Jump to content

scav

Użytkownik
 • Content Count

  285
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by scav

 1. Gdzie w nowym aftermarket znajdę Operacje Hurtowe. Chodzi mi o hurtowe przedłużanie domen. Tak, żeby wkleić listę domen do przedłużenia z pliku i je odnowić a nie bawić się w zaznaczanie ptaszków przy każdej. Widzę, że zmienił się format faktury :/
 2. http://di.pl/topic/119025-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-parkowania-domen/
 3. Cześć, Parkowaniem domen zajmuję się praktycznie od początku działalności tego forum. Nie ukrywam, że przez ostatnie kilka lat moje przychody z parkowania drastycznie spadły i nie widzę już raczej przyszłości w tym "biznesie". Przyczyn tego stanu rzeczy upatruję np. w nowych technologiach (smartfony), w tym, że młodzi użytkownicy szukają już raczej haseł przez przeglądarki zamiast wpisywać domenę w pasku adresu, programach blokujących reklamy (adblock), ostrzeżeniach przeglądarek przed wejściem na stronę wprowadzającą w błąd etc. Nie twierdzę, że nie da się jeszcze znaleźć dobrej literówki zarabiającej dużo natomiast uważam, że jest to nieporównywalnie trudniejsze niż np. 10 lat temu. Jakie jest Wasze zdanie na temat przyszłości parkowania domen ?
 4. skasowac jak najszybciej. Domena została skasowana przez przedniego właściciela.
 5. nie 1.104 tylko po 0,9053. Wymieniali USD na EUR a nie EUR na USD.
 6. U mnie też kurs tragiczny. Wracam na USD. Oni to wymienili chyba początkiem miesiąca przed umocnieniem USD. Szkoda, że nie podają dokładnie z jakiego dnia jest kurs. (piszą tylko że: "We are buying Euros in a forward exchange transaction. The rate for October was 0,9053 ). Chyba bardziej jednak przewidywalna jest opłata 25USD (chociaż też nie do końca) niż wahania kursowe.). Zastanawia mnie też ten wysoki kurs który mieliście we Wrześniu 1.1309 przecież w histori nie ma takiego. http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=EUR&view=1Y (USD to EUR bo chyba kupują EURo za otrzymane od Google $). Może to był taki kurs na zachętę
 7. a tak z ciekawości jak to wygląda na Credit Note? Czy kwota naliczona za dany miesiąc jest w USD i potem przewalutowana czy jest tylko w EUR ?
 8. Jeśli dobrze liczę, wynika, że przy zarobkach powyżej ~4932USD oplaca się zostać przy opłacie 25USD w innym wypadku można zamieniać na eur. Wiadomo, że od momentu przewalutowania do wysłania pieniędzy kurs eur/usd może się diametralnie zmienić (na korzyść lub niekorzyść) (wziałęm do obliczen dzisiejszy bieżący kurs kupna usd/pln 3,7004 oraz eur/pln 4,2223 z kantoru walutowego Alior oraz kurs eur/usd z PC 1.1309 który podał tmi ) na koniec pytanie: fakturę dla PC po przewalutowaniu wystawiacie w EUR czy nadal w USD ?
 9. Czy Wam też nie działają transakcje escrow? Od 3 dni próbuje sprzedać włoską domenę i nie mogę. Kupujący za nią zapłacił a u mnie ona wisi jako nie zapłacona. Ticket otwarty, ale narazie nic nie wiedzą. Kupujący zaczyna się niecierpliwić.... mam nadzieję, że się nie rozmyśli. Czemu w AM rozwiązywanie problemu zawsze tak długo trwa....?
 10. Ciekawe po jakim kursie przewalutują i czy sumarycznie wyjdzie to na plus.
 11. Niestety reklamacja w moim banku AliorBank nie odniosła skutku. Bank uważa, że dostaje taką kwotę i tyle. Udało mi się natomiast uzyskać loga z systemu SWIFT dotyczącego ostatnich przelewów z PC. ParkingCrew ma konto w HypoVereinsbank (unicredit) i ten bank wysyłając płatności w USD do polskich banków używa banku DEUTCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS (tak wynika z logu SWIFT) i ten bank właśnie pobiera tą opłatę 25USD, najlepsze jest to że DB wysyła tą transakcje jako BEN, po drodze leci to jeszcze przez bank pośredniczący dla AliorBanku(Melon). Teraz pytanie czy wcześniej też był używany ten bank przez Hypo? (spróbuję uzyskać potwierdzenie SWIFT z poprzednich transakcji) Czy DB po prostu zaczął pobierać od Lipca dodatkowe opłaty? Tak czy siak wydaję się to walką z wiatrakami... banki pośredniczące pobierają sobie ot tak opłaty pomimo, że umowy są pomiędzy nimi a bankami z którymi są wysyłane i otrzymywane pieniądze a nie z klientami końcowymi...
