Jump to content

umberto

Użytkownik
 • Content Count

  6,995
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  91

umberto last won the day on June 19 2017

umberto had the most liked content!

Community Reputation

1,049 Excellent

2 Followers

About umberto

 • Rank
  .za.je.bi.sc.ie(tm)

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.chciałbyświedziećwięcej.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Interesują mnie głównie domeny .pl, ale nie pogardzę również gTLDs (tutaj frazy głównie anglojęzyczne), ccTLDs. Zacieram rączki na nowe, wkrótce dostępne nTLDs. Lubię domeny krótkie, mogą mieć długą i ciekawą historię, doprawione nutką egzotyki. Nie przepadam za domenami IDN, ani nie specjalizuję się w typo/testowaniu. W dyskusji generyki vs. brandowalne stoję pośrodku.

Recent Profile Visitors

29,395 profile views
 1. Niezmiennie polecam NameBright.com (at--cost registration). Co ciekawe, kiedy ceny poszły w górę, oni mają za 8.03 USD +ICANN fee (ok. 30 zł) , a jeszcze rok temu mieli za 8.53 USD
 2. Twój cytat odnosi się do uzyskania prawa wyłączności, czyli znaku towarowego, a nie możliwości zarejestrowania domeny z nazwą miasta czy regionu w ogóle,. To, o czym pisze @pb, a to, co cytujesz, to są zupełnie dwie inne kwestie.
 3. Jak ktoś znajdzie propozycję ustawy, rozporządzenia tutaj, to dajcie cynk. Na razie to jest tak jak pisałem, sezon ogórkowy.
 4. Jak zwykle bubel wypuszczony w sieć, żeby gawiedź sobie podyskutowała. Jasienią temat zostanie zdjęty, a tymczasem na stół trafi projekt PiS-u nacjonalizacji mediów. Polecam się przyjrzeć, jakie reklamy Sakiewicz & Co. (Niezależna,...) oraz Karnowscy (Sieci (nie)Prawdy) zamieszczają i po co? Oraz jak powiązana jest ta sieć, która chce przejąć media. Do końca tego roku trzeba zajumać media regionalne, bo ponad 90% znajduje się ich w rękach niemieckich (Grupa Polskapresse ergo Verlagsgruppe Passau). A w przyszłym roku są....bingo...wybory samorządowe. No i schemat jest prosty: Sakiewicz i tego typu pomioty pompowani są kasą z reklam, które zamieszczają spółki skarbu panstwa (zleciało się tego do tej szamty jak do miodu ). Po co komu w mało poczytnej Gazecie Polskiej Codziennie o nakładzie poniżej 30 tys. reklama helikopterów bojowych, korwet czy innych rakiet? Czy przeciętny czytelnik GPC, emeryt nie-esbek, kupi sobie system patriot? NIe. A tymczasem setki tysięcy, w efekcie miliony idą na reklamy. No i na jesieni wywali się projekt ustawy, oczywiście po cichu, gdy tymczasem Sturmstaffeln gestapowca Kamińskiego wymyślą jakąś operację "zasłonę dymną", żeby skarmić media. A tam będzie jak byk, ze media regionalne mogą mieć jedynie x-procent kapitału niepolskiego. No i kto będzie gotowy zbawić Verlagsgruppe Passau i odkupić media? No, sami już wiecie i również skąd będzie pochodzić forsa. Dobranoc. dyskutujcie sobie nadal nad jakimiś komentarzami na portalach informacyjnych. BTW Może i w propozycji jest, aby nikt nie mógł usuwać komentarzy, ale nikt też nie mówi, że aby móc komentować, nie wolno być abonentem danego medium. Np Gazeta Wyborcza już wprowadziła system, że komentować mogą jedynie osoby, które zakupiły abonament GW.
