Jump to content
Sign in to follow this  
Andro

Pomysł dla NASK > Cena Hurt

Recommended Posts

Ponieważ NASK musi chronić swoje interesy, a właściciele domen też mają swoje poważne argumenty, więc będzie coraz częściej dochodzić do sporów, ale może zamiast takich dyskusji, zaproponować dla NASK rozwiązanie, które będzie chronić jego interesy, a nawet wpłynie na wzrost przychodów, bo zachęci do zwiększenia rejestracji domen. :blink:

 

Poddaję taki pomysł do rozważenia. Pytanie też jest w dużej mierze o kwestię techniczną tego rozwiązania.

 

Ceny domen w zależności od ilości posiadanych domen, wg id użytkownika. W zestawieniu podana została cena dla rejestratora.

 

Pierwsze wyliczenie

60 zł > do 10

50 zł > do 20

40 zł > do 50

30 zł > do 100

20 zł > do 200

10 zł > do 500

5 zł > powyżej 500

 

Edycja > Uwzględniając postulat: by nie było rejestracji niepotrzebnych domen, niższa cena obowiązuje tylko dla kolejnych rejestracji i przedłużeń. Dla każdej kategorii domen ceny są oddzielnie wyliczane: pl / funkcjonalne / regionalne.

 

Nowe wyliczenie

pierwsze 10 > suma 10 > 60 zł

następne 20 > suma 30 > 50 zł

następne 30 > suma 60 > 40 zł

następne 60 > suma 120 > 30 zł

następne 120 > suma 240 > 20 zł

następne 240 > suma 480 > 10 zł

powyżej 480 domen > cena 5 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki cennik jest malo realny

 

Podam tylko taki przykład

 

1 osoba ma 150 domen więc płaci łącznie 20x150 = 3000

2 osoba ma 2x tyle czyli 300 domen i płaci 10x300 = 3000

3 osoba ma 500 domen i ....... płaci 500x5 = 2500

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już było i się nie sprawdziło. Ludzie rejestrowali dużo bezsensownych domen regionalnych żeby nabić sobie liczbę domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
To już było i się nie sprawdziło. Ludzie rejestrowali dużo bezsensownych domen regionalnych żeby nabić sobie liczbę domen.

W takim razie by się zrobiło tak, że trzeba mieć odpowiednią ilość .pl, żeby otrzymać rabat na .pl.

 

Ale model cenowy chyba powinień być taki, że się sumarycznie patrząc nie opłacało rejestrować nie potrzebnych nazw domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale po co tak? Ten system ma tę wadę, że najpierw kupujesz drogo, więc koszty wstępne są duże. Potem jak juz kupisz 100 domen drogo, to następne masz tanio, ale komu by się chciało przechodzić przez ten próg najpierw?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ale po co tak? Ten system ma tę wadę, że najpierw kupujesz drogo, więc koszty wstępne są duże. Potem jak juz kupisz 100 domen drogo, to następne masz tanio, ale komu by się chciało przechodzić przez ten próg najpierw?

Nie rozumiem, dlaczego to miałaby być wada.

 

Mi by się chciało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tobie na pewno, ale osobie która jest nowa w świecie domen, wysokie koszty wstępne na pewno wydałyby się zniechęcające. Bo skąd ma wiedzieć, że te pierwsze domeny naprawdę się zwrócą, i będzie kupowac następne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niskie ceny domen powinny być dla wszystkich a nie tylko dla tych co mają 100 czy 1000 domen ;) Tak jest na całym cywilizowanym świecie, więc chyba nie ma co tego u nas zmieniać :blink:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, ze caly cywilizowany swiat placi za rejestracje i odnowienie normalne pieniadze :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, ze caly cywilizowany swiat placi za rejestracje i odnowienie normalne pieniadze ;)

No tak - to miałem na myśli. Żebyśmy też kiedyś zostali takim cywilizowanym krajem, gdzie ceny domen są niskie :blink: Ale ja wierzę, że tak właśnie będzie ;) Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie zbyt długo czekać ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwzględniając postulat: by nie było rejestracji niepotrzebnych domen, niższa cena obowiązuje tylko dla kolejnych rejestracji i przedłużeń. Dla każdej kategorii domen ceny są oddzielnie wyliczane: pl / funkcjonalne / regionalne.

 

pierwsze 10 > suma 10 > 60 zł

następne 20 > suma 30 > 50 zł

następne 30 > suma 60 > 40 zł

następne 60 > suma 120 > 30 zł

następne 120 > suma 240 > 20 zł

następne 240 > suma 480 > 10 zł

powyżej 480 domen > cena 5 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

następne 240 > suma 480 > 10 zł

powyżej 480 domen > cena 5 zł

 

 

Az mi ciarki po plecach przelecialy :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest bez sensu...

Ja i pewnie wiele osób nie korzysta tylko z jednego rejestratora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam, że ten pomysł nie ma szans na zaistnienie, a osobiście uważam, że jest bez sensu... ja mam mniej zawiłą propozycję - obniżyć i zrównać cenę rejestracji i przedłużenia do np. 30zł i kwita. jeśli NASK obawia się zmniejszenia ilości nowych rejestracji to oczywiście można stosować jakieś czasowe (2-3 miesięczne) promocje, ale ja jestem za jasnymi i przejrzystymi regułami i cennikami.

i NASK nie powinien się tłumaczyć z wysokich cen jakimiś innymi celami, które musi finansować. są inne sposoby na zdobycie środków, np. jakieś fundusze unijne itd. NASK jako jednostka budżetowa nie powinna mieć z tym problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] i NASK nie powinien się tłumaczyć z wysokich cen jakimiś innymi celami, które musi finansować. są inne sposoby na zdobycie środków, np. jakieś fundusze unijne itd. NASK jako jednostka budżetowa nie powinna mieć z tym problemu.

