Jump to content
Geekboy68k

Wybór programu do księgowości dla jednoosobowej DG

Recommended Posts

Cześć. Jest ktoś w stanie polecić sensowny program do obsługi księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej? Firma jest zarejestrowana jako płatnik VAT-UE, odprowadza podatek na zasadach ogólnych, nie zatrudnia żadnych pracowników, ale posiada majątek trwały (w tym samochód). Zależy mi na niskiej cenie, funkcji wystawiania faktur oraz możliwości skorzystania z porady księgowego (np. telefonicznie bądź na czacie) w przypadku jakiegoś dylematu, stąd w grę wchodzą raczej wyłącznie rozwiązania on-line.

Usług w tej branży jest multum, a testowanie każdej po kolei wydaje się bez sensu, stąd moje pytanie. Domniemam, że ktoś z Państwa ma jakieś doświadczenia w tej kwestii, którymi mógłby się podzielić :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od 2 lat jestem w ifirma.pl z czego jak obliczyłem pierwsze 9 miesięcy były darmowe, da się ;). Wystarczy najpierw załozyć konto w ifirma.pl - 3 miesiące gratis otrzymasz, następnie zakładasz konto w mbanku i dostajesz 6 miesięcy za darmo z czego to co wprowadziłeś w ciągu tych pierwszych 3 miesięcy do systemu wprowadzasz na nowe konto. Nie ma z tym problemu tylko kwestia czy się opłaca, jeśli masz kilka dokumentów na miesiąc na początku działalności i czas to tak. ifirma.pl wg mnie ma bardzo przyjazny panel jest kilka ułatwień możesz kopiować faktury przychodowe, jeśli np. co miesiąc temu samemu kontrahentowi wystawiasz fakturę jest to bardzo wygodne, masz możliwość wprowadzania kosztów zbiorowo również jest to wygodna funkcja. W Panelu jest dostęp do funkcji CRM, możesz prowadzić ewidencję pojazdów, pracowników itp. chat bądź wsparcie telefoniczne działa do 20:00, praktycznie wszystkie funkcje dla takiej małej firmy ta opcja księgowości internetowej posiada. Co jest jeszcze bardzo wygodne wszelkie deklaracje do US możesz wysyłać poprzez ifirma.pl, korzystając z podpisów pracowników ifirmy, tylko jedna wycieczka do US z dokumentem UPL (upoważnienia) i później każdą deklarację w systemie dostarczasz już elektronicznie do US. Na podstawie danych zebranych w ciągu roku, można skorzystać z ich strony pitroczny.pl (zadarmo) i za pomocą kreatora który podpowiada w uzupełnieniu odpobiednich pól przesłać do US pit roczny - w tym przypadku ifirma.pl nie udziela wsparcia, ale kreator jest dużym udogodnieniem i praktycznie z podstawową wiedzą można wypełnić taki pit. Cena w abonamencie półrocznym 37,5zł netto więc w sumie niewiele. Nie korzystałem z innych systemów, jak wfirma czy infakt, wiem tylko że panel swego czasu najbardziej odpowiadał mi w ifirma.pl. W infakcie zauważyłem że jest trochę lepsze wsparcie w postaci zamieszczanych materiałow na blogu i na Youtube dotyczących takich typowych zagadnień, dla mnie ich opracowania są bardziej przystępne ;) Tak więc ostatnio czerpię wiedzę bardziej z infakt ale księguję w ifirma :)

 

Jeśli zdecydowałbyś się na ifirma.pl to będę wdzięczny, jak chciałbyś skorzystać ze sposobu na 6-9 miesięczny darmowy abonament w ifirma dzięki założeniu konta firmowego teraz aktualnie promocja jest w dbNet Biznes to również z góry dzięki za ref :)


  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również polecam ifirma.pl, na początek idealna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również polecam ifirma.pl, na początek idealna.

Przed skorzystaniem z księgowości online upewniłbym się czy jest możliwość eksportu danych, aby w przyszłości móc bezproblemowo się przenieść i mieć historię (takie serwisy z wiadomych względów mogą próbować to utrudniać).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba skorzystam z tej iFirma - skoro pb ją poleca, to rzeczywiście musi być pierwsza klasa :)

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×