Jump to content
gaish

Przedłużanie domen rejestrowanych w az.pl podczas promocji

Recommended Posts

Z góry przepraszam jeśli taki temat już był (a był na pewno), ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi.

Mam pytanie odnośnie przedłużania domen zarejestrowanych w az.pl podczas promocji. Chodzi mianowicie o obowiązek przedłużania domeny o kolejny rok (względnie - o obowiązek zapłaty różnicy między ceną promocyjną a regularną). Regulamin mówi:

 

 

W przypadku domen rejestrowanych lub przedłużanych w promocji klient zobowiązuje się przed dokonaniem transferu domeny do innego Usługobiorcy NASK do przedłużenia domeny w Az.pl na kolejny rok lub zwróceniem różnicy pomiędzy ceną za rejestrację domeny lub odnowienia domeny w promocji a właściwą ceną.

 

Chodzi tutaj o bezwzględny obowiązek przedłużenia/nadpłaty różnicy, czy może jedynie w razie sprzedaży domeny i wytransferowaniu jej do innego operatora?

 

Bardzo proszę o pomoc bo ja mam już mętlik w głowie.

 

 

 

Dzięki i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacytowany fragment odnosi się jedynie do domeny, którą chcesz przenieść do innego rejestratora (nie dostaniesz authinfo bez dopłaty lub przedłużenia). Natomiast jest też inny zapis w regulaminie, mówiący o tym, że będziesz musiał dopłacić za każdą domenę zarejestrowaną w promocji, a potem nieprzedłużoną – powyżej limitu 25 domen. Czyli nie przedłużysz 25 – nic się nie dzieje. Za 26. i każdą następną musisz zapłacić wyrównanie.

 

Niestety, „właściwa cena” oznacza tu cenę AZ, nie NASK (chociaż nie jest to sformułowanie zbyt precyzyjne, ale jeśli dobrze pamiętam, dalej są wymienione wysokości dopłat, więc nie ma się czego przyczepić).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pięknie dziękuję, wszystko jasne już.

 

25 rocznie jak rozumiem..?

 

A właśnie - jak to jest z tym ROCZNIE? B)

Do końca roku 2007 mogę 25 domen zarejestrować,

a od początku roku 2008 - "nowy limit"? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właśnie - jak to jest z tym ROCZNIE? B)

Do końca roku 2007 mogę 25 domen zarejestrować,

a od początku roku 2008 - "nowy limit"? B)

 

To jest pytanie do BOK AZ, ale ja rozumuję tak:

Jeśli 25.01 wygasła jedna z Twoich domen, potem 14.02 druga, a potem jeszcze tak dwadzieścia trzy do 31.12, to już żadna nie może wygasnąć (bez dopłacania) do 25.01, a potem między 25.01 a 14.02 może wygasnąć jedna, po 14.02 jeszcze jedna itd. Tak, żeby w ciągu ostatnich 365 dni tych wygasłych było max 25. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×