Skocz do zawartości

Perseusz

Użytkownik
 • Zawartość

  1 167
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8 Neutral

O Perseusz

 • Tytuł
  Perseusz

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.sunway-network.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Hong Kong

Ostatnie wizyty

4 990 wyświetleń profilu
 1. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  Ja wiem, że kasa będzie i nie w tym problem, że nie mam zaufania. Chodzi o to, że w dobie tak zaawansowanej cyfyzacji, na proste operacje finansowe tyle trzeba czekać. Każdy wie o co chodzi a chodzi o to, że przetrzymują kasę na kredytowanie cash-flow. A to, że dostałem odpowiedź, że będą przeginać nie oznacza, że musi mi się to podobać i wszystko jest fajnie. Następnym razem nie zgodzę się na namowy klienta, że zrobimy Escrow poprzez Sedo. A co do Aftermarket to też mam tylko jak najlepsze doświadczenia - kilkadziesiąt domen poprzez nich sprzedałem i też sporo kupiłem.
 2. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  Chyba tak jest. Mam doświadczenie z transakcjami Escrow w Aftermarket i tam po kliknięciu akceptacji transferu kasa pojawia na saldzie natychmiast i potem mogę nią dowolnie dysponować. Wysłać na konto bankowe, kupić inne domeny itd. A tam nic nie wiadomo. Gdzie jest kasa? Kiedy będzie? Czy przelew idzie albo może czeka? Zobaczymy. Teraz dostaję głupie powiadomienia na zwłokę w stylu: "Our Accounting department will process the credit note shortly and will release the escrow funds within 1-2 business days." albo jeszcze lepsze pojawiło się po rzeczonych dwóch "business days": "Please note that, depending on your payment method, the funds may take several days to arrive in your account. This applies especially to international bank transfers." - kilkanaście dni to oni chyba idą piesz do banku raz na tydzień i stoją w kolejce do obsługi Na razie sobie czekam spokojnie.
 3. MON przejmuje domeny

  Tak dla formalności to w regulaminie NASK wyraźnie informuje, że mogą wypowiedzieć umowę utrzymania nazwy w domenie "pl" kiedy im się tylko zachce: https://www.dns.pl/regulamin.html "24. NASK może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej." Jesteśmy tylko abonentami domen. Nie ich właścicielami. To tak jak lokator w wynajmowanym mieszkaniu.
 4. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  Ja już dotarłem do etapu, że pieniądze są na moim saldzie w Sedo. Teraz jestem na etapie proszenia o przelew na konto. Oni są rzeczywiście tragiczni. Po sfinalizowaniu transakcji na ostatnie zapytanie już nie było odpowiedzi.
 5. Sedo - kiedy wpłynie kasa za domenę?

  Dzięki za info. Pewnie to jakś forma awaryjnego kredytowania dla Sedo. Widać, że coś przeinwestowali, bo czytam, że z płatnościami za parking też mają opóźnienia. Zobaczymy kiedy oddadzą moją kasę.
 6. Sedo - kiedy wpłynie kasa za domenę?

  Właśnie mi napisali z Sedo, że czekają na dodatkowe potwierdzenie od kupującego. Whois już pokazuje, że właścicielem jest firma kupującego. DNSy też już zmienione... Czyli teraz mam czekać na łaskę lub niełaskę kupującego? Ja już tej domeny nie mam. Dałem się namówić kupującemu na to Sedo masakra.
 7. Sedo - kiedy wpłynie kasa za domenę?

  Po transferze nie pisałem. Myślałem, że to idzie tak jak w Aftermarket, że z automatu kasa się pojawia po zatwierdzeniu transferu. Ale już napisałem im dziś. Dzięki za radę.
 8. Kupujący ma już moją domenę u swojego rejestratora na swoje dane a ja czekam na kasę już kilka dni. Czy Sedo ma jakiś cash-flow problem, czy zwyczajnie zlewają ludzi? Ile dni normalnie czeka się na pieniądze po transakcji Escrow u nich?
 9. Przepraszam. Nie wiedziałem, że taka fala hejtu się pojawi. Można skasować.
 10. Drogą eliminacji została tylko ta
 11. Dzięki Umberto. Chyba jesteś jedną osobą, która kuma o co chodzi w tym projekcie. Chyba lepiej byłoby głosić, że dzięki e-handlowi nie zarazimy się tyfusem plamistym od "wiadomo kogo" - to jest teraz bardziej skuteczne
 12. Pewnie, że lepiej. Ale kto to zrobi? Przynajmniej stopniowo warto powalczyć. Przynajmniej odbiurokratyzować to co już istnieje tak aby było przyjazne dla osób zaczynających jakiś biznes. W internecie to można zrobić dość łatwo - wystarczy chcieć. Póki co nikomu się nie chce, poza oczywiście obrzucaniem się błotem i hejtem. Może to jest nasza narodowa dziedzina? Druga sprawa, znajdźcie mi stronę przynajmniej JEDNEGO kandydata z dowolnej partii, który osobiście zgłasza jakiś zestaw projektów do realizacji i chce brać za to osobistą odpowiedzialność. Nikt tego nie robi. Bo to trzeba się napracować i pochylić nad sprawą. Tu macie zestaw 5 projektów Justyny: http://www.justynaadamczyk.pl - na których się zna bo w e-marketingu siedzi od 16 lat.
 13. Nie musi klikać w tablet. Teraz wiele małych sklepów jest na ryczałcie ewidencjonowanym ze stawką 3%. Po co ma to robić przez internet? Okazuje się jednak, że przy większym obrocie bardziej opłaca się 19%. Cały czas nikt nie kuma na czym polega ten projekt. Chodzi o likwidację bezsensownej biurokracji w sprzedaży online. W przypadku sklepu mamy sprzedaż gotówkową i stąd są te kasy fiskalne i ewidencja sprzedaży. Tylko po to aby obliczyć podatek do zapłacenia. W internecie ewidencja nie jest potrzebna do obliczenia podatku. Nawet rej. działalności to urzędniczy przeżytek. Jeszcze raz wspomnę podatek Belki. Tam nie trzeba rej. działalności i prowadzić ewidencji aby ten podatek płacić. Dlaczego? Bo komputer w banku to robi automatycznie.
 14. och.pl

  Dzięki Bazyli. Innej odpowiedzi od Ciebie się nie spodziewałem
 15. och.pl

  2200,-
×