądzę, że ta domena może być dobra na to, tamto, czy owamto". To nie ty masz myśleć za potencjalnego nabywcę, to nabywca powinien być przekonany o potrzebie posiadania takiej domeny, a przynajmniej powinien się nad tym zastanowić.

Oczywiście są domeny brandowe, także te które ładnie wyglądają lub ładnie brzmią i też warto je mieć w portfolio, ale proponuję zacząć od konkretnych generyków. Te topowe są nieosiągalne dosłownie lub finansowo, ale są jeszcze branżowe nisze.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Komu i za ile taką domenę można zaproponować ?

Czyli najpierw rejestrujesz domeny a później zadajesz takie pytania? i liczysz na to, że ludzie rzucą się z pomocą Tobie i będą szukać KK dla tych ninji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak skłoniły mnie do napisania tego postu pytania: "komu i za ile taką domenę można zaproponować?

Właśnie podstawowe pytanie "KOMU?" powinno zapadać na etapie zakupu/rejestracji domeny. Przy rejestracji jest komfortowy 2-tygodniowy okres na sprawdzenie komu taka domena może się przydać. Przy zakupie na giełdzie taki okres jest dużo krótszy, ale mimo wszystko można sprawdzić (wujek G., różne katalogi branżowe, itp.) czy jest dużo potencjalnych KK dla danej domeny.

 

Dokładnie tak - szkoda pieniędzy i czasu na rejestrację lub kupowanie domen, dla których *totalnie* nie ma pomysłu kto mógłby je kupić. Dla owocowa.pl może jeszcze znaleźć się klient - ta domena nawet mi się podoba (zarejestrowałbym tę domenę, gdyby była wolna) np. są strony pod:

 

http://owocowa.com

http://owocowa.edu.pl

 

albo klientem może być producent jakieś herbatki owocowej, ale pozostałe domeny są niestety bardzo słabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×