Jump to content

Domeniacz

Użytkownik
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Domeniacz last won the day on April 12

Domeniacz had the most liked content!

Community Reputation

193 Excellent

About Domeniacz

 • Rank
  Maniak

Recent Profile Visitors

3810 profile views
 1. Chyba nie przeczytałeś materiału, bo: "część z osób z pliku który dziś ujawniono nigdy nie prezentowało publicznie swojego e-maila i numeru " o wycieku mówimy wtedy - gdy bez Twojej zgody ktoś ujawnia dane na których ujawnianie nie wyraziłeś zgody. o wycieku mówimy wtedy jeśli dane które podałeś są przetwarzane niezgodnie z regulaminem który zaakceptowałes w danym serwisie. Imie i nazwisko wraz z adresem email - to dane używane do bardzo skutecznych ataków przy użyciu socjotechniki i wyciągnięcia kolejnych danych od naiwnych użytkowników. Bo jest różnica gdy otrzymujesz maila z nagłówkiem "Dzień dobry janusz4004@wp.pl" vs "Dzień dobry Janusz Nowak". Bo to co w 99% odróżnia spam/phishing od właściwego nadawcy - jest między innymi znajomość Twojego imienia i nazwiska. A z tak ogromnego zbioru danych - żniwo można będzie liczyć w grubych milionach, więc nie opowiadaj bzdur Bazyli iż nic się nie stało. Że już o zwykłym spamie kierowanym na 100% działającą skrzynkę email nawet nie wspomnę. A gofno-burzą jest zaliczanie IP do danych osobowych - pomimo iż od adresu IP do danych droga jest bardzo daleka.
 2. W tym miesiącu wyciekło ponad PÓŁ MILIARDA danych użytkowników "Face Buka" i można je było pobrać w serwisie hakerskim. W tym dane 2,5 miliona Grażyn i Januszy ZRÓDŁO: https://niebezpiecznik.pl/post/facebook-wyciek-dane-533-milionow-uzytkownikow/
 3. Materiał wyjaśniający dlaczego nie warto budować marki na generyku - czyli opisowe znaki towarowe problemem wielu firm.
 4. A był jakikolwiek przykład w Polsce z walką o domenę .com ?
 5. @networker - Ty nie musisz się uczyć od lepszych - ważne że inni potrafią. Zacytuje tu znane powiedzenie: "Człowiek mądry uczy się więcej od swoich wrogów niż głupiec od przyjaciół" - Benjamin Franklin
 6. Wiara wyników w Google nie zmieni - albowiem na pozycje mają wpływ konkretne czynniki a nie "cuda" Niemniej jednak znajomość tych czynników oraz algorytmów na których bazują - rzeczywiście czyni cuda. I to na "zawołanie". @networker - drogerianaturalna.pl to również nie domena "po serwisie", albowiem serwis był ale 4 lata temu. A w takich przypadkach Google zeruje wartość linków więc mają one jedynie wartość kolekcjonerską. Więc jeśli w SEO jesteś betonem - lepiej łap generyki z opcji bo to idzie Ci dobrze zamiast się ośmieszać pisząc o "dobrych parametrach".
 7. @trzyliterowe - przesadzasz. Ja polecam to co sam sprawdziłem i/lub z czego korzystam (również w PP) i co sam uważam za dobre. Ponieważ nie korzystałem z kursu w zakresie o jaki pytasz - nie mogę Ci podać żadnego linka. Daniel również podał kurs w zakresie zupełnie innym niż pytałeś. Niemniej jednak uważam iż kopiowanie cudzej własności intelektualnej i zamiatanie pod dywan komentarzy które ten paskudny proceder ujawniają - należy tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Po prostu nie znoszę cwaniaków, oszustów i amatorów cudzej własności - czyli "byznesmenów" z PL I gdzie nie rzucę okiem to widze wał za wałem. Czy nie ma w tym kraju ludzi potrafiących prowadzić biznes na uczciwych zasadach ? A skoro się czepiasz tego co napisałem to odnoszę wrażenie iż uważasz takie postępowanie za właściwe ...
