Jump to content
dariush

Może ktoś zdradzi ? & Dyskusja o DNT

Recommended Posts

Serwer NASK jest zabezpieczony przez zbyt dużym obciążeniem, zresztą myślę że NASK zdaje sobie sprawę co się będzie działo w pierwszych godzinach po uruchomieniu usługi. Pewnie po prostu zbyt agresywnym rejestratorom zacznie zwracać błąd "usługa niedostępna".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwer NASK jest zabezpieczony przez zbyt dużym obciążeniem

Bzdura, bzdura, bzdura...

Ostatnio serwer NASKu padal dosc czesto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwer NASK jest zabezpieczony przez zbyt dużym obciążeniem

LOL jeszcze nie słyszałem, żeby sie przed tym można jakoś zabezpieczyć, chyba, że wymując wtyczkę z karty sieciowej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
LOL jeszcze nie słyszałem, żeby sie przed tym można jakoś zabezpieczyć, chyba, że wymując wtyczkę z karty sieciowej :D

malo slyszales ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może być tak z tym "testingiem" jak z domenymi .eu gdzie na początku wszystko było zapchane i wystarczyło parę dni aby nic wartościowego nie zostało. Ci którzy się na tym znają i mają możliwości zarobią sporą kasę a "amatorzy" dostaną ochłapy z 2 uq dziennie :unsure: Myślę że domeny z ruchem staną się jeszcze bardziej poszukiwane a kto wie może powstaną lub może już są firmy które skupują ruch, handlują nim i dzierżawią oferując konkretny ruch firmom które na tym skorzystają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może być tak z tym "testingiem" jak z domenymi .eu gdzie na początku wszystko było zapchane i wystarczyło parę dni aby nic wartościowego nie zostało. Ci którzy się na tym znają i mają możliwości zarobią sporą kasę a "amatorzy" dostaną ochłapy z 2 uq dziennie ;) Myślę że domeny z ruchem staną się jeszcze bardziej poszukiwane a kto wie może powstaną lub może już są firmy które skupują ruch, handlują nim i dzierżawią oferując konkretny ruch firmom które na tym skorzystają.

Nie trzeba się znać - wystarczy zamówić :) Patrz tu: http://www.di.pl/index.php?showtopic=4096

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie trzeba się znać - wystarczy zamówić :) Patrz tu: http://www.di.pl/index.php?showtopic=4096

Testowanie domen ; - ), jak znam naszych krajanów, znawców "prawa", partoli i innych to, heh, będzie dym ;-). Już widzę wzrost pism z kancelarii do Rejestratorów i problemy wielu ludzi. To jak miecz obosieczny, dobry dla piratów, łapaczy. Aresztują Kaczmarka, jakies finały, impreza sportowa - buch testowanie setek domen, które pociągną za sobą wnioski o wydawanie danych osobowych.

 

Na początku może będzie wzrost wolumenu, póżniej przygaśnie, i tylko falami, po jakimś wydarzeniu wrost testowania.

 

Ciekawy jestem cen, 1 czy 2 złote? Kto to wprowadzi? Czemu nie dwa tygodnie a 5 dni? Może wtedy firmy hostingowe dały by takie domeny z kontem? Testuje domenę i konto... no to ma sens.

 

A czemu oddzielna jakaś komenda a nie zwykła możliwość skasowania domeny po jej rejestracji np do 7 może 10 czy 14 dni?

 

Coś mi się wydaje że nie jest do końca przemyślana ta decyzja i bardzo jestem ciekawy kto to wprowadzi, jakie będą rejestracje i odnowienia za rok, ile dobra wprowadzi a ile chaosu?

 

Active jak widzę już oferuje i pisze że jest autorem sukcesu. Może potestuję parę domen ;-)

 

Być może na tych łapaczach zwiększą swój dorobek i wygrają na tym. Albo zwycięstwo albo porażka ; -).

 

Hmm a Allegro, oj będa testować i handlować za 1 zeta ;-). Nie jestem na nie, aby dobrze zrozumieć ale w kontekście wypowiedzi paru piratów mam obawy co do tej usługi, która może sztucznie zawyżyć wolumen na rynku wprowadzając sporo zamieszania. Ale mogę się mylić.

 

pozdrawiam

 

Tommy

Share this post


Link to post
Share on other sites
usługi, która może sztucznie zawyżyć wolumen na rynku wprowadzając sporo zamieszania.

 

No właśnie, ciekawe czy domeny w tastingu będą wilczane do statystyk strefy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że testowanie domen nie jest do końca takie, jakim chciałbym je widzieć:

 

1. 5 dni to zdecydowanie za krótko; zanim się doda domenę do parkingu, zanim jakieś sensowne statystyki zaczną się pokazywać - 5 dni już minie.

2. Nie da się przetestować domeny zarezerwowanej - czyli mogę testować domenę nową, ale nie mogę testować domeny przechwyconej.

3. Można zarejestrować domenę zablokowaną po rezerwacji, ale nie można jej testować (to może akurat dobrze, ale jest to wyraźna niekonsekwencja).

 

Co do listy partnerów - na stronie NASK widać kto oferuje taką usługę. 5 rejestratorów, w tym ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe ze inni rejestratorzy, np. AZ nie reklamuja DNT na swoich stronach ...

Ciekawe dlaczego ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod poniższym linkiem można znaleźć szczegółowe informacje na temat usługi DNT, która będzie dostępna w ACTIVE 24 od jutra (1 września) od godziny 12:00 (prerejestracja DNT): http://www.di.pl/index.php?showtopic=4125

 

Cena usługi "testowania domen" - 1.60 PLN netto w obu serwisach (1.95 PLN brutto) / domenę na 5 dni testów.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://www.domenytanio.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe ze inni rejestratorzy, np. AZ nie reklamuja DNT na swoich stronach ...

