Jump to content
morderrca

Onet przejął NK.pl

Recommended Posts

W 2011 r. właściciel Nk.pl ujawnił, że miał 75,3 mln zł przychodów, z czego nieco ponad połowa pochodziła z reklamy - ok. 53 proc.

 

Ciekawe jakie przychody są teraz :) Obstawiam na jakieś 5 mln max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapomniałem, ze coś takiego istnieje. swoja drogą to onet to kupił chyba tylko aby pozyskać taka wielką bazę danych osobach, powiązanaich etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutne, że chodzi wyłącznie o kliki do Megapanelu, a nie o rozwój i inwestycję.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jakie przychody są teraz :) Obstawiam na jakieś 5 mln max.

NK.pl zarabia teraz głównie na płatnościach od użytkowników. I te zyski wzrastają wraz z każdym rokiem wyprzedzając wpływy z reklam, a 5mln to zarabiają ale rminimum w 6 miesięcy i to na czysto. Sądzę, że onet upatrzył sobie właśnie tutaj łakomy kąsek i będzie rozwijał ten sektor gier. No ale oczywiście ogromna baza nk zrobi swoje w strategi marketingowej onetu.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

NK.pl zarabia teraz głównie na płatnościach od użytkowników. I te zyski wzrastają wraz z każdym rokiem wyprzedzając wpływy z reklam, a 5mln to zarabiają ale rminimum w 6 miesięcy i to na czysto. Sądzę, że onet upatrzył sobie właśnie tutaj łakomy kąsek i będzie rozwijał ten sektor gier. No ale oczywiście ogromna baza nk zrobi swoje w strategi marketingowej onetu.

 

Można prosić o źródło tych informacji?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardziej moje luźne przemyślenia co do potencjału zarobkowego tego portalu. Bo nie sądzę, że włodarze nk.pl mogliby zaprzepaścić potencjał 7mln uu/ ms, tym bardziej, że tną koszty i rozwijają ciągle swój potencjał zarobkowy oferując nowe usługi.

Tutaj masz artykuł wyborczej z tabelą zarobków i wzrostów z 3 lat ( nie ostatnich)

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,11424594,NK_pl_traci_na_reklamie__za_to_uzytkownicy_placa_miliony.html

 

A tutaj wywiad z pełnomocnikiem od przychodów nk.pl

http://edwin-zasada.pl/nkpl/

 

Artykuły są już w internecie trochę czasu, ale wątpię aby od tamtego czasu spadki były spektakularne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważ że ślad o zarobkach/przychodach się urywa po 2011 roku. Wniosek jest prosty - nie ma już rewelacji. Zastanawia dlaczego od 2011 roku? Wtedy był szczyt ruchu NK i dopiero od tamtego okresu FB stawał się coraz popularniejszy. Wystarczy pooglądać http://www.google.com/trends/explore#q=nk.pl%2C%20fb%2C%20nasza%20klasa&geo=PL&cmpt=q

Na moje oko mają 15-20x mniejszy ruch jak w 2011 roku więc spadek jest spektakularny. Potencjał wg mnie został zmarnowany bo rosyjskie odnoklassniki w miare się trzymają mimo FB. Po mojemu to zjadło ich to że chcieli za wszystko po kolei pieniądze, eurogąbki, prezenty i inne syfy.

 

Mimo wszystko pozdrawiam wszystkie osoby które twierdzą, żę NK nie odnosi spektakularnych spadków :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moje oko mają 15-20x mniejszy ruch jak w 2011 roku więc spadek jest spektakularny. Potencjał wg mnie został zmarnowany bo rosyjskie odnoklassniki w miare się trzymają mimo FB.

https://www.gemius.pl/pl/archiwum_aktualnosci/2014-10-16/01

Tam znajdziesz statystyki gemius.pl za Sierpień 2014 dla portali społecznościowych, ruch jest mniejszy ale nadal to czołówka. Z onetem wskoczą na pozycję vice lidera.

 

Po mojemu to zjadło ich to że chcieli za wszystko po kolei pieniądze, eurogąbki, prezenty i inne syfy.

I jeszcze zmiana regulaminu kilka lat temu spowodowała powolny odpływ użytkowników do facebooka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież NK to internetowy trup, jak kasety magnetofonowe czy video.

 

Ktoś w ogóle z tego jeszcze korzysta? 3-4 lata temu to był HIT, a teraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem tam konto przez jakieś dwa lata, a później przeniosłem się na Facebooka, gdzie obecnie jest lepiej niż na dawnej naszej-klasie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież NK to internetowy trup, jak kasety magnetofonowe czy video.

 

Ktoś w ogóle z tego jeszcze korzysta? 3-4 lata temu to był HIT, a teraz?

 

Chciałbym mieć takiego trupa.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla Onetu NK.pl nie jest już serwisem społecznościowym tylko serwisem z grami. ;-)

 

Grupa Onet.pl postrzega NK.pl przede wszystkim jako serwis z grami. Gry online i treści z tą tematyką związane są bardzo poszukiwane przez polskich internautów. Przejęcie NK.pl to świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych - uzasadnia Robert Bednarski, CEO Grupy Onet.pl.

 

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grupa-onet-pl-kupuje-nk-pl-chce-rozwijac-gry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×