Jump to content
uzytkownik

LTE od PLUS - działał spoko, do czasu...

Recommended Posts

Hej

 

Znajomy ma LTE od Plusa, najtańszy pakiet. Wcześniej spisywał się bardzo dobrze, transfer 10MBit i można było oglądać Youtube w jakości HD. W tej chwili transfer jest taki, że lewdo wchodzi się na strony www. W pececie nie ma żadnych wirusów, problem wydaje się leżeć gdzie indziej. Znajomy słyszał, że podobno Plus celowo zwalnia transfer, żeby klienci zwiększyli pakiet, wówczas wszystko wraca do normy. Czy wiadomo wam coś na ten temat, miał ktoś podobny problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym "internetem bez limitu" jest jak z hostingiem bez limitu transferu :)

 

Wszystko cacy lecz w pewnej chwili zakręcają "kurek" a jako wytłumaczenie dają iż zbyt dużo pakietów danych zostało wykorzystanych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam lte plusa bez tak zwanego limitu i poki jestem w zasięgu lte to miesięcznie mam ponad 100gb zużytego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę forum dot. LTE i widzę, że ludzie bardzo narzekają. Kolega będzie rezygnował z usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam LTE od Plusa.

Lokalizacja - na końcu świata.

Plusy - wg mapki jestem kilometr poza zasięgiem i na terenie zalesionym, a łapie spokojnie 2 kreski.

Było kilka incydentów na początku umowy, tj. po przekroczeniu umownego progu (nie pamiętam dokładnie, chyba 100 GB?) operator, powołując się na fair-usage-policy, obcinał teoretycznie nielimitowane łącze.

Obecnie wszystko jest w najlepszym porządku i choć żałuję, że nie skorzystałem z Playa - ma tu lepsze osiągi - nie mam powodów do narzekań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100BG to dużo, macie większe pakiety. Kolega ma najmniejszy, ale nie korzysta za dużo, prawdopodobnie pożarło mu transfer podczas automatycznej aktualizacji windows 8.

 

A żeby już nie zakładać nowego tematu, to powiedzcie czy słyszeliście o airmax lub korzystacie z ich oferty? Wydaje się bardzo atrakcyjna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam w tej chwili Orange Free Net, ale zastanawiam się nad zmianą za parę miesięcy, kiedy mi się kończy 2-letnia umowa. Wszystko zależy od tego, czy warunki w Orange będą odpowiednie. Generalnie mało mnie obchodzi, czy to net LTE czy nie LTE, czy jakis inny SREL-TE-E. Ma po prostu działać i mieć odpowiednie parametry. Nawet jak dla technologicznego geeka, ta cała technologia SREL-TE-E g....o z niej rozumiem i mało mnie to interesuje. To jest tylko marketingowy chłyt. Niestety, operatorzy wygrywają, bo trudno jest doświadczalnie miarodajnie

udowodnić różnice w funkcjonowaniu sieci i oni to wiedzą i zawsze moga powiedzieć, że "nie tak zawiało", albo że się ściągało filmy HD.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A żeby już nie zakładać nowego tematu, to powiedzcie czy słyszeliście o airmax lub korzystacie z ich oferty? Wydaje się bardzo atrakcyjna.

Zwykła "radiówka" na 5 GHz, takich firm na rynkach lokalnych jest od groma - ta po prostu działa w trochę szerszym ujęciu.
W związku z powyższym trudno o rzetelną opinię niezależnie od tego, czy ktoś korzysta z ich usług, czy nie. Dla łącz bezprzewodowych sytuację trzeba ocenić indywidualnie, wiele zależy od odległości od nadajnika, ukształtowania terenu, zakłóceń w eterze, ilości abonentów na nadajniku, itd... Może gdyby Twój sąsiad korzystał, to na tej podstawie można by ocenić jakość oferowanej usługi z Twojego punktu widzenia.
Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×