Jump to content
Sign in to follow this  
85studio

Ochrona znaku kolejny raz...

Recommended Posts

Pewna pizzeria posiada adres pizzeriaNAZWA.pl, na stronie jasno napisali ze chcą szerzyc Franczyzę i beda budowac siec, w związku z tym wyczułem interes, choć nie wiem czy legalny... mają w Urzędzie Patentowym zastrzeżenie na NAZWA tego rodzaju:

 

Rodzaj znaku towarowego

(550) Słowno-graficzny

Osoby

Rodzaj osoby Nazwa Miasto Adres Kraj

(732) Zgłaszający/Uprawniony xxxxxx xxxxxxxxxxx

Pełnomocnik Kancelaria Patentowa xxxx

Klasyfikacje

Typ klasyfikacji Symbol Edycja

(531) WIE 1.15.7 5

(531) WIE 26.1.1 5

(531) WIE 26.15.1 5

(531) WIE 27.5.1 5

(531) WIE 29.1.13 5

Publikacje

Typ Data publikacji Numer

xxx xxx

Klasyfikacja nicejska

Klasa Wykaz Data pierwszeństwa Numer pierwszeństwa Kraj pierwszeństwa

(511) 43 (510) pizzerie, prowadzenie stołówek z kuchnią domową, bary szybkiej obsługi, bary sałatkowe, kawiarnie, restauracje, zajazdy, bary przekąskowe, usługi w zakresie cateringu, przygotowywanie i dostarczanie potraw na zamówienie

(511) 44 (510) usługi w zakresie higieny i troski o urodę, salony fryzjerskie, salony piękności, usługi kosmetyczne, usługi manicure, usługi w zakresie wykonywania masażu, kreowanie wizerunku, stylizacja wyglądu zewnętrznego, usługi związane z opieką zdrowotną, fizjoterapia, fizykoterapia, usługi w zakresie rehabilitacji

 

 

Czy moge zarejestrowac domeny pizzeriaNAZWA.com pizzeriaNAZWA.eu pizzeriaNAZWA.net pizzeriaNAZWA.biz pizzeriaNAZWA.com.pl ?

Być może ważnym okaże się że istnieją conajmniej 3 pizzerie (nie sieci) identyczne jak NAZWA w róznych częściach Polski.

Czy w związku z tym w razie nieudanej próby odsprzedazy docelowej pizzerii NAZWA, hipotetycznie bede mógł sprzedać je, którejs z tych 3 pizzerii, bez negatywnych konsekwencji dla ich samych?

 

Z góry dziękuje z odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewna pizzeria posiada adres pizzeriaNAZWA.pl, na stronie jasno napisali ze chcą szerzyc Franczyzę i beda budowac siec, w związku z tym wyczułem interes, choć nie wiem czy legalny... mają w Urzędzie Patentowym zastrzeżenie na NAZWA tego rodzaju:

 

Rodzaj znaku towarowego

(550) Słowno-graficzny

Osoby

Rodzaj osoby Nazwa Miasto Adres Kraj

(732) Zgłaszający/Uprawniony xxxxxx xxxxxxxxxxx

Pełnomocnik Kancelaria Patentowa xxxx

Klasyfikacje

Typ klasyfikacji Symbol Edycja

(531) WIE 1.15.7 5

(531) WIE 26.1.1 5

(531) WIE 26.15.1 5

(531) WIE 27.5.1 5

(531) WIE 29.1.13 5

Publikacje

Typ Data publikacji Numer

xxx xxx

Klasyfikacja nicejska

Klasa Wykaz Data pierwszeństwa Numer pierwszeństwa Kraj pierwszeństwa

(511) 43 (510) pizzerie, prowadzenie stołówek z kuchnią domową, bary szybkiej obsługi, bary sałatkowe, kawiarnie, restauracje, zajazdy, bary przekąskowe, usługi w zakresie cateringu, przygotowywanie i dostarczanie potraw na zamówienie

(511) 44 (510) usługi w zakresie higieny i troski o urodę, salony fryzjerskie, salony piękności, usługi kosmetyczne, usługi manicure, usługi w zakresie wykonywania masażu, kreowanie wizerunku, stylizacja wyglądu zewnętrznego, usługi związane z opieką zdrowotną, fizjoterapia, fizykoterapia, usługi w zakresie rehabilitacji

 

 

Czy moge zarejestrowac domeny pizzeriaNAZWA.com pizzeriaNAZWA.eu pizzeriaNAZWA.net pizzeriaNAZWA.biz pizzeriaNAZWA.com.pl ?

