Jump to content

pb

Użytkownik
 • Content Count

  12,260
 • Joined

 • Days Won

  360

pb last won the day on May 6

pb had the most liked content!

Community Reputation

2,534 Excellent

5 Followers

About pb

 • Rank
  konto nieaktywne

Kontakt

 • Strona WWW
  https://premium.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pb

  zupa.pl

  Czy masz zasłona.pl do kompletu? Przepraszam, ale tylko z tym mi się kojarzy. Widocznie skuteczna kampania była.
 2. pb

  chelm.pl

  Wcześniej domena należała do warszawskiej spółki z branży IT, ale przekierowywała na https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chelm Czyżby miastu udało się ją siłą odebrać? Dobrze byłoby poznać szczegóły sprawy, ale wyroki od dawna nie są publikowane. :-( Mogło być tak, że firma robiła dla miasta serwis, ale domenę zarejestrowała na siebie - niestety jest to powszechne - wtedy wyrok ma sens. Ale w innym przypadku nie widzę specjalnego uzasadnienia do odebrania domeny. Ewentualnie powodem mógł być brak zapisu na postępowanie. Co myślicie?
 3. https://www.aftermarket.pl/aukcja/2579093/ "Jest to aukcja opcji przechwyconej." czy aby na pewno?
 4. Dużego wyboru nie ma, 300 domen z hakiem. Mam swój typ. ;-)
 5. Także na rezerwacje. Była co najmniej jedna opcja zarejestrowana przed datą rejestracji domeny. :-)
 6. Nie jest to do końca prawda. Domeny .pl były rejestrowane od 1991 roku, tylko w grudniu 1994 / styczniu 1995 był wielki reset rejestru i prawie wszystkie wcześniej zarejestrowane domeny zyskały datę rejestracji 1.01.1995 (z dziwnym wyjątkiem computerland.pl i wygasłej już rodan.waw.pl, która miała datę 17.10.1994). O ile się nie mylę, to przed 1.01.1995 domeny były rejestrowane za jednorazową opłatą (500 zł?), a od tego momentu zaczął obowiązywać abonament. Ale może to było trochę później (1998?), nic sobie nie dam uciąć. Mam nadzieję, że ktoś z domenowych nestorów mnie poprawi. :-)
 7. whois.com to też jest czyjś serwis i też zapewne loguje zapytania - czy coś z nimi potem robi, tego nie wiem. Jeśli chcesz uniknąć pośredników, to sprawdzaj tutaj: https://lookup.icann.org/en Niestety nie wszystkie końcówki działają, np. .pl nie ma jeszcze serwera RDAP, więc peelki możesz tutaj: https://www.dns.pl/whois Podobnie .eu: https://whois.eurid.eu/ A ogólnie najlepiej na własnym kompie, w konsoli. Ściągnij sobie programy whois i/lub rdap. Wtedy możesz też dodać parametr ograniczający zapytanie do rejestru, bez przechodzenia do serwera rejestratora. To ważne przy domenach globalnych, bo dla nich rejestr serwuje tylko ogólne dane, np. data rejestracji i wygaśnięcia, podczas gdy dane abonenta są już na serwerze rejestratora. A więc jeśli "normalnie" odpytujesz, to zapytanie idzie do rejestru i rejestratora, a wielu rejestratorów te dane loguje i czasem nawet pokazują statystyki właścicielowi domeny (ile zapytań whois było dla danej domeny w danym okresie). Dla komendy whois wystarczy dodać --no-recursion, a rdap jeśli dobrze pamiętam, domyślnie odpytuje tylko rejestr. Jeśli, tak jak piszesz, sprawdzasz jedynie dostępność domeny (a nie abonenta), to takie odpytanie w zupełności wystarczy, a przy tym jest szybsze.
 8. pb

  przenośniki.pl

  oj tam oj tam
 9. Adekwatna cena minimalna, też bym wolał trzymać do końca świata niż puścić za ułamek ceny. Kiedyś miałem opcję na tę domenę, zanim jeszcze nabrała nowego znaczenia. ;-)
 10. Jeden szwagier ma agencję reklamową, a drugi ma drukarnię, damy radę.
 11. Znając nasze władze, to pewnie zmienią z powrotem na CPN.
 12. pb

  bw.pl

  bw.pl Zapraszam na aukcję opcji bw.pl Zakończenie dziś o 20:00 https://www.aftermarket.pl/aukcja/2573927/
 13. Domena zmieniła abonenta na... rejestratora. Jakieś wrogie przejęcie? whois sprzed paru tygodni: NAZWA DOMENY: lepszezycie.pl (...) utworzona: 2003.10.10 06:45:10 ostatnia modyfikacja: 2021.07.23 12:40:21 (...) ABONENT: firma: STUDIO A SP. Z O.O. (...) REJESTRATOR: Lerkins Group sp. z o.o. -------------------- whois z dziś: NAZWA DOMENY: lepszezycie.pl (...) utworzona: 2003.10.10 06:45:10 ostatnia modyfikacja: 2023.02.23 15:56:48 (...) ABONENT: firma: Lerkins Group sp. z o.o. (...) REJESTRATOR: Lerkins Group sp. z o.o.
×