Ciekawe dlaczego ?

:)

Zysk rejestratora z DNT jest minimalny, dlatego tak niewielu z nich zdecydowalo sie na podpisanie z NASK umowy odnosnie DNT.

Jesli rejestrator na jednej takiej rejestracji ma zarobic np 50gr brutto i odbierac setki telefonow, maili, zapytan, wdrazac zmiany do systemow itd etc to staje sie to po prostu nieoplacalne i sprawia, ze gra nie jest warta swieczki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zysk rejestratora z DNT jest minimalny, dlatego tak niewielu z nich zdecydowalo sie na podpisanie z NASK umowy odnosnie DNT.

Jesli rejestrator na jednej takiej rejestracji ma zarobic np 50gr brutto i odbierac setki telefonow, maili, zapytan, wdrazac zmiany do systemow itd etc to staje sie to po prostu nieoplacalne i sprawia, ze gra nie jest warta swieczki :D

 

Tylko pozornie gra nie jest warta świeczki i nie jest opłacalna. W dłuższej perspektywie Partner, który wdroży DNT od początku trwania usługi zdobędzie miano firmy, która wdraża nowe, ciekawe usługi jako pierwsza. Zdobędzie nowych Klientów, którzy przejdą od innych rejestratorów, którzy po prostu takiej usługi im nie zaoferują, bo nie będą mogli. Poza tym rejestrator zyska nowe rejestracji (cześć z testowanych domen będzie rejestrowanych). ACTIVE 24 wprowadzając usługę DNT patrzy perspektywicznie i wierzy, że Klienci docenią nasze starania w dostarczaniu ciekawych narzędzi "domeniarzom" :)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://www.domenytanio.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zysk rejestratora z DNT jest minimalny, dlatego tak niewielu z nich zdecydowalo sie na podpisanie z NASK umowy odnosnie DNT.

Jesli rejestrator na jednej takiej rejestracji ma zarobic np 50gr brutto i odbierac setki telefonow, maili, zapytan, wdrazac zmiany do systemow itd etc to staje sie to po prostu nieoplacalne i sprawia, ze gra nie jest warta swieczki :)

 

Trochę krótkofalowo myślisz, bo zakładasz, że żadna domena z tastingu nie zostanie zarejestrowana... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To juz zalezy od polityki danej firmy. Mozna zarabiac sprzedajac luxusowe mieszkania albo zlom. Nie mowie, ze firmy, ktore wprowadzaja DNT sa zle, bo absolutnie tak nie uwazam i nie to mialem na mysli. Po prostu firmy, ktore istnieja na rynku juz dluzszy czas, maja wyrobiona marke, wierza, ze ich Klient zostanie w ich firmie i bardzo czesto tak sie dzieje. Dzieki temu moga oferowac wysoka jakosc uslug. Gdyby pozwolili sobie na zarejestrowanie np 10.000 domen na 5dni i 1% klientow chcialoby sie skontaktowac z nimi w tej sprawie to ucierpieliby na tym dobrzy klienci, ktorzy utrzymuja w danej firmie powiedzmy kilkadziesiat lub kilkaset domen. Oczywiscie jest jeszcze mozliwosc zatrudnienia dodatkowych pracownikow ale to pociaga za soba kolejne koszty.

 

Dodatkowo wprowadzenia takie hurtowego testowania domen w firmach, gdzie nie ma systemu platnosci on-line tylko wszystko odbywa sie na zasadzie przelewow wydaje mi sie praktycznie byc niemozliwe... Pamietajmy jednak, ze i systemy platnosci on-line nie sa idealne i czasami zdarza sie sytuacja, ze trzeba interweniowac recznie...

 

EDIT

Trochę krótkofalowo myślisz, bo zakładasz, że żadna domena z tastingu nie zostanie zarejestrowana... ;-)

A powiedz mi, wg. Ciebie jaki % z tastowanych domen zostanie zarejestrowanych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

UWAGA! Odgrzewam temat z przed ponad roku!

 

Proszę wszystkich aby przeczytali ten wątek jeszcze raz po roku czasu (niedawno była rocznica wprowadzenia DNT). Myślę że rok to już bardzo dobry okres aby wydać opinię o tej usłudze. I w związku z tym pragnę zadać pytanie: czy wg was wprowadzenia DNT to było dobre posunięcie NASK? Jak oceniacie tą usługę, czy wam pomogła, zaszkodziła, czy pozamiatała rynek? Czy warto jeszcze tastować domeny?

 

 

Wg mnie DNT pozamiatał rynek domen z ruchem do tego stopnia że już chyba nie warto używać tej usługi. No i oczywiście to co wspomniałem rok temu - nowi nie mają na tym polu większych szans.

 

Czekam na wasze opinie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odczułem żadnego istotnego wpływu tej usługi na moje domenowe poletko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiscie dobrze oceniam te usluge :). Nie znam co prawda statystyk DNT ale uwazam, ze spelnia swoja funkje i przynajmniej ja niej czasem korzystam.

Konkurencja z pewnoscia sa promoje Registarow w stylu rejestracji za gorsze czy zlotowke, ale maja one z reguly swoje restrykcje i DNT jest przydatne.

Prawda jest to co pisze tmi, ze rynek domen z ruchem jest pozamiatany z drugiej jednak strony co raz powstaja nowe projekty i DNT jest szansa na weryfikacje potencjalnych typos ;).

No i chyba niektore obawy o to, ze usluga ta zrobi mega balagan w sieci i stac sie moze narzedziem np. do phishingu byly zdecydowanie na wyrost...

 

 

Grzesiek B.

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×