 12. Dostałem screenshota od PC z jakiegoś programu do robienia przelewów odnosnie przelewu do mojego banku. Poszedł z PC w trybie SHA! Wynika z tego, że któryś z banków korespondentów zmienił SHA na BEN. Dla przelewów wychodzących w USD z Hypovereinsbank należacym do UniCredit Bank AG bankiem korespondentem jeśli dobrze to wszystko rozumiem jest UNITED STATES: USD Wells Fargo Bank, N.A., New York https://www.hypovereinsbank.de/content/dam/hypovereinsbank/cib/pdf/betreuungsmodelle/List_of_Correspondents_for_Commercial_Payments.pdf Dla mojego banku Alior dla przelewu przychodzącego w USD bankiem korespondentem jest USD The Bank of New York Mellon https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/banki_korespondenci.html tak z czystej ciekawości, czy ktoś z forum zna się na tym i może powiedzieć jaki jest teoretyczny przebieg takiego przelewu z DE do PL w USD ? czy leci to tak: Hypovereinsbank-->Wells Fargo Bank-->The Bank of New York Mellon-->AliorBank ?
 13. jaki masz swift i nazwe banku nadawcy ?
 14. No właśnie teraz pytanie czy przy przelewie SHA jeżeli pojawi się opłata pobierana przez bank korespondent to kto za nią płaci? Zleceniodawca czy odbiora przelewu ? Pozatym skoro pojawiła się u nich kilku dolarowa prowizja to gdyby wysłali BENem to ta prowizja być może obciążyła by nasze konto. Rozliczenie kosztów BN1: 0 Opłaty pobierane przez bank zleceniodawcy płaci zleceniodawca, pozostałe koszty obciążają beneficjenta płatności BN2: 1 opłaty bankowe obciążają kontrahenta OUR: 2 wszystkie koszty ponosi zleceniodawca. Poniższe mapowanie będzie używane w rozpoznawaniu rozliczeń kosztów: BN1 = SHA BN2 = BEN OUR = OUR https://www.pkobp.pl/media_files/326f7c4c-a2e0-4951-93ad-6dba2c6609a4.pdf/ Znalazłem również informację, np od takiego banku Unicredit który też jest bankiem korespondentem, że: UniCredit Bank AG as Intermediary Bank forwards payments to the beneficiary’s bank without modifying the message received (OUR / BEN / SHA). Po co taki zapis - może są jakieś banki koresponenci, które modyfikują te zapisy np. SHA na BEN
 15. Dostałem potwierdzenie przelewu od PC z banku z którego robią wypłaty, niestety nie ma tam zaznaczonej informacji, w jakim trybie został wysłany przelew. (SHA czy BEN). Wiem tylko, że wysyłają z konta walutowego USD, w banku hypovereinsbank i płacą jakąś kilku dolarową prowizję za przelew. Przelew od nich wychodzi bez dopisku w tytule przelewu OTHER B. CHGS:.
 16. @mindryl: paypal ma kiepski kurs wymiany waluty, dlatego nie opłaca się tam przelewać pieniędzy w USD, poza tym nigdy nie wiesz kiedy Ci zablokują konto bez podania przyczyny(nopaypal.co.uk, paypalsucks.com etc) u mnie ostatnie dwa przelewy w USD na konto walutowe USD w kantorze walutowym Alior Bank z PC dostałem pomniejszone o kwotę prowizji $25; (OTHER B. CHGS: USD25) PC mi odpisał, że na 100% wysyłają SHA i mogą mi przesłać dowody (czekam na nie) w jakim trybie przelewają pieniądze. Napisali, też, że na BENa zmienia bank pośredniczący. ("Unfortunately, a large number of Polish banks are working with intermediary banks who start to charge their service more frequently. In this case you will see a lower sender amount and the code BEN on your bank statement") Zgłosiłem reklamację w AliorBank'u - wątpię, że coś z tego wyniknie, ale zobaczymy - dowiedziałem się również, że bankiem pośredniczącym dla mnie jest BNY Mellon (https://www.bnymellon.com/) może oni podnieśli jakieś prowizje? (sprawdźcie jaki jest u Was bank pośredniczący i napiszcie w temacie)
 17. http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/powazne-wlamanie-do-polskiego-banku-skradzione-dane-i-hasla-klientow/ Ma ktoś może listę nowych domen PL zarejestrowanych w dniu 17.02.2015 ?
 18. z całym szacunkiem dla AM, ale wg mnie zawsze lepiej jest mieć o jednego pośrednika mniej....
 19. Zobaczcie czy zgadzają Wam się kwoty na fakturach wystawionych z AM dotyczące pobranych prowizji za wpłatę pieniędzy do AM. U mnie np. na jednej fakturze brakuje 1 grosza - niby nic ale dla księgowego to już problem... U mnie system naliczył prowizję 5,10zł a na fakturze zawarta jest informacja 5,09zł. Support milczy. 1 grosz księgowo poszedł w niebyt. Nie wiem czy za marzec faktura zostanie wystawiona od nowa czy mam ją już zanosić do księgowego. P.S. Podejrzewam, że problem dotyczy funkcji zaokrąglania do pełnych groszy. System do wpłat zaokrąglił w górę, system billingowy w dół. Wpłata dotyczyła kwoty 203,8zł co przy prowizji 2.5% daje kwotę prowizji 5,095zł. Jeden system zaokrąglił do 5,10 a drugi to 5,09zł.
 20. scav

