Jump to content
kulas

Właśnie trwa magazyn FIRMA na TVN24

Recommended Posts

Właśnie trwa magazyn FIRMA na TVN24.

 

Temat to webhosting, mówią również o domenach (13 mln w Polsce?).

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasami nad ranem to puszczaja do znudzenia ;-) Aczkolwiek te ich wyliczenia i ich "eksperci"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasami nad ranem to puszczaja do znudzenia ;-) Aczkolwiek te ich wyliczenia i ich "eksperci"...

Pan Andrzej Bartosiewicz również się wypowiadał ;-)

 

Powiedzieli, że przedłużenie domeny kosztuje dla partnerów 40 PLN netto. Może niektórzy klienci indywidualni zaczną szukać tańszych rozwiązań niż home, nazwa itp ;)

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poziom programów o Internecie i domenach w TV jest chyba jednak poniżej akceptowalnego poziomu.. oglądałem kilka takich programów i ciężko było przez nie przebrnąć. Lepiej poczytać blogi specjalistyczne w Internecie. Są też już wideoblogi - znacznie to wszystko ciekawsze i bogatsze merytorycznie niż większość programów w TV (polskiej).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poziom programów o Internecie i domenach w TV jest chyba jednak poniżej akceptowalnego poziomu.. oglądałem kilka takich programów i ciężko było przez nie przebrnąć. Lepiej poczytać blogi specjalistyczne w Internecie. Są też już wideoblogi - znacznie to wszystko ciekawsze i bogatsze merytorycznie niż większość programów w TV (polskiej).

 

DD

 

Zgadzam sie z powyzszym. Dodam, ze program "FIRMA", to taka piekna bajka... Sam sie przekonalem, na przykladzie firm ISP, jakie to wszystko piekne i przyjemne... Ciagle tylko sie smialem, a o tych "autorytetach" juz nie wspomne... Nie wiem tez, skad oni biora te ceny, bo albo jedne bardzo zanizaja, albo inne zawyzaja. Chocby przykladowy odcinek o hostingu i domenach - przykladowe koszta lacza internetowego: 3000zl - ja z checia sie podepne za taka kase, gdzie operator da mi lacze z BGB, SLA i innymi podstawowymi parametrami, a pamietac trzeba, ze w przypadku ISP, jak i hostingu, dobrze posiadac 2 lacza od roznych dostawcow(co na szczescie zostalo powiedziane). To samo z wynagrodzeniem pracownikow, kosztem sprzetu itp . Juz nie wspomne o potencjalnych zyskach, gdzie zawsze jest pokazywany optymistyczny obrot. Malo kiedy, albo wcale, w tych ich wyliczeniach spotkalem sie z pozycja "reklama", na ktora trzeba wydac krocie (szczegolnie na starcie firmy).

 

 

Tak jak DD napisal - lepiej poczytac roznego typu fora/usenet, niz tracic czas na ogladanie bajek.

 

 

 

 

Osoby, ktore nie ogladaly tego odcinka, to ok 4-5ej rano, albo w pt, albo w so mozna obejzec. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Nie wiem tez, skad oni biora te ceny, bo albo jedne bardzo zanizaja, albo inne zawyzaja...

Przeważnie sporo zawyżają, jak ktoś coś samemu potrafi/chce/ma czas zrobić sam, wychodzi znacznie taniej. Jak chcesz, aby ktoś inny wszystko za Ciebie zrobił, to zazwyczaj zapłacisz tak drogo jak w ich wyliczeniach, pod warunkiem, że zatrudnisz odpowiednio zmotywowane osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak :) Osobiście znam kilka przypadków firm z branży produkcji stron internetowych. Oglądając odcinek pt. "Tworzenie stron WWW" przecierałem oczy i uszy ze zdumienia z powodu tego co oni tam pokazują i wygadują. Oczywiście wszystko opierało się na "przykładowej" firmie K2 z Warszawy, która akurat jest jedną z największych firm działających na tym rynku. Najlepszy był tekst: "wystarczy jedynie znaleźć klienta, aby na jednym zleceniu zarobić nawet 10 lub 30 tysięcy złotych".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×