 5. Hej,mam proste pytanie do osób, którym ktoś inny podarował kartę podarunkową amazon w wersji elektronicznej (mailem) np. z amazon.com: Czy w nagłówku maila z kodem karty podarunkowej , który otrzymałeś/aś, był adres e-mailowy osoby, która ten kupon podarowała, czy też mail przyszedł z jakiegoś ogólnego konta amazon.com , gdzie nadawcą był Amazon i jedynie było napisane, że użytkownik "tutaj jakaś nazwa" podarował "giftcard" w takiej a takiej wysokości? Muszę opłacić szemraną usługę w postaci "giftu" i nie chcę, aby "obdarowany" znał adres e-mailowy mojego konta na Amazonie. Będę wdzięczny za pomoc, choć szanse pewnie na znalezienie takiej osoby tutaj są znikome.
 6. http://innpoland.pl/136077,rozkrecili-sprzedaz-w-internecie-nawet-o-tym-nie-wiedzac-sprawa-zajela-sie-policja
 7. Niestety, slaba ochrona konsumencka w Polscesprawia, że nie ma nikogo, kto mógłby szybko reagować na takie przypadki. A wystarczy na głównej stronie promocji napisać "PULA 2000 DOMEN". Tego typu odliczanka, ale pula wyczerpana to jest czyste chamstwo, jakiego nie znajdzie się np. w Ameryce czy innym miejscu, gdzie są zasady: albo wstawia się zegar i jakiś przedział czasowy i wtedy liczba rejestracji nie gra roli, albo ekran odlicza kolejne znikające zarejestrowane właśnie domeny. Tego typu praktyka jak tutaj w przypadku OVH jest po prostu NIEUCZCIWA! I niech nikt mi nie mówi, że jest napisane małym druczkiem, bo wtedy uznam, że chyba zatraciliśmy poczucie przyzwoitości i tego jak się nas, konsumentów traktuje.
 8. Na stronie głównej OVH piekna promocja "OVH DEALS" I taka oferta na domeny .com i .pl, które mnie interesują: A gdy człowiek wchodzi w szczegóły: Czyli obiecują - 1 zł zamiast 9,95 zł na .pl , a potem wyskakuje 9,95 zamiast 9,99 zł - 5 zł zamiast 35,47 zł na .com, a potem nagle pojawia się 35,47 zamiast 39,99 WTF? Niezły przypał.
 9. O, widzę, że firemka zapłaciła za marketing szeptany. Szeptucha działa, ale zaraz zostanie zbanowana.
 10. W sumie to pomysł z egzaminem z teorii nie jest zły, ale nie co roku, może tak co 5 lat? I obowiązkowo coroczne zaświadczenie od lekarzy od osób powyżej 70. roku życia o zdolności do kierowania pojazdami.
 11. Dla takich jak ty, @damien, zawsze. Lis zawsze może na takich jak ty liczyć (a raczej LISyć). Zawsze wszystko przeczytasz od deski do deski.
 12. Becia zwołuje sztab kryzysowy - to będzie dopiero beka. BTW Może rząd wpadnie na pomysł, żeby na wszelki wypadek odłączyć net albo wyłączyć domenę .pl A szpecuf z fo poproszę o wyjaśnienie, kto za tym stoi: NSA, kgb/gru, mosad czy soros?
 13. Nowy wygląd forum to jest coś strasznego, coś strasznego. Osobiście bardzo lubię zwarty wygląd, gdzie mam dużo linijek do ogarnięcia wzrokiem. Albo dużo wątków na raz. A tutaj na mojej 13"-tce widzę raptem półtora krótkiego postu. Czyli post i pół odp. na niego. I multum scrollowania. Coś strasznego! I tak sobie filozofuję: mamy kurna XXI wiek, tyle się mówi o high-tech, ułatwieniach, UX-ach, marketingu itp - a tymczasem robi się zupełnie coś odwrotnego: nadmiar funkcji, przedobrzenie wyglądu, a nie potrafimy zrobić i zaprojektować najprostszych rzeczy. Dokąd zmierza ten świat? Straszne!
 14. trans-raczek.pl - nieodparcie mi się kojarzy ze "sraczek", ewentualnie spaczenie zawodowe trans raczek czyli przerzutujący nowotwór. *** No czyli 10 lat przed nTLDs Niemcy przyklepali niejako swoje nTLD
×