 8. @trzyliterowe Nie rozumiem co Ci się nie podoba w mojej wypowiedzi. To że zgadzam się z Danielem czy też iż uważam iż cwaniactwo trzeba tępić ? Gołym okiem widać iż Daniel ma dobre rozeznanie a jest czystą głupotą płacić za to co jest za darmo i o wiele lepsze, zwłaszcza kiedy to za co płacisz jest skopiowane (zapewne bez wiedzy właściciela danego kursu) i do tego nie sprawdzone. Wyjaśnij więc w czym masz problem ? PS. Nie napisałeś czy potrzebujesz "certyfikat" aka "dyplom" w zakresie o jaki pytasz czy po prostu chcesz się tego nauczyć na własny użytek. To dość istotna kwestia.
 9. Absolutnie się z Tobą zgadzam. Są tacy którzy bez przekrętów potrafią zarabiać pieniądze dzieląc się wiedzą i tworząc wartościowe materiały oraz cwaniaczki które kopiują tą wiedzę i udostępniając ją odpłatnie licząc na to że nikt nie sprawdzi opinii. A tu ZONK. Całkiem inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o SEO - czym bardziej popularny kanał - tym większe głupoty. Podobnie zresztą jak z jakimkolwiek kontrowersyjnym tematem.
 10. Jak dla mnie firma spalona łącznie z jej kursami. ŻRÓDŁO: Opinie strefakursow.pl
 11. ORG jest ok ale nie dla adultu. Więc jeśli domena nie zarabia na siebie i nie miałeś żadnych ofert - olej ją bez sentymentów zamiast topić kasę. Końcówka .gay czy .lgbt to porażka, ani jednej strony nie ma w rankingu Alexy 1M z końcówką "gay". Z końcówką "lgbt" są zaledwie dwie. Najbardziej popularną wśród nich jest .sexy
 12. Bardzo trafnie i w 100% się zgadzam Strona z zaindeksowanymi profilami o zerowym ruchu nie ma dla nabywcy żadnej sensownej wartości. Nieźle Cię poniosło jeśli nabyłeś ją przez KT. Albowiem takich stron w komiaczu są tysiące i pies z kulawą nogą do nich nie podchodzi. No i jeszcze ten anchor text: "canada med store" czy "cheap medication" to już wisienka na torcie - ale może kolejny nabywca nie zauważy, podobnie jak TY. I jeszcze mam pytanie Bartek, co uważasz na tej domenie za "dobre parametry" ? PS. Nie pochwaliłeś się kolegom aukcją
 13. Największe upadki poprzedały największe wzrosty. Kiedyś chciałem kupić jakiś drobiazg i "zainwestowałem" całe 5 USD w BC które mam do dziś bo zakup nie doszedł do skutku. A z tego co widzę na Mycellium owe 5 USD zamieniło się w 37.70 USD. Więc cokolwiek by się nie działo - na bułkę z masłem wystarczy Myśle że jednak nie przesadzasz. A z dywersyfikacją jak najbardziej się zgadzam. Buffett ma też fajne powiedzenie: "Gdy fala opada, wtedy dopiero okazuje się, kto pływał nago"
 14. @DD Inwestujesz w "cyfrowe waluty" ? Z tego co widzę to średni przyrost wynosi ~ 2% w skali miesiąca, czyli ~ 24 % rocznie z ryzykiem iż w jeden dzień owy zapis może stracić 90% wartości. A taki zysk bez jakiegokolwiek ryzyka uzyskasz inwestując w diamenty które w przeciwieństwie choćby do BC nie są wirtualne. A jest przecież wiele innych metod inwestowania ze znacznie większą stopą zwrotu przy znacznie mniejszym ryzyku, choćby inwestycja w udziały na której Buffett dorobił się miliardów. Powiedział kiedyś: "Inwestuję w firmy które są na tyle wspaniałe, że nawet idiota może nimi pokierować. Prędzej czy później do tego dojdzie"
 15. Gdybyś Piotruś nie był ciemny jak grobowiec w deszcową pogodę to byś wiedział iż takie statystyki na SSL labs ma większość stron które użyły domyślnych konfiguracji SSL na serwerze. Nie inaczej było z tym forum (zresztą z mojej inicjatywy). Wytłumacz kolegom, jak to się stało iż nikt przez 4 lata nie dał Ci żadnego linka do tej Twojej śmiesznej strony na jeszcze śmieszniejszym tld ? Jedynie @Bazyli się nad Tobą zlitował a to tylko dlatego iż napisałeś coś o domenach. Bo nie masz co się oszukiwać iż jeśli chodzi o SEO czy też SSL jesteś zupełnym betonem. Gdybyś miał na SSL labs wynik jak poniżej to można by powiedzieć że coś o optymalizacji wiesz: Więc jedynie co zostało zdyskredytowane to Twoja zerowa wiedza w tym zakresie.
×