  Bodis - ogólne rozmowy

  Tmi, a co sądzisz o ParkingCrew ?
 21. Nie mogę od kilku dni zrealizować do końca transakcji ESCROW (problemy z płatnością). Jest to mój pierwszy kontakt z serwisem premium.pl i muszę powiedzieć, że jestem mocno zawiedziony.
 22. Pytanie ode mnie na koniec: załóżmy żę Vat nie został odprowadzony. Kto w takim razie zawinił? Aftermarket z USA, który sprzedając dla konsumentów w UE powinien odprowadzac VAT czy kupujący w Aftermarket, który np. nie odprowadził do US tego VATu?
 23. A jaki był Twoj status jak nie byłeś VATowcem? Prowadziles dzialalnosc i byles zwolniony z VAT czy nie prowadziles w ogole dzialanosci gosp? jesli nie prowadziles w ogole dzialalnosci gosp. to jest wlasnie ciekawy problem, bo wg mnie Aftermarket.pl z USA powinien za Ciebie odprowadzic ten VAT w PL i kwota powinna byc oczywiscie na wystawionej fakturze o niego powiekszona. Tak jak to robią niektóre firmy z USA z oplatami za serwer dla osób fizycznych w Polsce - doliczaja do faktury polski VAT. Jesli prowadziles dzialnosc i byles zwolniony z VAT to musisz go naliczyc od kwoty faktury (zgodnie z np. tą fakturą wewnetrzną) i odprowadzic do US na deklaracji chyba VAT-9M. Bycie VATowcem teraz daje Ci to ze ten nalezny VAT(z faktury wewnetrznej) jest jednoczesnie podatkiem naliczonym wiec ksiegowo się zeruje i nic nie musisz do US placic. Ale proszę zweryfikuj te informacje jeszcze u ksiegowego, przepisy sie zmieniaja...
 24. Odkopię temat ponieważ mam jeszcze jedno pytanie: płatność za np. sierpień jest przekazywana net 30 czyli 30 dni później od zakończenia tego miesiąca czyli najpóźniej 1 października(ale często później). Z tego co widzę niektórzy wystawiają fakturę za sierpień ostatniego dnia sierpnia - ale wtedy my jeszcze nie znamy dokładnie zarobków wobec czego ciężko wystawić w tym dniu fakturę jak zarobki są nie podliczone(czasem nawet zdarzają się korekty). Można by wystawiać fakturę do credit note wystawianej przez ND i to uznać za zakończenie usługi z dniem wystawienia tej noty. (Tylko, że NameDrive udostępnia credit note z opóźnieniem dopiero jak wyśle pieniądze w tym przypadku credit note jest z datą 15 września a pieniądze na koncie np. 4 pażdziernika). W przypadku np. ParkingCrew jest prościej oni płacą net 15 a credit note wystawiają już 10 dnia miesiąca i tą datę można uznać za datę sprzedaży/wystawienia faktury. Z Bodisem płacą net 30. Nie ma credit note - no chyba, że za credit note uznać tego maila od BODIS z przyznaniem zarobków.
 25. Czemu nie może być wszystko w EUR? Czemu nie rozliczy ? Rozliczy. Tak jak to się robi z normalnymi fakturami importowymi. Wartość z faktury wyliczoną w EUR przelicza się wg średniego kursu NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury. Ewentualne różnice kursowe wynikające np. z wymiany po kursie banku, kantoru walutowego itp rozlicza się w księdze przychodów rozchodów jako dodatnie lub ujemne różnice kursowe. Czemu nie moze być wszystko w PLN ? W jakim celu umieszczona jest kwota w EUR na fakturze. Czy jak wystawiamy fakturę w EUR GOOGLEowi za Adsensa czy jakiemuś parkingowi za reklamy to umieszczamy tam również kwotę wyrażoną w PLN wg kursu NBP ? Nie. Czy można nie wiem.
×