Być może ważnym okaże się że istnieją conajmniej 3 pizzerie (nie sieci) identyczne jak NAZWA w róznych częściach Polski.

Czy w związku z tym w razie nieudanej próby odsprzedazy docelowej pizzerii NAZWA, hipotetycznie bede mógł sprzedać je, którejs z tych 3 pizzerii, bez negatywnych konsekwencji dla ich samych?

 

Z góry dziękuje z odpowiedzi

 

 

 

Domena jest innym stworem i nazwa "patentowa " innym domena kieruje się innym prawem ( Kowalskich Janów ) jest wielu ale Jan Kowalski s. xxx i yyyy ur. xyx i zam xyz "jest jeden tu jest miejsce DOMENY

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba pomyliłeś grupy z tym pytaniem.

 

M

Nic nie pomylił - sam nie myl

 

Domena jest innym stworem i nazwa "patentowa " innym domena kieruje się innym prawem ( Kowalskich Janów ) jest wielu ale Jan Kowalski s. xxx i yyyy ur. xyx i zam xyz "jest jeden tu jest miejsce DOMENY

jeszcze raz po polsku proszę: "o co biega?" BTW Nazwy chronione są znakami towarowymi a nie patentami. Trochę teorii na początek?

 

PS, nie musisz cytować całej tak długiej odpowiedzi z góry na dół, do której się odnosisz - wystarczy fragment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak przedmówca.

Tak krótko może, bo temat można przerabiać na zasadzie: odpowiedź brzmi TAK - bo, oraz odpowiedź brzmi NIE - bo, albo nawet - NIE WIEM, bo... ;-)

W każdym razie, jak nie masz zamiaru prowadzić pizzerii pod nazwą takiej domeny, ani też na tej domenie reklamować konkurencji, która nawet się inaczej nazywać może, myślę że prawo nie zabrania takiego manewru jak postawisz tam jakiś serwis niezwiązany z tematyką pizzerii w ogóle, ale to jest wąskie spojrzenie na to zagadnienie, tak dla ciekawości Ci powiem, że na zachodzie, nikt bez zgody nie stara się robić takich manewrów, woli spytać o zgodę.

Słowo pizzeria, jest słowem ogólnym/potocznie używanym tak jak : pies, marketing, prasa itp, nie mogli tego raczej zastrzec, ale jak dodali do tego słowa np. MniamiMniami, a pełna nazwa brzmi PizzeriaMniamiMniami, to jest już trademark.

 

Polecam lekturę ustawy: USTAWA z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej

 

Jeszcze można by sporo na ten temat dodać, ale to temat rzeka.

Edited by student

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie pomylił - sam nie myl

 

dalej bym się upierał - miałem na myśli jego :

 

"w związku z tym wyczułem interes" w zwykłym , chamskim cybersquattingu

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

mario 1973 a jak mi udowodnisz ze nie chciałem sam otworzyc takiej pizzerii, i traf chciał ze dopiero po rejesttracji domeny, sprawdziłęm w UPRP ze cos takiego juz istnieje, i strasznie sie załamałem...wiec postanowiłem im to odsprzedać, może im sie przyda.....nie jest moją winą że ktoś nie myśli planujący duży interes...

a gdybym np miał domene tanoc.pl i zarejestrował ją z myślą o założeniu serwisu na temat nocy poślubnej, a raptem okazałoby się że istnieje firma TANOC i jest zarejestrowana w UPRP, to co? nie moge sie rozmyślić i pomyśleć o sprzedaży domeny? tej firmie? też nazwiesz mnie cybersquatterem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

85studio: a czy rejestracja domeny tylko i wyłącznie z chęcią sprzątnięcia jej komuś a potem odsprzedaży to nie jest cybersquatting?

 

Co innego gdybyś o tej firmie nie wiedział wcześniej. To tak lege artis - oczywiscie mozna sie od tego wybronic...

 

 

Ale jestes raczej na przegranej pozycji - po pierwsze art. 3 ust. 1 u.z.n.k. jako samoistna podstawa w zw. z oferowaniem sprzedazy tej domeny. Samo p.w.p. raczej pomocniczo bo nie oferujesz zadnych towarow ani uslug.

 

Poza tym pewnie standardowo - art. 15 ust. 1 u.z.n.k. i tutaj wykazalbym przeslanki utrudniania dostepu do rynku konkretnemu przedsiebiorcy z wina umyslna

 

:)

Edited by sinsin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×