Podniosłeś bardzo ciekawy temat! Faktycznie - tyle się mówi o środkach z UE. Przecież na Internet i kwestie z nim związane Unia najszybciej daje środki - w końcu każda zainwestowana złotówka w tą przestrzeń gospodarki zwróci się najlepiej. Dlaczego NASK nie mógłby skorzystać z środków z Unii, żeby pokryć koszty dodatkowej działalności a środki z rejestracji i utrzymania domen niech idą tylko na działanie domeny .pl i nic więcej.

 

Świetny pomysł Domenator!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

DD: pewnie krzysta, ale to nie jest powodem aby rezygnowac z dojnej krowy jaka jest polski klient, a jesli nie korzysta to wstyd jak cholera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
DD: pewnie krzysta, ale to nie jest powodem aby rezygnowac z dojnej krowy jaka jest polski klient, a jesli nie korzysta to wstyd jak cholera.

Dowiedzmy się więc jak to jest :blink: Korzysta czy nie - nigdy nie jest za późno, żeby wejść na lepszą drogę ;) Na poprawę nigdy nie jest za późno ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzysta czy nie - nigdy nie jest za późno, żeby wejść na lepszą drogę ;) Na poprawę nigdy nie jest za późno :blink:

 

osobiście bym z tego nie korzystał, bo jestem antyUE i brzydziłbym się brać do rąk niemieckie zbrukane polską krwią pieniądze. ale w sumie taki NASK niech korzysta jak może, bo każda okazja jest dobra, aby uszczuplić hitlerowską kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
osobiście bym z tego nie korzystał, bo jestem antyUE i brzydziłbym się brać do rąk niemieckie zbrukane polską krwią pieniądze. ale w sumie taki NASK niech korzysta jak może, bo każda okazja jest dobra, aby uszczuplić hitlerowską kasę.

:blink:

pozostawię to bez komentarza, bo nasuwają mi sie słowa "zryty" i "beret", jak to czytam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
osobiście bym z tego nie korzystał, bo jestem antyUE i brzydziłbym się brać do rąk niemieckie zbrukane polską krwią pieniądze. ale w sumie taki NASK niech korzysta jak może, bo każda okazja jest dobra, aby uszczuplić hitlerowską kasę.

Fakt - od tej strony nie znaliśmy jeszcze Domenatora... :blink:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
domenator:

 

Powiedz, ze zartowales :blink:

 

niech Ci będzie. żartowałem ;-)

po prostu na czacie sobie ponarzekałem na polskich pijaczków, co to chleją wszędzie piwsko. na przystankach, w autobusach, a ja potem muszę oddychać tymi śmierdzącymi huhami! no i jakoś tak mi się udzieliło :-)

@tom_net: komentuj, komentuj, wolność słowa jest :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt - od tej strony nie znaliśmy jeszcze Domenatora... :blink:

 

Daniel, ale od jakiej strony? :-) nikt mi nie każe lubić np. gejowskich aktywistów, unii europejskiej, osamy bin ladena, wódki itd :-)

a jak już pisałem, pojeździłem polskimi śmierdzącymi wódą autobusami komunikacji miejskiej i jestem dzisiaj lekko podkur... ale oczywiście to był żart, nie bierzcie tego do siebie ludzie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, ale od jakiej strony? :-) nikt mi nie każe lubić np. gejowskich aktywistów, unii europejskiej, osamy bin ladena, wódki itd :-)

a jak już pisałem, pojeździłem polskimi śmierdzącymi wódą autobusami komunikacji miejskiej i jestem dzisiaj lekko podkur... ale oczywiście to był żart, nie bierzcie tego do siebie ludzie ;-)

Nie zabrzmiało jak żart ;) A poza tym "brzydziłbym się brać do rąk niemieckie zbrukane polską krwią pieniądze" - pewnie zdajesz sobie sprawę, że duża część środków z Unii pochodzi z naszych podatków a nie z niemiecki pieniędzy zbrukanych itd. ;)

 

"hitlerowską kasę" - no przegięcie.. nie można w nieskończoność obciążać kolejnych pokoleń za błędy poprzedników.

 

Rozumiem, że miałeś ciężki dzień, więc można Ci wybaczyć - każdemu w końcu może się zdarzyć kiepski dzień :P Jednak pewien poziom obiektywizmu miło zachować :blink:

 

Koniec OT ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
"hitlerowską kasę" - no przegięcie.. nie można w nieskończoność obciążać kolejnych pokoleń za błędy poprzedników.

 

ale Ci poprzednicy mają swych kontynuatorów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowodemok..._Partia_Niemiec , http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiernictwo_Pruskie

i trzeba cały czas zachowywać czujność :-)

za "hitlerowską kasę" przepraszam, miało być "niemiecki budżet" (w końcu to Niemcy są największym płatnikiem UE).

dobra koniec OT, ja już się nie wypowiadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×